Lopuchový olej na nehty

Olej z lopuchu je již dlouho používán v kosmetologii jako přírodní léčivý produkt. Získává se vytlačením kořene lopuchu (lopuchu). Musíte se setkat s lopuchem více než jednou při relaxaci v přírodě. Torn, který se neustále drží na oblečení nebo vlně našich domácích mazlíčků, a je lopuchem. Přes svou trnitost má však lopuch řadu léčivých vlastností, protože v kompozici lopuchu existuje mnoho jedinečných biologicky aktivních látek. Posuďte sami: složení lopuchového oleje je taniny, bílkoviny a přírodní inzulín, kyselina stearová, stejně jako minerály a vitamíny.

V kosmetologii se olej z lopuchu používá jak v čisté formě, tak jako přísada do krémů, masek na pleť a vlasy. Často je součástí léčebných šamponů a balzámů na vlasy. Nejoblíbenější je však lopuchový olej pro péči o nehty. Faktem je, že tento problém pomáhá řešit jako křehké nehty. Také tento nástroj pomáhá s exfoliační, matné a hrubé nehty. Intenzivně vyživuje nehtovou destičku, změkčuje kůžičku, posiluje a stimuluje růst nehtů a poskytuje ochranu proti plísňovým infekcím. V tomto případě si můžete koupit lopuch olej v jakékoliv lékárně nebo kosmetické oddělení pro pouhé haléře. Můžete také vařit sami, trvají na kořen lopuchu na rostlinném oleji.

Recepty

Recepty na vaření jsou uvedeny níže.

Možnost jedna

Příprava:3 lžíce. lžíce jemně nakrájeného kořene lopuchu nalijte sklenici jakéhokoliv oleje (zeleniny nebo olivy) a na jeden den vložte na tmavém teplém místě.

Po uplynutí jednoho dne by měl být výsledný produkt převařen na nízkém ohni po dobu 25 minut, poté přetvořen a nalit do skleněné misky.

Druhá možnost

Příprava : 5 tbsp. lžíce práškového suchého lopuchu kořene nalít 0,5 litru rostlinného oleje. Směs se nalije do skleněné misky a na 3 týdny se umístí na tmavé místo. Každý den musí být směs třepána.

Pokud tedy vaše nehty vyžadují zvýšenou péči, nezapomeňte si koupit nebo připravit vlastní olej z lopuchu a vyhodnotit výsledek po týdnu užívání. No, a jak používat tento jednoduchý, ale účinný nástroj pro nehty, řekneme dále.

Aplikace oleje z lopuchu na nehty:

k posílení nehtů

Pokud jsou vaše nehty rozvrstvené, křehké a slabé, doporučuje se denně v týdnu třít malé množství lopuchového oleje do nehtové destičky. K tomu naneste kapku peněz na každý hřebík a do kruhové destičky vteřte kruhovým pohybem. Po 10-15 minutách omyjte olej mýdlovou vodou.

zábaly na olej

\ t

Pokud chcete posílit nehty a povzbudit jejich růst, pak musíte smíchat 1 polévkovou lžíci jakéhokoliv rostlinného oleje s jednou lžičkou lopuchu, mírně teplou a nižšími špičkami prstů.míchat po dobu 10 minut. Poté se doporučuje nosit na ruce bavlněné rukavice a po 10 minutách odstranit zbytky papíru s papírovým ručníkem. Tento postup opakujte každý den po dobu jednoho týdne a poté - jednou nebo dvakrát týdně, aby se výsledek konsolidoval.

změkčit kutikulu

Před prováděním manikúry se doporučuje promazat pokožku směsí lopatkového oleje s ricinovým olejem. Směs lehce zahřejte, vmasírujte do kutikuly, pak parní ruce v teplé vodě a vyjměte kutikulu s vaší oblíbenou metodou.

podnosy na nehty

\ t

Vany jsou nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak posílit nehty. Můžete přidat jak mořskou sůl, tak směs olejů, včetně lopuchu. K přípravě univerzální revitalizační lázně je nutné přidat do lázně 1 lžičku s teplou vodou. L. Mořská sůl a rozpusťte 1 hodinu. olej lopuchu. Procedura trvá asi 20 minut, poté si opláchněte ruce teplou vodou a naneste výživný krém.