Meruňkový olej je účinným prostředkem pro omlazení obličeje

Meruňkový olej je starý a osvědčený přípravek pro péči o obličej. Vyživuje a hydratuje pokožku, zbavuje sucha a podráždění, tóny a osvěžuje barvu, bojuje proti vráskám. Tento produkt se vyznačuje mnoha užitečnými vlastnostmi díky složení surovin, které se při přípravě oleje téměř nemění. Říká se, že je možné omladit pár let s pomocí takové terapie. Tento bod je však jen částečně pravdivý.

Příčiny stárnutí kůže a prevence změn souvisejících s věkem

\ t

Představte si, jak pokaždéVrásčit si čelo, úsměv, šilhat oči, sbírat se do záhybů a narovnávat kůži, napínat, a pak se vaše svaly uvolňují. A tak nepřetržitě, od našeho narození. Totéž se děje na buněčné úrovni. Díky stálému napětí se elastická vlákna pojivové tkáně opotřebovávají. V průběhu let se kůže na nejpohyblivějších částech tváře zastavuje a objevují se první vrásky - vrásky na obličeji. Pokud neprovádíte žádnou profylaxi, v průběhu let se prohloubí a promění v hluboké záhyby a záhyby. Prodloužit jejich mládí, mezitím, je poměrně jednoduché: obličejová gymnastika, kosmetické procedury a omezení emocí pomůže.

V minulosti také stárneme, protože se nechráním před sluncem.Jeho paprsky na kůži jsou destruktivní: rychle se nosí, stávají se matnými a suchými. V letech do 30 let se objevují první vrásky, dokonce i skvrny staršího věku. Jedná se o známky tzv. Stárnutí. Už za 20-25 let je vhodné pravidelně používat kosmetiku s SPF filtrem a omezit se na návštěvu solária.

Ve věku 35–40 let je věk správný. Čím jsme starší, tím pomalejší je náš metabolismus a krevní oběh, ale proces stárnutí nabírá na síle. To je způsobeno působením mechanismu zvaného glykace.

Cukr a tuky pomalu, ale jistě tvoří nebezpečné vazby, které naše proteiny spojují dohromady. Kromě toho inaktivují enzymy, dodávají abnormální chemické signály do buněk a poškozují DNA. Všude tyto stehy porušují funkci bílkovin, což vede kfyziologické poruchy, organické patologie.

Aubrey de Gray, britský gerontolog

http://medbe.ru/health/gerontologiya-ili-starenie/glikirovanie-i-starenie/

Vzhledem k těmto změnám je schopnost pojivové tkáně regenerovat se pomalu, ale nevyhnutelně atrofuje. Buňky nemají dostatek výživy a vlhkosti. Kostra kolagen-elastin oslabuje, svaly také - a zde na obličeji jsou již patrné první známky gravitační ptózy (ochabnutí kůže). Současně „plazení“ tkání začalo již dávno, právě tyto změny nastaly pomalu a byly zanedbatelné. Jak tento proces postupuje, kůže se stává stále zranitelnější. Péče v 35 není stejná jako před 10 lety, vyžaduje další postupy a kosmetiku. Ve věku 40 let bude nutné vybrat výrobky pro obličej s novým složením a salon už nebude pokračovat v terapii, ale v injekcích a faceliftu.

Stárnutí kůže se projevuje nejen vrásky, ale také ztráta tónu, nezdravé pleti a suchosti

.

Zdraví kůže je zajištěno dostatečným množstvím vody v tkáních. Pro udržení rovnováhy vody splňuje epidermis, skládající se z několika vrstev. Ten, který je venku, obsahuje mrtvé buňky. Tato vrstva je v kontaktu s vnějším prostředím a je určena k ochraně těla před infekcemi a bakteriemi.

Pro udržení mladistvé pleti je důležité, aby byla zachována integrita lipidové bariéry.Díky tomu se vlhkost obsažená v tkáních odpařuje pomaleji.

