Masky na vlasy Pepper: Nejlepší recepty a aplikace

Červená paprika je přirozený aktivátor buněčného dělení, který pomáhá růst dlouhých a tlustých kudrlinek v poměrně krátké době. Masky na pepř vlasy mohou být připraveny doma pomocí čerstvé zeleniny, tinktury nebo extraktu. Navzdory vysoké účinnosti těchto látek mají řadu kontraindikací, takže před použitím byste měli otestovat alergickou reakci a poradit se s odborníkem o možných vedlejších účincích.

Jaké je použití pepře na vlasy

Účinnost zeleniny je dána jeho vitamíny a minerálními látkami, jakož i kapsaicinem. Tato látka má dráždivý a oteplovací účinek, v důsledku čehož dochází k aktivaci průtoku krve a buněčného dělení.

Hustota kudrlinek se zvyšuje díky tomu, že jsou stimulovány nejen aktivní vlasové folikuly, ale i spící. Křehké, suché a slabé prameny lze snadno ošetřit pepřovou maskou.

Indikace a kontraindikace pro použití

\ t

Výrobky z pepře mohou být použity pro následující problémy s vlasy:

 • spád;
 • zlomení;
 • bolest;
 • nadměrné množství tuku;
 • pomalý růst.

Je přísně zakázáno používat masky s:

 • tendence migrény;
 • hypertenze;
 • individuální intolerance;
 • zvýšená citlivost pokožky hlavy.

Před použitím přípravku je třeba na něj aplikovat malé množství a nechat jej 10 minut, poté opláchnout a sledovat reakci. Pepř lze použít pouze v nepřítomnosti alergických projevů po testu.

Jaká forma preferovaných prostředků

Papriky se používají v různých formách. Tinktura je považována za nejúčinnější, protože obsahuje vysokou koncentraci účinné látky. Nevýhodou tohoto nástroje je pouze přítomnost alkoholu v jeho složení. Vzhledem k této složce je tato forma zakázána osobám, které jsou alergické na ethanol.

Místo tinktury můžete použít extrakt z červené papriky, který se připravuje na bázi vody. Účinná látka v ní je menší než v předchozím nástroji, ale je možné ji použít v případě alergie na alkohol.

Nejnižší koncentrace účinné látky se nachází v čerstvé nebo suché feferonce. Pro přípravu masek se obvykle používá pečlivě drcený suchý produkt.

Způsob použití masky

\ t

K dosažení žádoucího výsledku musíte dodržovat následující pravidla pro používání finančních prostředků založených na červené paprice:

 1. Naneste masku pouze na vlasové kořeny a zbytek zpracujtemandlové nebo broskvové máslo.
 2. Postup proveďte až po umytí a úplném vysušení hlavy.
 3. Při ředění alkoholických tinktur dodržujte indikované dávkování tak, aby nedošlo ke spálení.
 4. Po aplikaci zajistěte tepelný efekt obalením hlavy ve filmu.
 5. Proveďte postup nejvýše 30 minut.
 6. Výrobek omývejte pouze teplou vodou, aby nedošlo ke zvýšení pocitu hoření.
 7. Provádět léčbu v rozsahu 10–15 dnů s přestávkami 4–7 dnů mezi nimi.
 8. Vyhněte se masce do očí a sliznic.

Efektivní recepty

Existuje několik receptů na výrobu kosmetiky doma. Každá maska ​​pomáhá dosáhnout určitého efektu, například stimuluje růst, zvyšuje hustotu nebo zabraňuje vypadávání vlasů.

Vitamin s pepřovou tinkturou

Používá se pro zvýšení růstu vlasů.

1 lžička. tekutý vitamin A smíchaný se stejným množstvím vitamínu E a 2 lžíce. Já pepřová tinktura.

Masku rovnoměrně rozložte po celé délce vlasů, masírujte pokožku hlavy po dobu 5 minut. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte.

Kolečko s pepřem

Proti vypadávání vlasů.

3 lžičky. ricinový olej se zahřívá ve vodní lázni. Přidejte 2 kapky levandulového oleje, 1 lžička. koňak, 1 lžička. mletý pepř. Naneste kompozici na čisté, suché vlasy kosmetickým štětcem a důkladně otřete do kořenů (pomocí rukavic) Po 30 minutách produkt opláchněte a aplikujte hydratační balzám.

Se skořicí

Používá se ke zvýšení růstu a zvýšení hustoty vlasů.

Smíchejte 4 g skořice s 5 g mletého pepře. Přidejte 1 žloutek, 1 lžička. cukru a 10 ml olivového oleje. Všechny složky důkladně promíchejte. Aplikujte výrobek na vlasy, pečlivě rozmetejte po celé délce. Vychutnejte si ji po dobu 30 minut a pak ji opláchněte.

Med

Pro zvýšení růstu vlasů.

Take 1 polévková lžíce. Já suché červené papriky a smíchejte s 4 lžíce. Já medu Masku rovnoměrně naneste na vlasy a vraťte hlavu do filmu. Směs nechte působit 30 minut, poté opláchněte teplou vodou.

Jsou-li během používání masky nepříjemné pocity, například svědění nebo pálení, neměly by být tolerovány. V tomto případě by měl být produkt okamžitě opláchnut. I když se nepohodlí objevilo po 10 minutách, nemusíte čekat až do konce procedury.

Přírodní masky na bázi pálivých paprik pomáhají zlepšovat stav vlasů a zlepšují pokožku hlavy, účinně odstraňují lupy a bojují proti plísním. Aby se zabránilo užívání drog 1-2 krát měsíčně.