Maska z Dimexidum a Solcoseryl proti vráskám: účinnost a zpětná vazba od kosmetologů

Obličejová maska ​​používající Solcoseryl a Dimexidum je osvědčeným nástrojem, který se často používá v boji proti vráskám. Tyto léky jsou snadno dostupné a když se používají společně, mají zlepšený omlazující účinek, který se projevuje v utahování obličejového reliéfu. Při použití masti a roztoku je nutné dodržovat bezpečnostní opatření a pravidla aplikace a také nepřekračovat doporučenou dobu trvání kurzu.

Příčiny vrásek

Věkové faktory vedou především k výskytu vrásek. S klesající produkcí kolagenu ztrácí povrch obličeje svou pružnost a pružnost a při působení gravitační síly se kontury deformují. Subtilní povrchové záhyby se postupně mění na viditelné drážky, které se mohou promítnout do drážeknejčastěji se vyskytují v čele, v oblasti mezi obočím, v rozích očí a v oblasti rtů.

Proces vzniku vrásek začíná ve věku 25 let, kdy první nesrovnalosti často vznikají v důsledku aktivního používání mimických pohybů.Pokud se k tomu přidávají dědičné predispozice, nadměrná suchost obličejových oblastí, účinky stresu a nedostatečných živin, pak se mimické záhyby rychle stávají statickými vráskami.

Na rozdíl od povrchních, statických depresí jsou viditelné i při klidném výrazu obličeje.

Vzhledem k tomu, že se s přibývajícím věkem snižuje rychlost krevního oběhu a intenzita výživy tkání, je nutné použít speciální kosmetiku ke snížení závažnosti vrásek. Použití masky ze Solcoserylu v kombinaci s Dimexidem umožňuje obohacení tkání obličeje nezbytnými stopovými prvky, vytvoření ochranné bariéry, aktivace metabolických procesů a zajištění utahujícího účinku.

Solcoseryl mast je cenově dostupným prostředkem pro odstraňování vrásek

.

Terapeutické vlastnosti Solcoserylu a Dimexidumu při odstraňování vrásek

\ t

Solkoseryl má výrazný regenerační účinek. Stimuluje obnovu tkání a zlepšuje vlastnosti jejich pružnosti, díky čemuž má vyhlazující účinek na povrchové a výraznější vrásky. Při použití ve spojení s Dimexidem poskytuje dezinfekci a změkčovadloakce.

Při současném použití prostředků ve formě masky se na povrchu obličeje objeví tyto účinky:

 • zlepšuje se průtok krve;
 • je zvýšena výživa tkání pomocí mikroprvků a kyslíku;
 • poskytuje hlubokou hydrataci;
 • zvyšuje tón tkání;
 • je aktivován proces výroby kolagenu;
 • úzké póry;
 • normální fungování mazových žláz.

Při samostatném použití nemá Dimexide omlazující účinek, proto se používá jako součást masek pro kosmetické účely.

Roztok Dimexidum se používá ke zlepšení vstřebatelnosti složek masti

.

Výhodnými vlastnostmi užívání léčiv jsou jejich zvýšený kombinovaný účinek. Při dodržování pravidel aplikace masky je minimalizováno riziko vedlejších účinků a pravidelnost aplikace zajišťuje dosažení stabilního výsledku. Nízká cena léků činí tento způsob omlazení jedním z nejdostupnějších.

Použití masky z těchto nástrojů má však několik nevýhod. Vzhledem k tomu, že léky jsou léčivé, je nutné přísně dodržovat pokyny a brát v úvahu kontraindikace, včetně věkových omezení. Existují také rysy spojené s aplikací léků do určitých oblastí obličeje.

Video: vlastnosti použití Dimexidu z vrásek

https://youtube.com/watch?v=xhaPu6mLRsA

Nanesení masky s dimexidem aSolkoseryl

Chcete-li použít Solcoseryl jako masku, je lepší zvolit mast. Léčivo je také dostupné ve formě gelu, ale má účinek sušení, který může nepříznivě ovlivnit citlivý povrch obličeje.

Při aplikaci masti v kombinaci s Dimexidem je nutné pamatovat na to, že roztok by měl být zředěn vodou, jinak můžete spálit. Nelze jej však skladovat - před každým zasedáním je nutné připravit čerstvý roztok.

Recept se nevyžaduje pro nákup prostředků. Přibližná cena trubice masti Solcoseryl 20 gramů je 200 rublů. Dimexid se vyrábí v lahvích po 50 ml a 100 ml a stojí asi 30 a 80 rublů.

Mast Solcoseryl má mastnou konzistenci, a proto na rozdíl od gelu nevytváří obličej

.

Účinky součástí

Účinnou účinnou látkou přípravku Solcoseryl je sérum pocházející z krve telat. Vzhledem k obsahu velkého počtu aminokyselin, oligopeptidů, nukleotidů, elektrolytů a dalších biologicky aktivních složek v substanci se provádí silná stimulace buněčných procesů, včetně:

 • aktivuje se enzymová aktivita;
 • hladina kyseliny je normalizována;
 • saturace tkáně zvýšením glukózy;
 • zesílené buněčné membrány.

Kromě toho je v masti obsažen cetylalkohol, který zadržuje vlhkost v tkáních a zajišťuje antimikrobiální ochranu. Zvyšuje se přítomnost bílé vazelíny a cholesteroluvýživa a změkčení povrchu.

Hlavní látkou přípravku Solcoseryl je dialyzát bez obsahu bílkovin pocházející z krve mladých telat

.

