Mandlový olej v kosmetologii

Mandle je strom původně pěstovaný na pobřeží Středozemního moře. Největší počet těchto rostlin je dnes ve Spojených státech. Ovoce má pevnou skořápku a uvnitř je kámen nebo matice. Mandle se používají k výrobě hodnotného oleje. Často se používá pro kosmetické účely.

Chemické složení mandlového oleje

\ t

Mandlový olej obsahuje tyto látky:

 • mononenasycená kyselina olejová a polynenasycená kyselina linolová - chrání pokožku před škodlivými účinky životního prostředí, bojuje proti zánětu a bránírozpad kolagenu;
 • karoteny - mají antioxidační vlastnosti, jsou účinné proti kožním onemocněním;
 • bioflavonoidy - antioxidační, antivirové a protizánětlivé;
 • proteiny - zvlhčují, vyživují, omlazují;
 • minerály (zinek, železo, hořčík, fosfor a sodík) - nedostatek těchto látek narušuje buněčný metabolismus a regenerační procesy;
 • Vitamíny A, E a F - dávají oleji antioxidační, protizánětlivé a regenerační vlastnosti.

Mandlový olej obsahuje mastné kyseliny, bioflavonoidy, minerální látky, vitamíny a jiné užitečné látky

.

Vlastnosti mandlového oleje

\ t

Užitečné vlastnosti mandlového oleje zahrnují:

 • zpomalení přirozeného stárnutí buněk;
 • vytvoření bariéry pro ultrafialové záření (ochrana před sluncem);
 • normalizace mazových žláz;
 • návrat elasticity kůže;
 • boj proti suchosti a odlupování;
 • posílení vlasových folikulů;
 • zvýšený růst vlasů;
 • léčba kožních onemocnění a herpesu;
 • regenerační a protizánětlivé účinky;
 • boj proti cévnímu vzoru.

Video: Vlastnosti mandlového oleje

Použití mandlového oleje v kosmetologii

Mandlový olej je zásaditý. Používá se k péči o vlasy a pokožku.

Péče o pleť

Použití mandlového oleje pro obličej se projevuje u všech typů pleti: suché, mastné a citlivé.

Olejová masáž obličeje

Masáž vyžaduje 15kapky mandlového oleje. Nanáší se na kůži a pak se pomocí prstových polštářků s lehkými stlačovacími pohyby „šíří“ po obličeji podél masážních linií. Doba provozu - 10-15 minut. Zbytky by měly být blotovány papírovým ručníkem.

Díky masáži se pokožka stává výživnou, elastickou, barva je vyrovnána zlepšením krevního oběhu a proudění lymfy.

Na masážních liniích by měla být prováděna nezávislá masáž obličeje, aby se zabránilo výronům kůže

.

Použití v čisté formě

\ t

Pro každý typ pleti můžete použít čistý mandlový olej. Normalizuje práci mazových žláz, vyživuje, uvolňuje peeling a zklidňuje.Přípravek se aplikuje v noci 2–3krát týdně na vlhký obličej podél masážních linií namísto smetany.Neberte to ve velkém množství, stačí 10–20 kapek.

Doplnění hotové kosmetiky

\ t

Mandlový olej je vynikající nutriční složkou, takže mohou obohatit své obvyklé prostředky: masku nebo krém. Chcete-li to provést, přidejte 4 kapky v jedné porci, a časem, vidět reakci kůže, můžete snížit nebo zvýšit množství oleje.

Mandlový olej lze přidávat do běžné kosmetiky

\ t

Masky na obličej

\ t

Mandlový olej se používá jako složka pro výrobu domácích obličejových masek.

