Manikúra pro děti jako nenápadný způsob výuky hygieny.

Malé děti se začínají snažit být jako dospělí po svých prvních slovech. Chlapci mají zájem o auta a vynálezy, zároveň se chtějí stát silnými jako jejich otcové a dívky začínají udržovat domov svých panenek a chtějí být stejně krásné jako jejich matky.

Každá matka si všimne, že její malá dcera se dívá na šperky, šaty a kosmetiku. To je ten správný čas začít učit vaši osobní hygienu. To může být velkou pomocí pro manikúru dětí. Přinést krásu do rukou a používat téměř stejné kosmetické výrobky jako její matka potěší každou malou holčičku.

Dětská manikúra: škodlivá nebo užitečná?

Před několika lety byla slova „kosmetika“ a „dítě“ neslučitelná. Dospělá kosmetika poškozuje mladé tělo a může nepříznivě ovlivnit jeho vývoj. Dnes se však k radosti malých módy objevilo obrovské množství dětské kosmetiky, která se skládá výhradně z přírodních složek. Kvalita těchto produktů je pečlivě kontrolována a riziko alergií a jiných potíží u dítěte je minimální.

Promluvme si o výhodách zdobení nehtů pro děti. Existují tři pozitivní faktory: zbavení se zlozvyku kousání nehtů,školení pro osobní hygienu a sblížení matky a dcery.

Téměř každé dítě si žvýká nehty a je nesmírně těžké ho od tohoto zvyku odstavit. Nejúčinnějším způsobem, podle mnoha rodičů, je dětská manikúra. Kolik dívek bude chtít hýčkat dobře udržované nehty, takže i s krásným vzorem? Žádná, protože tato krása bude pro ně skutečnou pýchou!

Dětství je časem objevování. Všechny děti se chtějí něčeho dotknout a předměty jejich výzkumu se nejčastěji stávají špinavými předměty, které se zvednou na ulici, které se hemží patogenními bakteriemi. Konverzace při pravidelném čištění nehtů způsobí, že si malý výzkumník uvědomí důležitost mytí rukou.

Mnohé matky zabírají spoustu času a někdy je velmi málo času na rozhovor s dítětem. Dokonce i hodina trávení času s dítětem vám naštěstí pomůže dohnat. Během manikúry můžete mluvit o úspěchu dítěte ve škole a najít mnoho dalších zajímavých témat pro konverzaci. Tento přístup umožňuje dívce a matce lépe poznat a vytvořit silný vztah na celý život.

Co potřebujete vědět před řízením?

Nejdůležitější věcí v této věci je pochopit, že postup pro dětskou manikúru a dospělého je velmi odlišný. Slovo „děti“ v tomto případě zahrnuje období od 5 do 14 let. Kosmetické nástroje a prostředky hrubé matky zde nebudou přistupovat.

Za tímto účelem se doporučuje zakoupit speciální dětskou soupravu.pro manikúru s přesnějším souborem, lak na přírodním základě a obohacené gely. Náklady na nástroje a nástroje jsou malé a rozhodně nebudou zasaženy do peněženky rodičů. Dítě bude s novým nákupem spokojené: koneckonců je to jeho vlastní sada určená pouze pro něj!

Druhým důležitým bodem je, že děti by neměly krájet kůžičku, takže stačí udělat evropskou manikúru pomocí krémů, které pokožku změkčují. Pozornost je třeba věnovat složení laků a dalších prostředků, protože i přírodní složky mohou být u některých dětí kontraindikovány.

Třetí bod, který je důležité pochopit: děti jsou rozmarné a neměly by jim být ukládány. Dělat dětskou manikúru, měli byste být slušní a poslouchat všechna slova dítěte. Dívka sama má právo zvolit barvu laku a vzoru. Pokud se něco udělá podle chuti rodiče, udělá vše, aby se zbavila manikúry. V malém věku děti neradi dlouho sedí, takže prosím - buďte rychlejší s použitím laku a vzorů.

Lakujeme dětské nehty doma

Především se musíte ujistit, že pracoviště má vše, co potřebujete: pilník na nehty s abrazivitou menší než 240 mřížek, pinzety, změkčovače kůžičky, antiseptické, lakové a jiné dekorace.

Po důkladném umytí rukou by měly být ošetřeny antiseptikem. Dále nehty dostanou krásný tvar pomocí pilníku na nehty nebo speciálních kleští. Řezané nehty by měly být pečlivě ponechány nejméně 2 milimetry. Také hrany nehtůleštěná se zvláštní péčí.

Jelikož obřízka kutikuly u dětí je nebezpečný podnik, doporučuje se ji nejprve změkčit zvláštními prostředky. Po změknutí je třeba ji zatlačit oranžovou tyčinkou.

Odstraňování otřepů pomocí řezaček drátu. Aby se zabránilo jejich dalšímu výskytu, může být aplikován pomocí kůžičky s léčivými vlastnostmi.

Nejzajímavějším bodem je zbarvení nehtů. Používejte pouze neškodné dětské laky. V případě potřeby můžete použít vzor. Samozřejmě, že to bude jednoduché, protože malé nehty dávají jen malou svobodu pro kreativitu. Pro rychlost, můžete podvádět a jednoduše držet manikúru nálepky na nehty.

Po zákroku nedojde k lehké masáži rukou.

Zvládnutí těchto jednoduchých pravidel a činností dává matkám a dcerám svobodu vytvářet. Krásná manikúra je vynikajícím příkladem toho, jak zdánlivě bezvýznamná věc může hodně naučit a upevnit pouto mezi dětmi a jejich rodiči.