Dimexid má protizánětlivý účinek, proto aktivně eliminuje pustulární erupce, akné, akné a skvrny, které po nich přetrvávají, a zlepšuje tak pleť.Vyznačuje se také vysokou rozpustností, která usnadňuje vstup biologicky aktivních složek jiných látek do tkání. Lék chrání povrch před průnikem toxinů a bakterií, čistí pokožku a odstraňuje přebytečný tuk.

Při sdílení masti a roztoku se účinek zvýší zlepšením absorpce a aktivace hydratačních a regeneračních složek masky.

Recept na vaření

K přípravě omlazující masky budete potřebovat přísady v následujících poměrech:

 • Solkoserylová masti v množství 1 lžičky;
 • Roztok dimexidu v množství 1 tsp;
 • teplá voda - 10 čajových lžiček.

Vodu lze vařit nebo destilovat. Také požadovaná kapacita pro ředění Dimexidum, vatový tampon a výživný krém.

K přípravě masky budete potřebovat mast, roztok, nádobu pro ředění disků Dimexide a bavlněných disků

.

Před nanesením masky očistěte obličej, před rasparivovou kůži. K tomu použijte zásobník teplé vody s přídavkem éterických olejů nebo bylin, které potřebujetedržte obličej asi 15 minut. Poté postupujte podle pokynů pro přípravu a aplikaci masky.

 1. Dimexidem zřeďte v teplé vodě pomocí nádoby.
 2. Navlhčete vatový tampón ve výsledném roztoku a ošetřený vyčištěný povrch ošetřete, s výjimkou úst a očí.
 3. Rozetřete mastnou vrstvu rovnoměrně na obličej tenkou vrstvou (ne více než 2 mm).
 4. Počkejte 40 minut.
 5. Masku opláchněte vodou a navlhčete povrch vyživujícím krémem.

Aby nedošlo k vyschnutí nástroje na obličeji, doporučuje se pravidelně stříkat povrch minerální vodou ze spreje.

Kosmetologové dovolují aplikovat masku na oblast v blízkosti očí, protože mast v kombinaci s Dimexidem nemá výrazný efekt sušení. V těchto oblastech je však nutné tento nástroj pečlivě používat a nanést vrstvu nejvýše 1 mm. Doporučuje se aplikovat masku vedle očí pouze po několika sezeních s produktem na jiných částech obličeje as následným zvlhčením očního víčka výživným krémem.

Video: Jak udělat masku s Dimexidem a Solcoseryl

Účinnost a doba použití

\ t

Maska se používá po dobu 1 měsíce s aplikací nejvýše dvakrát týdně. Po absolvování kurzu musíte absolvovat přestávku v délce 10–12 týdnů a poté se opakovat. Mělo by brát v úvahu stav povrchu obličeje: s mělkými záhyby dostatečné použití masky 1 krát týdně.

Doporučuje se postup provádět v noci, aby se chránil povrch naparené a ošetřené tváře před negativním vlivem vnějšího prostředí.

Účinnost masky je snazší pozorovat na povrchových vráskách, které jsou po prvním průběhu aplikace znatelně zpřísněny.Pro hluboké záhyby nemá nástroj tak výrazný účinek proti stárnutí, ale může zpomalit proces vzniku nových vrásek.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Mezi kontraindikacemi přípravku Solcoseryl a Dimexide, v jejichž případě je použití prostředků zakázáno, jsou zdůrazněny tyto faktory:

 • individuální přecitlivělost na složky masti;
 • keloidní jizvy na plochách obličeje;
 • období těhotenství;
 • dysfunkce srdce, jater nebo ledvin;
 • oční onemocnění ve formě šedého zákalu a glaukomu.

Nedoporučuje se používat masky s přípravkem Solcoseryl pro ženy mladší 20 let. Faktem je, že až do tohoto věku je kolagen aktivně produkován kožními buňkami, takže není třeba dalšího zvyšování jeho produkce.

Pokud po nanesení masky dojde k pálení nebo svědění, které nezmizí po dobu 10 minut, pak odstraňte mast a postupy zlikvidujte.

Před použitím masti proveďte test alergie

.

Mezi nežádoucími účinky, které se projevují zejména v individuální intoleranci nebo tvorbě alergií, jsou zaznamenány tyto projevy:

 • zarudnutí, svědění aspalovací povrch;
 • závratě a nevolnost;
 • edém;
 • dermatitida.

K vyloučení vedlejších účinků je nutné samostatně testovat Solcoseryl a Dimexide na pravděpodobnost alergií. Za tímto účelem, 1 hodinu před zasedáním, naneste malé množství masti na jednu oblast zápěstí a roztok s bavlněnou podložkou navlhčenou v jiné části. Vzhled zarudnutí nebo pocit pálení naznačuje přecitlivělost na složky a nemožnost následného použití prostředků.

Video: Lékař o nežádoucích účincích přípravku Dimexidum

Připomínky k použití masky s přípravkem Solcoseryl a Dimexide proti vráskám k omlazení obličeje a očí

\ t

Samotná maska ​​se solcoserylem a dimexidem ve skutečnosti nepřináší požadovaný účinek, aniž by stimulovala pokožku k osvěžení a regeneraci. Takový stimul je buď mechanické poškození horních vrstev dermis (chemický nebo mechanický peeling), nebo použití kyseliny askorbové v masce. V obou případech začínají kožní fibroblasty aktivně produkovat kolagen. Aminokyseliny, které jsou obsaženy v solcoserylu, jsou potřebné pro výrobu kolagenu. Dimexid je vodičem užitečných látek. Do masky můžete přidávat vitamíny A a E. Je nutné provést masku ne více než dvakrát týdně, počet procedur je 10. Pak, jako preventivní opatření, jednou měsíčně a jednou za dva měsíce. Udělal jsem to dvakrát s kyselinou askorbovou. Samozřejmě se efekt okamžitě neobjeví. Ale vylepšení už jsouexistuje