Tabulka: obličejové masky s mandlovým olejem pro různé typy pleti

\ t
Typ pleti Maska # 1 Maska 2 Maska # 3 Doba zadržení Frekvence používání Délka kurzu
Suché nebo uschlé 1 lžička. teplé mléko smíchané s 1 lžičkou. kakaový prášek, 2 lžičky. mandlový olej a 1 lžička. medu Dužina poloviny malé kiwi hnětení, přidejte 2 lžičky. tuk tvaroh a 2 lžičky. mandlový olej. 1 lžička. mastná zakysaná smetana smíchaná s 1 lžičkou. strouhané jablko a 2 lžičky. mandlový olej. 20 minut 2krát týdně 3 měsíce
Tuk nebo problematické 1 polévková lžíce. Já mleté ​​ovesné vločky mix s 1 lžičky. mandlový olej a 3 kapky citrónového esenciálního oleje. Vařte malé brambory v uniformě, rozdrcte a ochlaďte. Pak přidejte do kaše 1 lžička. mandlový olej a 0,5 lžičky. lékárna tinktura měsíčku. Smíchejte 1 bílou bílou s 1 lžičkou. mandlový olej, 1 polévková lžíce. Já mleté ​​ovesné vločky a 0,5 lžičky. lékárenská tinktura Hypericum. 10–15 minut 2krát týdně 1 měsíc
Citlivý 1 polévková lžíce. Já mleté ​​ovesné vločky mix s 1 lžičky. mandlový olej a 1 lžička. heřmánkový odvar. 1 polévková lžíce. Já kukuřičný škrob smíchaný s 1 lžičkou. zelený čaj a 1 lžička. mandlový olej. 1 lžíce. Já mleté ​​ovesné vločky mix s 1 lžičky. mandlový olej, 1 lžička. zelený čaj a 2 lžičky. strouhaná okurka. 10 minut 2krát týdně 3 měsíce

Péče o tělo

K péči o pokožku těla lze použít mandlový olej jak v čisté formě, tak i pro obohacení krému. Nástroj se používá pro vlastní masáž, prevenci vzniku strie a boj proti nim.

Masáž tělesných olejů

Pro vlastní masáž je tělo podmíněně rozděleno do 3 zón:

 1. Hlava a tělo na úrovni pánve. Na přední straně by měl pohyb trupu směřovat shora dolů a vzadu - od spodu nahoru po hřbet.
 2. Od pánve k nohám. Je nutné jemně a rovnoměrně masírovat od shora dolů, pohybující se od pasu ke špičkám prstů.
 3. Z klíční kosti do rukou. Pohyb od klíční kosti až k špičkám prstů.

Masáž se provádí hladkým pohybem bez tlaku s dostatečným množstvím mandlového oleje.Ruce by měly jemně klouzat po kůži.Pokud chcete, můžete do nástroje přidat své oblíbené estery. Vlastní masáž se provádí 2-3 krát týdně. Ráno pomůže rozveselit a naladit se na pracovní náladu a ve večerních hodinách naopak bude relaxovat a připravovat se na spánek.

V ajurvédě se olejová masáž celého těla nazývá „abhyanga“, zahrnuje také zklidnění pokožky hlavy, obličeje, dlaní a nohou.

Sebe masáž těla by měla být „měkká“, nejsou povoleny žádné pohyby, které by způsobovaly i malou bolest

.

Kontraindikace pro vlastní olejovou masáž zahrnují:

 • vysoká horečka;
 • zácpa;
 • zvracení;
 • příjem laxativ.

Prevence strie a jejich odstranění

\ t

Během těhotenství a pod vlivem jiných faktorů (nízká elasticita kůže, nezdravá strava atd.) Se na těle mohou objevit strie. Jsou to bílé, růžové nebo fialové pruhy na kůži,sestávající z pojivové tkáně. Produkce kolagenu a elastinu v těchto oblastech se nevyskytuje. Chcete-li se zbavit strie nebo zabránit jejich vzhledu, použijte mandlový olej, který je jedním z nejúčinnějších prostředků pro takový problém.

Mandlový olej je účinným způsobem, jak bojovat proti striím

.