Lipidová vrstvachrání pokožku před dehydratací

V mnoha ohledech sami vytváříme problém. Když jsme si zvykli na mytí alkalickými prostředky - a většina populárních značek pěn je právě tak - zbavujeme tělo ochranné bariéry. Důvodem je samozřejmě nejen negramotně vybraná kosmetika: lipidová vrstva také ztenčuje z minulých nemocí, zranění, špatné ekologie a nervových šoků. Existuje mnoho důvodů, ale výsledek je jeden - dehydratace kůže a její rychlé stárnutí. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je nezačínat si své vlastní zdraví a včas zahájit prevenci změn souvisejících s věkem:

 • Eliminovat vliv faktorů nepříznivě ovlivňujících kůži (špatné návyky, nedostatek vody, přebytečné UV záření atd.).
 • Používejte výrobky s vysokým obsahem tuku a látek podobných tuku (lipidy). Tyto produkty obsahují pouze rostlinné oleje. Většina z nich obsahuje vitamíny a mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro obnovu lipidové vrstvy.

K vyrovnání nedostatku látek nezbytných pro ochrannou bariéru postačuje vnější použití olejů. Jsou dobře absorbovány v horních vrstvách kůže.

Video: jak se vyhnout ucpávání pórů při aplikaci přírodní kosmetiky

Proč je meruňkový olej vhodný pro obličej?

Olej z meruňkových jader je ceněn pro své bohaté složení.S vysokou koncentrací minerálů a vitamínů v něm jsou mastné kyseliny, tato kombinace je dobře absorbována kůží.Převažuje kyselina olejová. Jeho obsahmůže být od 35 do 65%, kyselina linolová od 25 do 35%, kyselina palmitová od 3 do 7%, zbývající 1 až 3% jsou kyselina linolenová, stearová a palmitolejová. Vitamíny dominují alfa-tokoferol (vitamin E), ale také vitamíny A, B, C a minerální soli.

Když se meruňkový olej aplikuje na kůži v čisté formě, netvoří film. Je lehký, rychle vstřebává a vstřebává tělo. Kdo tento výrobek používal, ví, že jeho použití je patrné téměř okamžitě: ne vyhlazenými vrásky, ale pocity. Suchost, těsnost a svědění zmizí, po několika aplikacích se pokožka stává znatelně měkčí a pružnější. To znamená, že buňky opět dostávají dostatek výživy a vlhkosti: ochranná vrstva se začala zotavovat, jejíž ochrana do značné míry určuje kvalitu metabolismu.

Meruňkový olej má vysokou biologickou aktivitu, která pomáhá zpomalit proces stárnutí

.

Výhody a nevýhody využívání fondů

Meruňkový olej se získává z jader meruňkových jader lisováním za studena. Znamená světle žlutou, průhlednou tekutinu. Vůně je slabá, s mírně výrazným oříškovým tónem: je příjemné aplikovat olej na obličej. Výrobek se doporučuje používat pouze externě. Suroviny podléhají primárnímu zpracování, takže amygdalin, zdroj kyseliny kyanovodíkové, zpravidla zůstává v oleji. Ve velkých dávkách je pro člověka jedovatý. Výrobek je přijatelný k pořízení a uvnitř, ale s maximální opatrností a pouze pro svůj účel.lékaře. Ale pro místní použití je to bezpečné a pro většinu hypoalergenní.V ojedinělých případech dochází k negativní reakci na jednotlivé složky oleje, takže před použitím je vhodné zkontrolovat: stačí dát kapku přípravku na zápěstí a počkat 15 minut.Pokud se neobjeví červené skvrny, svědění a pálení, pak je náprava vhodná pro vás.

Viz též - Omlazování pomocí kosmetických olejů pro obličej před vráskami

Mohu přípravek používat místo smetany

Použití oleje místo smetany se stalo jakýmsi společným zvykem. Logika je tato: jakmile je produkt přirozený, bez chemikálií a konzervačních látek, pak z něj určitě nebude škodit. Ano, meruňkový olej kůži nevysušuje. Kosmetologové jsou zároveň proti jeho aplikaci na obličej v čisté formě. Vysvětlení tohoto je jednoduché: tento produkt je 100% tuk a kůže sama o sobě nestačí.

Přírodní olej je dobrým multifunkčním prostředkem, který dokáže vyživovat a hydratovat pokožku. Ale samotný výrobek není vlhkostí. Nelze říci, že olej nahradí všechny naše kosmetiky obecně. Ne, to se nestane a nikdy se nestane v našem životě.

Yulia Gagarina, chemický technolog

https://kosmetologa.net/pravila-primeneniya-masel/

Pokud se olej stal nástrojem pro každý den, měl by být používán kompetentně: ne jako primární péče, ale jako další krmivo pro kůži.

