Manikúra s fólií doma

Módní trendy se neustále zlepšují a posouvají se kupředu. V současné době existuje obrovské množství různých typů manikúry, a to jak docela obyčejné a jednoduché provedení, a docela originální. Jedním z nejmodernějších a nejjednodušších typů manikúry je design nehtů s použitím fólie, jejíž povlak vytváří iluzi brilance drahých kovů nebo kamenů.

Je třeba okamžitě zmínit skutečnost, že k provedení krásné manikúry se nehodí obvyklá potravinářská fólie, ležící v kuchyni. Pro péči o nehty lze použít pouze speciální fólii, která se prodává v téměř každém obchodě s kosmetikou. Nepotřebujete neustálé drahé výlety do salónů krásy, protože vytvoření manikúry s fólií je tak jednoduché, že to můžete udělat doma.

Jednou z hlavních výhod manikúry s fólií je, že její vytvoření trvá velmi málo času. Za zmínku stojí také to, že mnoho zahraničních hvězd (například Beyonce a Rihanna) se rozhodlo ve prospěch podobného způsobu péče o nehty rukou.

Druhy fólie pro vytváření manikúry

\ t

Pro péči o nehty se používají tyto typy fólií:

Fólie z listů

Představuje jeden velký list fólie, otočený do role a vložený do plastového obalu. Šířka jedné role je zpravidla asi 25-40 centimetrů. List může mít téměř jakoukoliv barvu, může se jednat o kresby, vzory a další dekorativní prvky. Nejčastěji se při provádění manikúry používá fólie ze zlatých listů.

Reliéfní fólie

Tento typ fólie může mít hladký i drsný povrch. Je vyroben ve formě jednoho listu nebo samolepek s lepivou základnou. Na reliéfní fólii může být aplikován vzor.

Termo fólie

Tento typ fólie je citlivý na teplotu. Teplý vzduch, který působí na list, ho činí pružným a pružným, což umožňuje snadné zakrytí nehtů termo fólií i doma.

Hlavní výhodou tohoto typu fólie je její trvanlivost. Provedená manikúra udrží barvy čerstvé a světlé po delší dobu než při použití fólie na přenosový list. Kromě toho, termo-fólie nevyžaduje použití vrstvy fixátoru.

Nálepky

Nálepky jsou proužky na lepivé bázi s fragmenty fólie. Tato volba je nejlepší pro začátečníky, kteří se pouze naučí základy umění péče o nehty rukou. Proces manikúry pomocí samolepek je velmi jednoduchý, protože nemusíte dělat řezánípolotovary ručně, stačí nalepit hotové kousky fólie.

Manikúra používající samolepky má pouze jednu nevýhodu - na nehtech netrvá dlouho. V některých případech však může být tato nevýhoda výhodou, protože existuje možnost častých aktualizací návrhu na nehtech.

Jak správně manikúru s fólií

Hlavní podmínkou, která by měla být dodržena při práci s fólií, je přesnost. Fólie, položená na nehty s neopatrností, je nepravděpodobné, že by byla jiná vnější krása a určitě potěší oči lidí kolem. Aby bylo možné provádět vysoce kvalitní péči o nehty, bude to trvat trochu: vytrvalost, trpělivost, potřebné materiály nástroje.

Co potřebujete k vytvoření manikúry s fólií

Soubor nástrojů a materiálů pro provádění manikúry s fólií by měl zahrnovat:

 1. Nůžky na manikúru.S jejich pomocí můžete snadno odstranit otřepy, stejně jako oříznutí nehtu nebo kůžičky.
 2. Pilníky na nehty.V souboru musí být dva typy souborů: tvarování a leštění. Formovací pilník je nutný k tomu, aby hřebík získal požadovaný tvar a leštění - pro předběžnou přípravu povrchu nehtových destiček.
 3. Oranžová tyčinka.Je třeba jemně zatlačit kůžičku. Samozřejmě, tento postup může být proveden pomocí nůžek na nehty, ale oranžová tyčinka je mnohem bezpečnější a pohodlnější.
 4. Lepidlo pro upevněnífólie.Lze zakoupit v téměř každém velkém kosmetickém obchodě. Hlavním účelem tohoto lepidla je spolehlivé upevnění fólie na nehet.
 5. Fixační činidlo.Naneste na povrch nehtu. Umožňuje prodloužit dobu, během které můžete nosit manikúru s fólií.
 6. Fólie.Používá se k zdobení nehtů, vytváří jejich jedinečný design.

Technika manikúry s fólií

\ t

Aby nehty potěšily svůj nový vzhled, měli byste se řídit určitou technikou, která vám umožní provádět kvalitní péči. Pro zjednodušení je celý proces popsán krok za krokem:

 1. Nejdříve musíte vyzvednout nůžky na manikúru. S jejich pomocí je nutné řezat fólie fólie na požadovanou velikost.
 2. Po dokončení všech obrobků přejděte k aplikaci laku.
 3. Až do okamžiku úplného vyschnutí laku jsou hřebíky pokryty vrstvou speciálního lepidla na fólii.
 4. Na čerstvě nanesené lepidlo jsou navrstveny předem vytvořené fóliové přířezy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat straně, na kterou je fólie aplikována. Matný povrch by měl být dole. Aby nedošlo k poškození fólie, doporučuje se použít pinzetu, protože při práci s rukama je vysoká pravděpodobnost, že se fólie roztrhne.
 5. Aby se předešlo případným nesrovnalostem, je nutné fólii na hřebíku vyhladit. Pro tyto účely použijte vatový tampon nebo kovovou stěrku.
 6. V této fázi je nutné odstranitfólie s hřebíkem. Není nutné provádět náhlé pohyby, protože v tomto případě nemusí výkres zcela přejít na povrch nehtů.
 7. Pro spolehlivé upevnění fólie se na hřeb aplikuje upevňovací prostředek, který nejenže chrání povrch před poškozením, ale také umožňuje zvýšit úroveň lesku.
 8. Pokud je nutné fólii odstranit z hřebu, stačí použít běžný odstraňovač laku.

Foto-příklady