Tabulka: Recepty s mandlovým olejem pro boj proti striím a prevenci

\ t
Opatření Recept Jak používat Frekvence používání Kurz
Prevence strieV čl. 5 písm. Já mandlový olej přidejte 5 kapek levandulového esteru. Lehká masáž břicha, hrudníku a stehen. 4–5krát týdně Bez omezení
Svoboda proti striím 5 tbsp. Já Mandlový olej smíchejte s 10 kapkami pomerančového éteru (mandarinky, grapefruity, citronu, bergamotu, citrónové trávy nebo limetky). Zahřívejte mírně ve vodní lázni, aplikujte na problémové oblasti a intenzivně masírujte. Účinek se zvýší, pokud použijete exfoliant před zákrokem. 2-3 krát týdně Neomezeno

Péče o ruce, nohy a nehty

Ruce, nehty a nohy, stejně jako zbytek těla, vyžadují trvalou péči. Mnoho žen používá mandlový olej k výživě a hydrataci pokožky. Kromě toho je tento nástroj považován za zvláště vhodný pro nehty a kůžičku.

Tabulka: Recepty na péči o ruce a nohy s mandlovým olejem

\ t
Zóna Recept Jak používat Frekvence používání Kurz Efekt
Ruce Přidejte 6–10 kapek mandlového oleje do jedné porce vašeho oblíbeného krému na ruce. Otřete masážní pohyby do rukou. Denní Bez omezení Měkká a vyživená kůže rukou.
Hřebíky 3 lžíce. Já Mandlový olej smíchejte s 20 kapkami levandulového etheru a 10 kapkami citronového etheru. Masáž na nehty a kůžičku asi půl minuty. Denní Neomezeno Silná bílá nehtová deska bez svazků a měkké tenké kůžičky.
V 300 ml teplé vody přidejte 2 lžíce. Já mandlový olej. Vezměte si koupel na nehty do studené vody. Denní 2–4 týdny Posílit nehty, obnovit jejich přirozenou barvu a zvýšit růst.
Nohy Přidejte 6–10 kapek mandlového oleje do jedné porce oblíbeného krému na nohy. Masáž do chodidel a pat. 3-4 krát týdně Bez omezení Nedostatek loupání, kuří oka a kuří oka na nohou.

Video: aplikace mandlového oleje

Péče o děti

Základní kosmetické oleje se úspěšně používají v péči o jemnou pokožku dítěte, protože neobsahují umělé vůně a rafinované produkty.

Kromě základní funkce - hydratační - mandlový olej se používá k potírání plenkové vyrážky,abraze a dermatitida.Doporučuje se použít v čisté formě. Stačí aplikovat mírně teplý výrobek s lehkými masážními pohyby jednou denně, dokud příznaky nezmizí.

Mandlový olej je také vhodný pro péči o děti

Recenze

Jednou jsem si přečetl recept na krásu, že „mandlový olej“ je velmi užitečný pro pokožku obličeje, bez ohledu na to, která kůže je suchá nebo mastná, nebo prostě smíšenou pleť obličeje, mandlový olej je správný. A mimochodem, mandlový olej, mimochodem, pro malé vrásky pod očima - jak říkají "vrány nohy". Obecně jsem si na zkoušku vzal lékárnu, někdy mám suchou pokožku, a to zejména v zimě. Samozřejmě, pokud je kůže suchá, dochází k velmi nepříjemným pocitům na obličeji a těsnosti, a proto jsou vždy nutné krémy, ale tentokrát se rozhodli změnit režim péče o obličej, místo krému se rozhodli každý večer aplikovat mandlový olej. Po několika metodách aplikace jsem si začal všimnout, že zánětlivé procesy s pupínky se začaly vyskytovat mnohem méně často a pupínky se prakticky necítí. No, stejně jako pocity sucha na obličeji, kůže se stala, jako by byla zvlhčená, ale ne mastná. A co je nejdůležitější, všiml jsem si, že tmavé skvrny pod očima, které se pravidelně objevují, prošly.

