Masky na nehty: Recepty na dokonalou manikúru

V současné době existuje výraz, že krása vyžaduje oběť. Existuje mnoho drahých salónů a ateliérů, které jsou připraveny, aby se královna každé ženy, stačí jen chtít a zaplatit poměrně velké množství. V moderním rytmu života spravedlivého sexu často nemají čas se nechat hýčkat kosmetickými procedurami.

A co dělat? Nenechte se odradit. Dnes existuje mnoho různých způsobů, jak se o sebe pečovat doma. Jistě každá hospodyně v kuchyni jsou přísady jako med, citron, paprika, želatina, slepičí vejce a sůl. Z těchto jednoduchých komponent lze připravit masky na nehty. Kombinace „masky na nehty“ zní neobvykle, protože je obvyklejší slyšet výraz „maska ​​na vlasy“, „maska ​​na obličej a tělo“. Ale nepodceňujte jejich vlastnosti. Neustálé provádění těchto kosmetických procedur pomůže předcházet křehkým nehtům, urychlit jejich růst, téměř úplně se zbavit svazku.

Dále uvažujeme nejběžnější a nejúčinnější masku pro nehty.

Maska z červené papriky

Hlavním účelem nehtové masky s červenou paprikou je urychlit růst nehtů. Tato maska ​​získala popularitu po pozitivním efektu, který byl po aplikacivlasy. Princip činnosti je: červená paprika je dráždivá. Ovlivňuje nehtovou destičku a způsobuje její průtok, což přispívá k jejímu růstu.

Maska se snadno vyrábí. Stačí jen krém na ruce, paprika a čistá voda. Uvedené složky by měly být smíchány ve stejných částech a zahřívány ve smaltované nádobě, dokud se směs nedosáhne stejnoměrné konzistence. Po ochlazení masky lze masku aplikovat na nehty. Nicméně, nepřehánějte to v touze pěstovat nehty. Použijte červenou papriku může být ne více než 1-2 krát za měsíc.

Maximální doba trvání řízení je 20 minut. V případě nepohodlí okamžitě omyjte směs.

Aby se maska ​​často nepřipravovala, můžete ji umístit do malé skleněné nádoby. V tomto případě je nutné snížit množství pepře ve směsi v poměru 1: 3, což umožní jeho použití jednou týdně. Jako doplňkové jídlo lze běžnou vodu nahradit minerální vodou.

Citron jako bělidlo

\ t

Tato maska ​​je nezbytná zejména pro dívky, které milují tmavé laky, stejně jako při použití výrobků nízké kvality. Tyto příčiny přispívají ke vzniku žlutých nehtů. Ušetřete od tohoto obyčejného citronu.

K tomu budete potřebovat pravidelný slunečnicový olej a citron.

Předehřát olej, citronnakrájíme na poloviny. Na začátku je třeba prsty navlhčit, proto je musíte ponořit do oleje po dobu 15-20 minut. Poté umístěte měsíček do dužiny citronu. Je nutné držet ne déle než 5 minut, aby nedošlo k poškození nehtové desky. Po zákroku se ruce nesmí umývat hodinu. Ruce musí být blotovány tkání.

Jako preventivní opatření k zabránění žloutnutí postupu odborníci doporučují provádět 1-2krát týdně. Pokud chcete získat rychlý efekt, musíte absolvovat 10 lekcí v denních intervalech.

Místo slunečnicového oleje je lepší použít olivový olej po přidání vitamínu B.

Tato směs pomůže obnovit nehty do dřívějšího lesku a posílí špičky.

Ošetření voskem

\ t

Každá žena čelí takovému problému, jako jsou trhliny v nehtech, které pak vedou k nestabilitě. Co dělat, když se tento problém objeví? Nejlepší v této situaci pomůže obvyklý včelí vosk. Pomůže utěsnit mikrotrhliny.

K přípravě masky budete potřebovat vosk a doporučuje se pár kapek esenciálního oleje.

Včelí vosk musí být roztaven. Chcete-li dát příjemnou vůni, můžete kapku několik kapek esenciálního oleje (ale to je jen doporučení). Poté, co hmota trochu vychladla, snižte prsty po dobu 5-10 sekund. Na špičkách vosku se tvoří. S ním musíte být asi 10-15 minut,poté opláchněte a naneste výživný krém. Masku můžete vytvořit podle potřeby.

Směs medových žloutků

\ t

Je-li nezbytné provést preventivní léčbu nehtů, ale i kůže rukou, pak by nejvhodnější variantou byla maska ​​z medu, vaječného žloutku a ovesných vloček. Pokud mouka není k dispozici, pak obvyklé ovesné vločky budou dělat. Všechny výše uvedené složky musí být promíchány. Naneste směs na ruce. Pro zvýšení efektu se doporučuje použít na masce bavlněné rukavice. Doba trvání procedury je až 20 minut. Poté, co je nutné si umýt ruce teplou vodou, naneste hydratační krém.

Tento postup lze provádět poměrně často, 1 krát za 2 dny. Pomáhá zachovat zdraví a krásu rukou a nehtů po mnoho let.

Před provedením každé z výše uvedených masek pro dosažení nejlepšího výsledku je nutné zcela odstranit lak na nehty, jakož i parní ruce ve vaně s mořskou solí. To pomůže živinám proniknout hlouběji a lépe vstřebat v těle.

Další doporučení zahrnují řádnou výživu. Kontakt s chemikáliemi v domácnosti by měl být omezen na minimum. K tomu můžete použít běžné gumové rukavice. Pomohou chránit ruce před žíravinami obsaženými v těchto výrobcích.

Nepředpokládejte, že pouze použití těchto masek pomůže dlouhodobě zachovat krásu nehtů. Křehkost, zažloutnutí, stratifikace nehtů může signalizovat některé problémyzdraví, jako je nedostatek vápníku a hořčíku, zinku, železa a mědi, poruchy metabolismu tuků v těle, stejně jako nedostatek keratinu v těle. Důrazně doporučujeme kontaktovat dermatologa, který vám pomůže vytvořit ucelený obraz o tom, co se děje, a v případě potřeby předepsat nezbytnou léčbu.