Způsob použití produktu v čisté formě:

 1. Jasná tvář.
 2. Očistěte pokožku tonikem.
 3. Naneste na mokrý obličejolej (takže bude plnit úlohu séra).
 4. Po 3 minutách použijte krém.

S tímto přístupem obdržíte vyváženou péči o pleť. Omega-3 kyseliny obsažené v meruňkovém oleji pomáhají transportovat aktivní složky zvlhčovače do tkání. S přírodním produktem bude lék fungovat lépe než bez něj.

Olej nenahradí krém na obličej, měl by být používán „pod krémem“ (jako sérum)

Recepty na vrásky doma

Domácí péče o pleť nevyléčí vrásky, ale můžete ji zpozdit, pokud:

 • se s touto osobou začali zabývat v mládí a dělají ji teď;
 • dodržovat pravidlo postupné péče o pleť (čištění, zvlhčování, výživa).

Pro čištění obličeje

Mytí olejem na konci dne pomáhá odstraňovat make-up, a co je důležité, opatrně. K očištění pleti budete potřebovat:

 • 1 lžička. meruňkový olej;
 • 2 ubrousky vyrobené z bavlny nebo lnu (jakákoli jiná přírodní tkanina).

Způsob použití:

 1. Olej rovnoměrně rozložte na obličej a krk tak, aby zcela zakrýval epidermis.
 2. Masáž pokožky podél masážních linek po dobu 2–3 minut.
 3. Navlhčete ubrousky v horké vodě (je to možné pod vodovodním kohoutkem, vařící voda není nutná), dobře je vtlačte a naneste na obličej.
 4. Když se duševně počítá do 10, odstraňte pleťové vody a otřete kůži teplými vlhkými ubrousky (podél masážních linek).
 5. Olej se obvykle neodstraníUkazuje se, tak mokré hadry a opakujte postup. Bude trvat 3-4 přístupy.
 6. Po dokončení omyjte studenou vodou a naneste hydratační krém.

Meruňkový olej poskytuje výživné a změkčující účinky a také posiluje a opravuje poškozenou pokožku

Jednou týdně je užitečné udělat masku s bílou hlínou. Složky pro složení čistícího jílu jsou následující:

 • 1 balení bílé hlíny;
 • 1 polévková lžíce. Já meruňkové máslo.

Způsob přípravy a použití:

 1. Hlína se rozpouští vodou do hladka. Podle konzistence by se měla podobat husté zakysané smetaně.
 2. Přidejte k tomu meruňkový olej a směs promíchejte.
 3. Masku namočte na 30 minut, opláchněte studenou vodou.
 4. Ale očištěná pleť, aplikujte hydratační krém.

Mějte na paměti, že bílá hlína silně schne kůži

Pro zvlhčování pokožky

Není možné zvlhčit pokožku olejem v její čisté formě, měla by být vždy používána se smetanou, a to jedním z následujících způsobů:

 • přidejte 2-3 kapky meruňkového produktu na jednu porci hotového kosmetického přípravku a ihned naneste na obličej;
 • Naneste malé množství oleje na vlhkou pokožku a poté použijte krém.

Můžete také vytvořit domácí tonikum. K tomu budete potřebovat:

 • 0,75 sklenice vody;
 • 1 polévková lžíce. Já meruňkový olej;
 • 1 lžička. glycerol.

Způsob přípravy a použití:

 1. Míchejte glycerin a olej ve sklenici vody.
 2. Nalijte roztok do lahvičky s pevným víčkem.
 3. Očistěte obličej podél linek masáže 1-2krát denně (podle stavu kůže).

Glycerin snižuje malé praskliny a záhyby, udržuje vlhkost v kůži, zabraňuje předčasnému stárnutí, zklidňuje podráždění

Jednou týdně je užitečné udělat olejovou masku s vejcem. Způsob jeho přípravy a použití je následující:

 1. Míchejte 1 lžičku. meruňkové máslo s jedním žloutkem.
 2. Naneste směs na obličej.
 3. Po 10 minutách opláchněte masku teplou vodou.
 4. Naneste hydratační krém na obličej.

Vaječný žloutek je ideální pro výživu a hydrataci stárnoucí pleti

Vyživuje kůži

Aby byla zajištěna normální výživa kůže, postačí, aby se obklad provedl 2-3krát týdně. K tomu budete potřebovat:

 • 2 lžíce. Já čistý olej (nebo směs 1,5 tbsp. meruňky a 1 lžičky broskve);
 • řezané gázy (takové velikosti, že mohou zcela zakrýt obličej).