Ksusha30 http://otzovik.com/review_752601.html

Nedávno jsem byl velmi rád, když používám různé oleje jak pro pokožku obličeje, tak pro tělo, o kterých je známo, že oleje pronikají kůží lépe než jakýkoli krém na péči o pleť za předpokladu, že jste správněvyzvedl to pro váš typ pleti. Mám kombinovaný typ pleti, ale můj věk prošel 30 let, takže nyní používám hlavně výživnější a hydratační péči, aby se zabránilo suchu a loupání, a obecně je to jen nezbytné pro věk kůže obličeje. Mandlový olej v tomto ohledu je skvělý nález, i když je tento olej vhodný pro jakýkoliv typ pleti, dokonce i nejcitlivější. Také ho používám jako krém, dávám ho na masážní linky na noc, přečistím přebytek ubrouskem, ráno je kůže mé tváře dokonale nasycená a vypadá velmi zdravě. Mandlový olej není příliš tlustý, dobře vstřebává pokožka, dobře se vstřebává. Pro lepší vstřebání pokožky někdy zahřívám mandlový olej, stačí vložit sklenici oleje do sklenice horké vody, protože ve formě tepla proniká do pokožky ještě více a vyživuje ji. Po použití kůže se kůže stává velmi měkkou, jemnou, s pravidelným použitím, loupání zmizí a pleť se zlepšuje. Pro ty, kteří se bojí umístit na obličej ve své čisté formě a přetížení kůže, můžete přidat několik kapek tohoto oleje do svého oblíbeného krému, někdy to taky taky, aby nedošlo k přehřátí pokožky. Mimochodem, olej se nepoužívá přirozeně každý den, ale aplikuji ho několikrát týdně a lze ho použít jak v zimě, tak v létě. Obecně platí, že vřele doporučuji vyzkoušet mandlový olej, je vhodný pro jakoukoli pleť a má širokou škálu aplikací a je velmi levný, ale jeho výhody jsou opravdu skvělé.

Teanna https://otzovik.com/review_4890176.html

Přirozeně, stejně jako každá žena, kupuji péči o kosmetiku. Tento hydratační a vyživující krém. Ale s nástupem chladného počasí se uchýlím k mandlovému oleji, protože kůže potřebuje dvojí ochranu a výživu. Olej obsahuje vitamín E, o němž je známo, že je přirozeným antioxidantem (zpomaluje stárnutí kůže a eliminuje zánětlivé procesy); vitamín F (normalizuje funkci mazových žláz) a má také protizánětlivý, zvlhčující, proti popálení, vyživující a změkčující účinek. Používá se také k posílení a stimulaci růstu vlasů. Mandlový olej může být použit v čisté formě a může být přidán do kosmetiky. Anotace obsahuje recepty na krásu s přidáním mandlového oleje: obohacení kosmetiky, masáže, masky s horkým olejem, odstranění vrásek kolem očí, popáleniny, mastné vlasy, suché vlasy, stimulace růstu vlasů, posílení nehtů. Obecně platí, že široké spektrum aplikací. Olej je jedinečný! Je vhodný pro suchou, šupinatou pokožku a pro mastnou a smíšenou pleť. To bude vyhovovat všem bez výjimky. Tento olej je pro mě jen nezbytným prvkem na mém kosmetickém stole, používám ho každý den a jsem spokojen s jeho nutričním účinkem.

