Má klasickou manikúru

Dobře udržované ruce jsou vizitkou žen i mužů. Kdo nechce mít ruce s jemnou pečlivě upravenou pokožkou a krásnou manikúrou? Existují různé typy manikúry. Nejběžnější klasická manikúra, která se také nazývá "ořezaná" nebo "mokrá".

Co je to klasická manikúra

Hlavní manipulace, které se provádějí klasickým způsobem péče o nehty, spočívají v léčbě periunguální kůže, jinými slovy, kožičky. Kůže kolem nehtu by měla být ošetřena speciálně určenými prostředky.

Dále se doporučuje řezat kutikuli, ve které mohou pomoci speciální nástroje nebo nůžky určené pro manikúru. Odtud a vzal si jméno tohoto typu péče o nehty - "zdobené" manikúru. Zahrnuje lázně v teplém roztoku běžného mýdla, v souvislosti s tím má péče o nehty jiný název - „mokrá“ manikúra.

Klasická manikúra by měla být prováděna v následujícím pořadí:

 • odstranění zbytků laků z nehtu;
 • pilník na nehty dodá nehtům přesně tvar, který je potřebný, je také určen k nastavení délky; následujepamatujte, že není možné „zapiliv“, když jsou nehty mokré, protože takové akce mohou vést ke skutečnosti, že je narušena celistvost samotné desky, což pak může způsobit delaminaci;
 • pak byste měli připravit koupel s teplým roztokem mýdla, ke kterému byste měli přidat mořskou sůl (vyloučenou z kožních lézí nebo silného podráždění), jakož i speciálně připravené odvarky z léčivých bylin, jako je heřmánkový nebo éterický olej;
 • v připraveném roztoku spusťte ruce asi pět minut, což pomůže změkčit pokožku kolem nehtu a uvolnit ruce;
 • poté očistěte nehty speciálním dezinfikovaným kartáčem, pohyby by měly být nasměrovány shora dolů od prvního prstového falanxu k okraji nehtu, zatímco kůžičky jsou odstraněny z nehtů a vše, co není potřeba, je odstraněno z prstů;
 • pak jemně vyjměte kůži z nehtové desky přístroji speciálně navrženými pro tento účel a poté řezte pomocí speciálních nástrojů nebo nůžek;
 • dalším krokem je odstranění otřepů;
 • dále, v kůži pokožky, stejně jako v rukou, masírujte krém, který je vyživuje masážními pohyby, nebo oleje, které jsou speciálně určeny pro tento účel;
 • leštit povrch nehtové desky;
 • po nanesení laku na nehty, jehož hlavní vlastností je zpevnění, speciální základ nebo barevný lak;
 • Na konci se doporučuje lehká masáž.

Technika odstraňování kutikuly

\ t

Proces odstraňování periunguální kůžeJe považován za časově nejnáročnější manipulaci v klasické manikúre. K tomu použijte nůžky na nehty, stejně jako nůžky. Náklady na manikúru přímo souvisí s kvalitou materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Kvalitní nástroje od renomovaných výrobců jsou efektivnější a vydrží déle.

Co je třeba pamatovat při odstraňování kůže kolem nehtu:

 • Řezání kutikuly by mělo být prováděno hladce, přerušované řezání může způsobit otřepy;
 • není dovoleno hluboce stříhat kůži, i když se příliš „pěstuje“, protože je možné se nakazit a infikovat infekci;
 • na konci procedury by měl být periungální prostor ošetřen zvláčňujícím prostředkem, který se aplikuje masážními pohyby, což změkčí kůžičku, po které nebude rychle růst.

K tomu, aby se zvolily prostředky ke změkčení pokožky v oblasti periungu, je lepší než prostředky, které obsahují užitečné oleje, bílkoviny a vitamíny. Některé z těchto nástrojů lze používat každý den. Kromě toho, pokud se aplikují denně, může pokožka přestat růst.

Různé typy klasické manikúry

\ t

Klasická manikúra je různých typů:

 • mini manikúra - zjednodušený postup, který se provádí s nedostatkem času, spočívá v oříznutí kůžičky po koupeli z zahřátého roztoku mýdla a na konci se obvykle nanáší lak;
 • základní manikúru, která má kromě mini manikúry provádět i některémanipulace s péčí o ruce, například masáž nebo pilling;
 • manikúra deluxe je jedním z typů manikúry klasickým způsobem a mohou být provedeny další postupy, například maska ​​se aplikuje na ruce a nehty nebo se provádí parafínový postup.

Technika lakování

 • Zvolte lak. Nejčastěji se používá ve čtyřech vrstvách. Nejprve se na nehet nanese speciální základní nátěr. Poté se nanesou čtyři vrstvy barevného laku a poté krycí vrstva.
 • Při použití laku je třeba mít na paměti, že láhve by neměly být třepány, protože v nich vznikají vzduchové bubliny, které brání rovnoměrnému ležícímu médiu. Pro míchání laků lahví pouze role na dlaních.
 • Pro aplikaci laku by měl být kartáč odstraněn z láhve a stisknut na krku. Lak na kartáčku by měl být přesně stejný jako na jednom hřebíku.
 • Kartáč s lakem by měl být držen v úhlu třiceti až třiceti pěti stupňů. Pak ji přesuňte o dva milimetry od kůžičky. Držte volný okraj nehtu. Použít prostředky pro barvení na všechny nehty. Vyhněte se šmouhám, vrstvy by neměly být silné. Každá následující vrstva se aplikuje na předchozí vrstvu až po zaschnutí.
 • Dále zakryjte poslední vrstvu - upevnění. Je to čistý lak, který fixuje barevný lak a dodává mu lesk.

Výhody klasické manikúry

Postup pro ořezávání manikúry klasickým způsobem neníNepředstavuje žádné obtíže, lze to provést nezávisle doma. Na takové manikúru trvá trochu času. Pokud se o nehty nestará dlouho, pak je tato možnost jediným možným typem manikúry.

Nevýhody klasické manikúry

Během ořezávání může dojít k poranění kůže kolem nehtu, takže není vyloučena možnost infekce. Podle bezpečnostních opatření by v každé místnosti pro manikúru měla být lékárnička, ve které jsou k dispozici řešení a materiály, které chrání před infekcí HIV. V případě neobvyklé obřízky se mohou objevit otřepy, pokud je manipulace prováděna opatrně, lze tomuto nepříjemnému jevu zabránit.