Způsob přípravy a použití:

 1. Gázu několikrát přeložte, vyřízněte otvor pro nos (oko, ústa - pokud je to žádoucí).
 2. Olej se zahřívá ve vodní lázni.
 3. Navlhčete v ní gázu, lehněte si a položte si na obličej obklad.
 4. Uvolněte se a odpočiňte si půl hodiny.
 5. Odstraňte obklad, zbývající olej odstraňte suchým hadříkem.
 6. Namažte obličej hydratačním krémem.

Můžete si koupit masku připravenou (tkaninu) a můžete si ji vyříznoutdoma (z gázy)

Jednou týdně můžete vyrobit nutriční masku obvyklých produktů. Složky této kompozice jsou následující:

 • 1 lžíce. Já meruňkový olej;
 • 1 vaječný žloutek;
 • 1 lžíce. Já tekutý med;
 • 1 polévková lžíce. Já krupice s mlékem.

Způsob přípravy a použití:

 1. Míchejte přísady do hladka.
 2. Naneste kompozici na obličej, s výjimkou očí a rtů.
 3. Ponechte masku namočenou.
 4. Po půl hodině opláchněte teplou vodou a namažte pokožku hydratačním krémem.

Přírodní med účinně vyživuje a zjemňuje pokožku

Pro epidermis související s věkem

S výskytem vrásek může být péče o olej intenzivnější.Věk kůže je každým rokem stále zranitelnější.Pravidelné používání meruňkového oleje zajistí ochranu lipidové vrstvy a zabrání dehydrataci kůže.

Pro péči o obličej po 40 letech lze tento přípravek použít následovně:

 • jako emulze (naneste na vlhkou pokožku, pak zvlhčete na vrcholu krémem);
 • pro obklady (namočte gázu v zahřátém oleji a naneste na obličej);
 • ve směsi běžných pleťových krémů.

Kromě toho můžete připravit domácí lék na věk. Složky této smetany jsou následující:

 • 2 lžíce. Já heřmánkový odvar;
 • 2 lžičky. meruňkový olej;
 • 5 tsp. máslo;
 • 1 lžička. glycerol.

Způsob přípravy a použití:

 1. Odvar z heřmánkukmen a nalijte 2 lžíce. Já v oddělené nádobě.
 2. Zahřejte máslo a glycerin ve vodní lázni, přidejte do bujónu.
 3. Nalijte tam meruňkový olej.
 4. Vše smíchejte, dejte do nádoby s víčkem (je vhodné použít pod starým krémem).
 5. Uchovávejte v chladničce po dobu 3 hodin.

Používejte krém, stejně jako jiné produkty na bázi oleje, by mělo být 3-4 krát týdně (večer). To je možné častěji, ale záleží na stavu kůže a je obvykle určeno praxí. Krém uchovávejte v chladničce.

Odvar z heřmánku má protizánětlivé, zvlhčující a uklidňující účinky na pokožku

Osvěžující obličej ráno pomůže tonikum s oleji. Komponenty tohoto složení jsou následující:

 • 2/3 neperlivé minerální vody;
 • 1 polévková lžíce. Já meruňkový olej;
 • 2 kapky ylang-ylang oleje;
 • 2 kapky levandulového oleje.

Způsob přípravy a použití:

 1. Do vody se přidá olej a dobře se promíchá.
 2. Roztok se nalije do láhve s pevným víkem.
 3. Proveďte stírání obličeje.
 4. Použijte hydratační krém.

Výrobek musí být skladován v chladničce. Utírání se doporučuje denně ráno a večer.

Meruňkový olej lze smíchat s ethery, aby se zlepšily jeho příznivé vlastnosti

Maska s meruňkovým olejem a petrželkou pomůže odstranit otok a zlepšit pleť. Způsob přípravy a použití:

 1. Zmíchejte rozdrcenépetržel kořen (1 polévková lžíce.) s meruňkovým olejem 2 lžičky.) a dát složení v chladničce.
 2. Další den odstraňte směs, promíchejte a naneste na obličej, vyhněte se očím a rtům.
 3. Po 20 minutách masku opláchněte studenou vodou.
 4. Naneste hydratační krém na obličej.

