Měsíční manikúra: stará známost v novém stylu

Proč je tento styl manikúry nazýván lunárem? Lunula je část nehtu u kutikuly, v jeho základně, a tento typ manikúry to nastiňuje buď ve tvaru půlměsíce v linii kutikuly, nebo ve tvaru měsíce, orientovaného ve směru opačném k otvoru nehtu. Proto manikúra, jaksi zdůrazňující měsíc, dostala takové tajemné, romantické jméno.

Dnes existuje mnoho možností pro tento styl manikúry. Snad jedinou podmínkou: Měsíc nebo srpek by měl být v kontrastu s hlavní barvou, vypadá esteticky. Klasika tohoto stylu - díra nebo srpek je vyrobena v světlejší barvě než zbytek nehtu.

Měsíční manikúra od konce dvacátých let minulého století a během třicátých let byla nejoblíbenějším stylem manikúry. Podle jedné verze je důvodem této popularity soubor okolností. Revlon a Cutex vytvářeli v tomto období speciální laky na nehty zejména pro ženy, které získaly práva mužů, včetně práva na práci. Lak byl navržen tak, aby chránil nehty žen všech společenských vrstev před poškozením a špínou během práce a umožnil odmítnout nosit rukavice, jejichž nošení na veřejných místech až do 20. let bylo uloženo všem ženám.

Klasická verze manikúry měsíce - vyrobená s červeným lakem, s nenatřeným otvorem v blízkosti kutikuly - také vznikla z nějakého důvodu. Podle jedné z verzí, ženy z vyšší a střední třídy demonstrovaly najednou takovou manikúru, zcela novou výzdobu ve dvacátých letech, s takovou jednoduchou technikou.jejich nehty a nepřítomnost rukavic jsou znakem svobodné ženy, která není horší než lidská práva, a čistoty nehtů, protože i pro pracující ženy bylo považováno za nepřípustné mít špinavé nehty.

Má právo na život a triviální verzi: ženy opustily nenatřenou „díru“ jednoduše proto, že se bály natřít nehtovou destičku úplně, protože pro plný růst a vývoj nehtu musí „dýchat“.

Nyní je těžké jednoznačně říci, která z verzí nejvíce odpovídá skutečnosti. To je jen známo pro jisté, že Half Moon nehty byl oblíbenou výzdobou nehtů téměř všech filmových hvězd těchto let, a šel z módy pouze ve 40. letech XX století.

Na počátku dvacátého prvního století nezvratně zapomenutý styl manikúry oživil nenapodobitelný Dita Von Teese do nového života. Umělec přehlídky ve stylu burlesky, modelu a zpěvačky doslova dal nový život stylu Half Moon nehtů, což je součástí jejího vintage stylu. Burleskní hvězda vytvořila vlastní linii falešných nehtů s různými variantami měsíční manikúry, kromě toho se Dita Von Teese objevuje výhradně s měsíční manikúrou ve všech svých představeních a společenských akcích;

V návaznosti na královnu vintage, trend Měsíční půlměsíce byl vyzvednut a vyvinut Dior Fashion House, který ukázal tento typ manikúry asi před sedmi lety na několika svých výstavách. Vypadá velmi působivá měsíční manikúra, vyrobená ze zlata nebostříbrné odstíny v kombinaci s lesklou černou nebo matnou. Bohatá paleta možností však samozřejmě není omezena. Umístění „úsměvu“ je také početné: na nehtové desce mohou být dvě nebo tři (kombinace francouzské a měsíční manikúry), mohou „vypadat“ v jednom směru nebo v opačných směrech, které mají stejné nebo odlišné barvy, doplněné kamínky, třpytem nebo jiné výkresy, práškové s šumivým práškem. Podmínka je pouze jedna věc: „úsměv“ by měl být jasně definován, vyjádřen.

Tvar a délka nehtů pro měsíční manikúru mohou být také jakékoli - tento styl manikúry vypadá dobře na krátkých a dlouhých nehtech, oválných a obdélníkových. Nejširší výběr umožní každému z nás najít vlastní design měsíční manikúry, což nám dává příležitost ozdobit si prsty pokaždé originálním způsobem a ne jako ostatní.
Tato stará známost z 20. let minulého století byla transformována, doplněna, stala se stylovou a žádanou. A jak to kdysi dělalo, nedělá společenské rozdíly, zdobí si nehty obyčejných dívek a žen a celebrit.

Zdůrazněte krásu a něhu vašich dobře udržovaných rukou stylovou měsíční manikúrou.