Manikúra gel polský doma ve fázích

Ať už existují jakékoli metody provádění manikúry, ať už vznikají jakékoli nové metody, zůstává péče o nehty s gelovými laky nejoblíbenější technologií. Každý profesionální mistr je schopen pokrýt nehty gelovým polštářem, ale tento postup není tak složitý, takže to lze udělat doma.

Gel je velmi rozšířený mezi ženami díky mnoha výhodám, mezi které patří:

  • dobrá stálost barev;
  • přítomnost třpytu;
  • jednoduchost a snadnost použití;
  • rychlé sušení;
  • bezpečnost nehtů.

Manikúra vyrobená s gelovou polštářkou bude na nehtech držet po dobu dvou až tří týdnů (za předpokladu, že tato technologie byla plně respektována). Během této doby si nehty zachovají svůj vzhled a lesk a zároveň eliminují možnost vzniku trhlin a delaminace.

Příprava nehtů pro aplikaci gelu

\ t

Zvažte tedy podrobněji postup provádění typu manikúry. Celý proces začíná fází přípravy nehtových destiček pro aplikaci gelu. Ona je zase rozdělena do několika etap.

Fáze 1. Opravavolný okraj hřebu

Nejdříve musíte vytvořit volný okraj nehtu. Nejprve musíte zajistit, aby na nehtu nebyl prach. Pokud se destička podrobí delaminaci, pak by měla být oříznuta formovacím souborem.

V případě, že na nehtech již existuje manikúra, je nutné provést důkladné vyčištění povrchu. Odstraňovač laku odstraňuje starý nátěr. Také v této fázi odstranit kůžičku.

Fáze 2. Odstranění keratinové vrstvy nehtu

Pomocí lešticího pilníku s vysokým stupněm abrazivity se z povrchu nehtů odstraní horní vrstva zvaná „keratin“. Tyto kroky jsou nezbytné, aby se gelový polštář v dobrém kontaktu s destičkami nehtů.

V žádném případě se nedotýkejte ošetřených nehtů rukama. Zbytky vlhkosti lze odstranit pomocí speciálního nástroje - dehydratátoru. Výše uvedené kroky zajistí vysokou přilnavost gelového leštění nehty.

Fáze 3. Nátěrový základní gel

Často se vyskytují situace, kdy se po odstranění uměle zvětšených nehtů přírodní desky stanou velmi slabými a měkkými. Tyto nehty nebudou schopny vytvořit dobrou adhezi k gelovým leštidlům, takže na ně bude aplikován základní nátěr - speciální kosmetický přípravek, který neobsahuje kyseliny. Aby se zabránilo uvolnění hřebu, doporučuje se provést a zpracovat zadek. Stojí za zmínku, že je to naprosto bezpečnéorganismu.

Technologie pro potahování nehtů základnou, gelovým leštidlem a fixačním prostředkem

Základ pro pokrytí

Jako báze se použije základní gel, který byl uveden v předchozím odstavci. To vám umožní utěsnit přírodní keratin, obsažený v přírodních nehtech, a gelové složení, které zahrnuje umělé materiály. Podklad základního gelu také plní další funkce: zejména poskytuje spolehlivou ochranu přírodních nehtových destiček před požitím gelového polštáře na nich.

Při aplikaci musí být podklad velmi opatrný a opatrný. Základní gel, podobně jako gel, by měl být aplikován na nehty ve vrstvách s co nejmenší tloušťkou. Pro aplikaci základny se používá tenký kartáč, pomocí kterého se základní gel pomalu vtírá do nehtové destičky. Začněte postup zakrytí základny volnými konci, až poté můžete jít na konec a na povrch nehtů.

Je třeba dbát na to, aby základní gel nebyl v kontaktu s pokožkou rukou, kutikuly nebo postranními podložkami. Po nanesení podkladu je nutné nechat hřebíky pod lampu a počkat na okamžik jejich sušení (UV lampa vysychá nehty po dobu jedné minuty, LED lampa - po dobu 10-15 sekund).

Po vysušení báze dochází k vyrovnání disperzní vrstvy. Pro tyto účely použijte suchý kartáč. Postup zarovnání je nutný, aby se další gelový lak položil na povrch nehtu rovnoměrně aneprotékal k okrajům.

Povlak na gelový lak

Gel je možné nanášet na nehty až po vytvoření základní vrstvy a jejím úplném vysušení. Technika lakování nehtů na gelu vyžaduje péči, protože pokud se nedodrží, mohou vzniknout problémy, jako je výskyt vln a odštěpování, jakož i vzduchové bubliny.

Počet nanesených vrstev závisí na barvě gelového laku. Pro jasnou barevnou paletu by bylo nejlepší pokrýt nehty dvěma vrstvami. Po nanesení každé vrstvy musíte nechty nechat pod světlem ultrafialové lampy (po dobu asi dvou minut) nebo LED lampy (po dobu až 30 sekund).

Je-li zvolena volba ve prospěch tmavé gelové leštění, budou zapotřebí 3 vrstvy. Při aplikaci první vrstvy je vysoká pravděpodobnost, že povlak bude nerovnoměrný. Nenechte se rozrušit, protože tento problém je vyřešen při použití druhé vrstvy. Samozřejmě můžete zůstat na dvou vrstvách tmavého gelu, ale je nejlepší vytvořit třetí vrstvu nátěru, která zabrání vzniku nežádoucích vln.

Nezapomeňte na zadek nehtů. V neposlední řadě by měl být také potažen gelem. Všechny úkony musí být prováděny se zvláštní opatrností, aby se zabránilo šíření gelu, což by vedlo k nerovnoměrnému pokrytí.

Povlak fixačním zařízením

V poslední fázi manikúry se na nehty aplikuje upevňovací vrstva, jejíž tloušťka by měla být větší než tloušťkavrstva leštící gel. V opačném případě jsou všechny akce téměř podobné stádiu gelového laku na nehty. Doba schnutí je stejná jako doba uvedená v předchozím odstavci.

Jak odstranit polský kabát

\ t

Je třeba mít znalosti nejen o tom, jak provádět manikúru s gelovou leštění, ale také o tom, jak odstranit aplikované vrstvy. Celý proces odstraňování kosmetiky z nehtů trvá asi 15-30 minut. Přesný čas závisí na tom, zda byl aplikován základní nátěr, kolik vrstev laku na nehtové destičky, jak dlouho byla manikúra vytvořena.

Je zcela logické, že čerstvě aplikovaná manikúra bude snadněji čistitelná než ta, která byla provedena před týdnem nebo dvěma týdny. Aby se odstranil lesk na gely, nehty se nasáknou speciálním nástrojem, po čemž se očekává výše uvedená doba. Gel polský má formu filmu a je zvednut z povrchu nehtů, po kterém to může být snadno odstraněn. Pro tyto účely se doporučuje použít oranžovou tyč.

Jak prodloužit dobu ponožek na gel

\ t

Aby se gelový polštář držel na nehtech co nejdéle, musíte dodržovat některá jednoduchá pravidla:

  1. Po provedení manikúry byste měli nechat ruce alespoň dvě hodiny suché.
  2. Nezatěžujte hřebíky ještě jednou, protože majípevnost v tahu, která nemusí být dostačující.

Masáž rukou posiluje nehty, proto se doporučuje provádět ji kdykoli je to možné (nejméně jednou denně).