Lopata na vlasy Masky: Nejlepší recepty

Olej z lopuchu se vyrábí z mačkání kořene lopuchu. Tento levný výrobek má bohaté složení a vysokou účinnost. Lopuchový olej je jedním z nejlepších stimulátorů růstu vlasů. Rovněž zabraňuje jejich vypadávání, posiluje kořeny a eliminuje lupy. Je možné použít olej jak jako součást různých masek na vlasy, tak v čisté formě.

Výhody oleje z lopuchu

Složení oleje z lopuchu má komplex vitaminů a stopových prvků, jakož i nenasycených mastných kyselin. Tyto prospěšné látky pomáhají regulovat funkci mazových žláz, dodávají vlasům atraktivní vzhled a zabraňují vypadávání vlasů.

Pravidelné používání masek na bázi tohoto oleje rovněž přispívá k:

 • urychlení růstu vlasů;
 • odstranit křehkost a silné svědění;
 • zlepšení stavu pokožky hlavy;
 • Bez lupínků.

Výběr kvalitního výrobku

V lékárnách a kosmetických prodejnách je prezentována široká škála olejů. Chcete-li vybrat kvalitní výrobek, měli byste se řídit následujícími kritérii:

 1. Vzhled balení. Lopuchový olej by měl být neprůhlednýkapacity Je žádoucí, aby se prodával ve skleněné láhvi umístěné v lepenkové krabici.
 2. Dostupnost podrobných informací na obalu. Musí být uvedeno datum expirace, informace o výrobci a požadované podmínky skladování.
 3. Nedostatek vůní a konzervačních látek ve složení oleje.

Doporučuje se věnovat pozornost prostředkům, ve kterých se kromě oleje z lopuchu vyskytují další přírodní složky, například extrakt z jarní nebo pelyněk. Tyto složky pomáhají zvyšovat terapeutický účinek a zlepšují stav vlasů.

Nejlepší recepty na masky lopuchu

Požadovaného účinku lze dosáhnout pouze pravidelnými postupy. Optimální doba trvání je 1,5 měsíce. Po uplynutí této doby se doporučuje 2-týdenní přestávku a v případě potřeby ji opakujte.

Frekvence používání olejových masek lopuchu závisí na stavu pokožky hlavy. Pokud je suchý, přípravek by se měl aplikovat třikrát týdně. Majitelům mastných vlasů se doporučuje provést zákrok nejvýše 1 krát týdně. Pro každodenní použití nejsou vhodné olejové masky, protože vlasy nelze přetížit živinami.

Aby bylo dosaženo lepšího výsledku, doporučuje se do vlasových masek doplnit další přírodní přísady olejem z lopuchu a jinými přírodními složkami.Před použitím takových masek je však nutné otestovat alergickou reakci a aplikovat malé množství směsi na zápěstí.Pokudsvědění nebo zarudnutí, kompozice nemůže být aplikována na pokožku hlavy.

Pro růst vlasů

Složky:

 • 40 g hořčičného prášku;
 • 1 vaječný žloutek;
 • 1 lžíce. Já olej lopuchu;
 • 2 lžíce. Já voda;
 • štipka cukru.

Všechny složky kromě cukru by měly být smíchány a zahřívány ve vodní lázni. Potom do výsledné kaše přidejte cukr, promíchejte a vmasírujte do pokožky hlavy. Na koncích srsti není nutné směs aplikovat. Pro větší efekt se doporučuje udržovat masku po dobu nejméně 40 minut, obalit si hlavu filmem a ručníkem. Pokud je nesnesitelný pocit pálení, maska ​​by měla být okamžitě omyta.

Výpadek

Složky:

 • až 2 lžíce. Já lopuchový olej a med;
 • 6 tsp. citronová šťáva.

Všechny složky by měly být promíchány a zapáleny. Směs se znovu zahřívá až do úplného rozpuštění medu. Jakmile se masa ochladí, musí se aplikovat na pokožku hlavy a vlasy, které se šíří po celé délce. Doporučuje se udržovat masku po dobu 30-60 minut, obalit hlavu teplým ručníkem.

K odstranění křehkosti žloutkem

Složky:

 • 1 vaječný žloutek;
 • 2 lžičky. olej lopuchu.

Směs těchto přírodních složek by měla být rozdělena po celé délce a nanesena na kůži hlavy. Masku je třeba udržovat na vlasech hodinu a pak opláchnout teplou vodou.

Pro zpevnění červenou paprikou

\ t

Složky:

 • 4 lžíce. Já olej lopuchu;
 • 1 vaječný žloutek;
 • 1 lžička.prášek horké červené papriky.

Olej by měl být smíchán s pepřovým práškem a mírně zahřátý. Poté přidejte žloutek do směsi a dobře promíchejte. Aby se tekutina snáze aplikovala, doporučuje se ji nalít do injekční stříkačky bez jehly. Masku je třeba aplikovat na pokožku hlavy a nechat 30 minut. Z výše uvedeného je vhodné nosit plastový sáček a ručník.

Pokud je pocit pálení příliš silný, můžete jej před doporučeným časem vypít. Voda by měla být používána při pokojové teplotě, protože horká voda zvýší nepohodlí a poškodí vlasy.

I po prvním použití masky založené na lopuchu lze pozorovat pozitivní účinek. Po plném průběhu srsti bude hladký, hedvábný a zdravý. Pokud se po 2 měsících jejich ztráta nezastaví a stav se nezlepší, pak stojí za to se domluvit s trichologem. Vypadávání vlasů je někdy spojeno s vážnými poruchami v těle a v takových situacích nebude mít pravidelné užívání olejových masek viditelný efekt.