Manikúrový gelový lak. Správná aplikační technika

Gel polský, který se objevil na trhu jen před několika lety, tak sebevědomě dobyl trh, že je nemožné si představit žádné moderní nehtový salon, který nenabízí manikúru potaženou gelovým polštářem. To je jeden z nejlepších materiálů téměř celého kosmetického průmyslu, a to jak ctihodné společnosti, tak mladí hráči v módním průmyslu. A pokud byl nedávno gel na nehty postup téměř exotický, dnes je to rychlý, levný a poměrně jednoduchý způsob, jak vaše ruce krásné a dobře upravené.

Blízké setkání

Před rozhodnutím o použití gelového laku je třeba se více seznámit se všemi aspekty a důsledky aplikace. Je třeba poznamenat, že výrobky osvědčených výrobců splňují všechny hygienické požadavky, jsou pečlivě certifikovány a jsou co nejbezpečnější. A přesto, použití drahých, značkových gelových leštidel má některé nevýhody:

 • komplikovaná manikúra;
 • Nepříznivé účinky UV lampy pro sušení;
 • Složky gelového leštění mohou způsobit alergie;
 • Riziko plísně nehtů v důsledku skleníkového efektu;
 • Vyšší náklady ve srovnání s pravidelnou manikúrou.

Pravidla předběžné opatrnosti a racionální využívání tohoto materiálu pro péči o něminimalizuje riziko nehtů. Seznam zjevných výhod navíc vylučuje pravděpodobnost výběru dalšího nátěru nehtů:

 • Dlouhé období uchování manikúry;
 • Dokonalý vzhled nehtů;
 • ochrana proti poškození a laminování;
 • Rychlá aplikace a sušení;
 • Není třeba úpravy;
 • Zachování vybrané barvy po celou dobu opotřebení.

Někdy může být závažným onemocněním nehtů jediným důvodem pro odmítnutí použití gelu. A ještě jedna věc, o které hovoří téměř všichni technici nehtů, je období odpočinku mezi manikúrami s gelovou polštářkou, v této době byste se měli starat o zvlhčení nehtů, aby se zachovalo jejich zdraví.

Technika - klíč k úspěchu

Manikúra pro gelovou polštářku se příliš neliší od běžné manikúry a přesto má některé z jejích vlastních jemností. Samotný nátěr na nehtech je poměrně komplikovaný a vícestupňový proces, ale po několikanásobném návštěvě profesionálního mistra můžete celý proces bezpečně opakovat doma. S výhradou dostupnosti všech nezbytných k pokrytí gelového laku.

Prvním krokem je příprava nehtů. Zahrnuje manikúru se zpracováním kůžičky. Pokud se v procesu tvarování nehtů, olejů nebo kermas aplikují, měly by být odstraněny speciálními prostředky, po kterých by měly být nehty důkladně vysušeny. Po tom, musíte dát nehty otupělost, protože to je odstraněna lesklá vrstva nehtů se speciálními nástroji. Na konciTento postup by měl ze sušičky odstranit prach a znečištění.

Dalším krokem je aplikace základní vrstvy gelu. Potřeba tohoto je to, že je to „základna“, která vytváří spojení mezi hřebem a povlakem, což činí trvanlivost a odolnost. Další funkcí základního gelu je, že chrání nehtovou destičku před možným dopadem složek polštářku na nehty. Je třeba poznamenat, že někteří mistři pokrývají nehty základním nátěrem před „základnou“. To se provádí pro spolehlivější adhezi nátěru na nehty a v případech, kdy se nehty odlupují nebo jsou křehké. Po nanesení základní vrstvy se nehty suší pod lampou. Vysušený základní gel má lepivý film, který není odstraněn, ale pouze vyrovnán.

Nastal čas použít barevný gel. To se provádí v jedné nebo několika vrstvách v závislosti na jasu. Je třeba poznamenat, že pro nanesení gelu, stejně jako všechny ostatní složky nátěru, potřebujete velmi tenkou vrstvu, což zaručí kvalitní manikúru, která bude trvat po celou dobu stanovenou výrobcem. Gel leskne po každé vrstvě schne od 30 sekund do dvou minut, v závislosti na lampě.

Posledním stupněm je povrchová úprava gelu. Jeho vrstva by měla být nejméně dvakrát tak silná jako „základna“ nebo gelový lesk. Pro vysušení poslední vrstvy se použije stejná doba jako barevný lak. Po vysušení jsou nehty ošetřeny speciální kapalinou, která odstraňuje všechny vady. Gelová polská manikúra připravena!

Technologie

Ve všech fázíchpoužití gelu polštář nemůže dotknout kůžičku, to může vést k rychlému poškození nátěru, manikúra jen "odlupovat."

První dva dny po nanesení gelového laku by neměly být prováděny žádné manipulace s nehty, kromě toho byste se neměli zapojovat do horké vody, protože nátěr není úplně suchý.

Téměř všechny gelové lešticí prostředky chrání nehty před účinky domácích chemikálií a některých průmyslových chemikálií, ale nevydrží dlouhodobý pobyt v horké vodě. Gel polský změkne a může se dostat pryč.

Hřebíky pokryté leštícím gelem by neměly být ořezávány nebo řezány, což by poškodilo povlak a zkrátilo dobu opotřebení.