Petržel ve složení masek se šetrně stará o pokožku, zachovává její mladiství, přitažlivost a zdraví

Pro kůži kolem očí

Pro péči o pokožku kolem očí, aby krém s meruňkovým olejem.Současně se ujistěte, že výrobek je vysoce kvalitní a bez přísad.Domácí výrobci někdy doplňují olej vitamínovým komplexem, ale toto by mělo být uvedeno na obalu. Vše potřebné pro kůži je v čistém produktu. Stačí v něm navlhčit dva bavlněné disky (nebo dva kousky gázy) a připevnit je k očím. S takovými pleťovými vodami musíte ležet 10–15 minut, pak přebytečný olej vysajte suchým ubrouskem. Doporučuje se provádět postup 2-3 krát týdně.

Může být tak jednoduché aplikovat meruňkový olej kolem očí a vytvořit s ním pleťové vody

Masáž

Meruňkový olej, mírně ohřátý ve vodní lázni, je vynikajícím masážním produktem. Pro obličej je užitečné provedení bodu procedury. Při provádění takového zasedání je třeba se řídit následujícími akcemi:

 1. Navlhčete polštářky obou rukou v oleji.
 2. Připevněte je ke středu čela a začněte hladit kůži směrem ke spánkům. Špičky prstůlehce zatlačte na epidermis, ale bez námahy.
 3. Opakujte 5–8 krát: od středu čela ke spánkům a opět od výchozí pozice.
 4. Připevněte ukazováčky obou rukou k vnějším rohům očí, pak snadno a bez tlaku několikrát natáhněte kruh kolem očí. Od vnějšího rohu k vnitřnímu pohybu podél dolního víčka. Od vnitřního koutku k vnějšímu rohu, podržte prsty pod obočím (nad horním víčkem).
 5. Projděte si obličej, lehce poklepejte konečky prstů a pohybujte se od středu ke chrámům.
 6. Pod obrysem obličeje podrážejte kůži brněním: od středu brady po chrámy.
 7. Dokončete postup stejným způsobem, jak jste začali: hladením podél masážních linek. Nezapomeňte navlhčit špičky prstů v oleji (mírně, aby ruce nesklouzly příliš).
 8. Neodstraňujte zbytky produktu, nechte je vsáknout do pokožky.

Video: provedení procedury doma (15 minut denně)

Tabulka: další vlastnosti oleje a kompozic na něm založených

\ t
Problémy s kůží Recept na máslo Výsledek
Zánět, podráždění
 1. Mix 1 polévková lžíce. Já meruňkový olej s estery tea tree a levandule (2 kapky). Ten může být nahrazen citronovým koncentrátem (ve stejném množství).
 2. Aplikujte prostředky na zapálené oblasti tečkované.

Postup by měl být prováděn dvakrát denně.

Po týdnu pravidelného užívání takovéto kompozice se zanícené oblasti začnou hojit, zarudnutí a otok ustoupí.
Unavená kůže, pihy, skvrny
 1. Ve 2 lžičkách. Já zahřátý meruňkový olej nalít 1 lžičku. citronová šťáva.
 2. Navlhčete gázu ve směsi a naneste na obličej.
 3. Po 20 minutách odstraňte obklad.

Je nezbytné provést takový postup 2-3 krát týdně, dokud se stav kůže nezlepší.

Kůže je lehčí, obličej vypadá svěžejší a mladší, skvrny věku a pihy nevyblednou, ale blednou.
Zvětšené póry
 1. V 1 lžíce. Já meruňkový olej přidat 2 kapky citronu a máty estery.
 2. Navlhčete bavlněnou podložku ve směsi a otřete problémové oblasti.
 3. Přebytečný materiál odstraňte suchým hadrem.

Procedura se doporučuje každý večer.

Po 7–10 dnech se póry zúží a pleť se zlepší.

Fotogalerie: Ingredience pro výrobu domácí kosmetiky

Kdy čekat na první výsledky po aplikaci oleje

K dosažení viditelných zlepšení (dokonce i pleti, pevné a rovnoměrné pokožky bez zánětů a pigmentových skvrn) by měl být meruňkový olej používán neustále: jednou týdně až denně. Frekvence procedur závisí na typu epidermis a na problémech, které je třeba řešit.Kompetentní vícestupňová péče (čištění + zvlhčování + výživa) zlepšuje stav pokožky během týdne.

K udržení zdravé mikroflóry epidermis používejte pravidelně olej, vždy se smetanou, a pochopte, že to není způsob, jak léčit vrásky, ale pouze jednu z metod intenzivního krmení buněk a tkání.