chika25 http://otzovik.com/review_609913.html

Po celý život trpím otřepy - kutikula je tenká a suchá, tito bastardi neustále vystupují a způsobují spoustu nepříjemností. Manikúra je pro mě něco neskutečného, ​​bez ohledu na to, jak moc dělám - pak jdu, jako bych bylNěkdo mu pohladil prsty. Manikérka mi poradila vyzkoušet mandlový olej. Potřebují mazat kutikulu při každé příležitosti. Je to levné, je v každé lékárně. Chci říci, že mi mandlový olej velmi rychle pomohl vyřešit můj problém. O týden později byl výsledek patrný - téměř jsem zapomněl na ty otřepy. Jen několikrát denně namazám nehty a kůžičku ... Také jsem rád, že tento olej používám jako masku na vlasy. Vím, že se doporučuje aplikovat ji na kořeny - posiluje a zlepšuje růst vlasů, ale aplikuji ji na celou délku (docela dost) a nechám ji na noc. Ráno se omývám šamponem - vlasy padají dokonale a září skvěle! Má také mnoho aplikací v péči o obličej a tělo, ale dosud nebyl osobně testován. A doporučuji máslo!

Zenek http://otzovik.com/review_897160.html

Miluji přírodní kosmetiku (například tuto hlínu). A já obecně zbožňuji oleje! Castor - pro řasy, mandle - pro všechno ostatní. S příchodem chladného počasí a větrů se moje kůže a rty začaly stahovat a odlupovat. Pak jsem si vzpomněl, že v takových případech mandlový olej hodně pomáhá. Prodává se v každé lékárně za nízkou cenu. Nemyslím si, že kvalita oleje závisí na výrobci, takže pokud se rozhodnete, vezměte to odvážně. A teď o různých využití: Face skin. Vzala jsem si pár kapek a dala jsem to na kůži. Olej není tuk, rychle se vstřebává (mám mastnou pleť, ale její stav se vůbec nezhoršil). Po týdnuSamozřejmě jsem se zbavil loupání a pevnosti kůže. Teď ji používám lokálně (například na křídlech nosu); Špičky vlasů. To by mělo být aplikováno 2 hodiny před šamponováním nebo přes noc (všiml jsem si, že jsem omýval lopuch zcela 2–3 krát, mandle byl okamžitě opláchnut). Magický efekt není vidět, ale věřím, že olej pomáhá; Rty. V noci jsem si dal vatový tampon. Pohlcuje se téměř okamžitě, nemá chuť a pocit měkkosti je velmi příjemný; Lokty Když jsem si vzpomněl (asi 4-6 krát), mého manžela, když se jeho kůže začne v průběhu dne olupovat. Za tři dny všechno zmizí. Absorbovatelnost oleje neumožňuje starat se o věci, nezůstávají žádné stopy; Hřebíky Na nehtovou destičku a kůži aplikuji bavlněný tampon několikrát týdně. Po 10 minutách vše, co není vstřebáno, potřete pokožku rukou. Zdá se mi, že mandlový olej je nejvhodnější pro nehty: nehty jsou růžové a lesklé, kůže kolem ní je měkká; s pravidelným užíváním nehty již nejsou odlupující se).

plincha http://otzovik.com/review_137897.html

Během těhotenství byl pro dítě získán mandlový olej. Zastavil se na polici a čekal v křídlech. Protahování začalo, bolí, kůže je rovná, jako by byla roztrhaná. Vytáhla tento zázrak z láhve, přečetla, že pomáhá od strie. Začala škrábat žaludek v místech, kde to bolí, v důsledku čehož neexistují žádné strie, jen malé, které začaly. Na stejném místě jsem četla, co dává růst řasám a vlasům, umyla kartáč ze staré řasenky, nalila ho do čisté zkumavky z řasenky tohoto oleje a namazala mi řasy. Účinek je patrný po 3řasy znatelně silnější a delší než ocel. Nedoporučuji rozmazávat řasenku na olejované řasy, řasenka je rozmazaná, takže tento postup je nejlepší provést před spaním. Myslím, že účinek s vlasy bude obecně nádherný.

cvetoten http://otzovik.com/review_77941.html

Mandlový olej je široce používán v kosmetologii. Používá se k péči o obličej, tělo a nehty. Jednou z výhod tohoto nástroje je, že je vhodný pro všechny typy pleti a podmínky. To platí i pro péči o děti.