Výsledek používání meruňkového oleje je již viditelný po prvním týdnu

Recenze meruňkového oleje pro obličejové vrásky

Nedávno jsem používal meruňkový olej, ale výsledek je již patrný. Používám ho místo krémů na obličej, protože moje pokožka je velmi suchá, pokud ji po umytí nemažím ničím, je to velmi peeling, je to nepříjemně suché a někdy i praskliny v oblasti rtů. Potírám si obličej bavlněnou podložkou s malým množstvím meruňkového oleje - kůže se stává pevnou a dobře hydratovanou. Jediná nevýhoda - až do úplného vstřebání zanechává mastné. Navzdory tomu, že složení tuků neupchává póry a nepřispívá k vzhleduakné. Nyní téměř úplně opuštěný krém, dávám přednost zcela přirozené možnosti ve formě oleje, navíc obsahuje vitamíny a antioxidanty. Bez zápachu, bez barviv.

FendiFoxy

http://irecommend.ru/content/naturalno-i-effektivno-10

Používám oleje již dlouho, od různých firem, nakupuji pouze v lékárně. Od prvního okamžiku, kdy jsem to hodně používal, jsem chtěl od této společnosti koupit i další oleje. Líbilo se mi, že výsledek je okamžitý, není tam žádný trvalý zápach oleje a není tam žádná výrazná parfumerie. Skutečnost, že se nezhorší tak rychle jako běžné oleje, je pravdivá. Ale možná jsem to byl já, kdo na olej reagoval a po několika dnech používání se objevily drobné záněty, které přinášely nejen estetické nepohodlí, ale byly velmi nemocné. Musel jsem přestat používat tento olej a ošetřovat kůži. O týden později šlo všechno. S největší pravděpodobností jde o jediný případ, kdy došlo k alergické reakci na některou složku oleje. Proto nebudu podceňovat rating, uvedl můj konkrétní případ. Vše individuálně!

Fly

https://otzovik.com/review_5720014.html

Namísto smetany používám meruňkovou tvář, ale jednou za 2 dny, takže si na to moc zvyknu. Někde jsem 2 měsíce. Zdá se, že nic, ale čekal jsem víc, myslel jsem, že kůže bude měkčí a zvlhčenější. Ale něco opravdu ten rozdíl necítilo. Možná budete potřebovat další pokus, nebo dokonce přestat.

Brouk

http://www.woman.ru/beauty/cosmetics/thread/3851355/

A jáPro obličej používám meruňky. pleť se vyrovnala a prakticky neexistovaly žádné pupínky. Pro tělo - začátek mandlí. Myslím, že to může pomoci celulitidě.

Kcushela

https://galya.ru/clubs/show.php?id=190753

Olej je tenký, není viskózní, rychle se vstřebává a nezanechává mastný film. Používám ji na noc místo nočního krému, a také kolem očí a řas, někdy jsem rozmazat. Samostatně chci zmínit jeho úžasný zápach! Tento olej je jako parfém. Vůně je tak jemná, ne jako cokoliv, jsou květinové, nasládlé, mírně kyselé.

Yuliya_757

http://irecommend.ru/content/ukhod-i-uvlazhnenie-s-potryasayushchim-aromatom-mnogo-foto

A nedávno jsem začal používat meruňkový olej na výrobu masek, i když je kůže mladá, ale s naší ekologií vyžaduje péči, pleť se stala měkčí a pleť se zlepšila

ja

http://www.woman.ru/beauty/cosmetics/thread/3851355/

V prvních 2–3 dnech po aplikaci jsem měl pocit tepla, nebo velmi mírný pocit pálení, nevím, co to mám nazvat, ale pak se to zastavilo - očividně to bylo, jak to šlo. Obecně mám takovou reakci z většiny olejů nejprve a pak normálně.

Nyutta

http://forum.aromarti.ru/archive/index.php/t-79.html

Meruňkový olej nezmírňuje vrásky, může pouze zpomalit proces stárnutí. Tento přípravek je nezbytný pro udržení zdravé kůže. Pokud ji pravidelně a správně aplikujete, je realistické dívat se na pár let mladší než váš věk. Koneckonců, mládež není jen nepřítomnostívrásky, ale také zdravá záře, dokonce i tón pleti a absence dermatologických onemocnění.