Lněný olej pro zdraví pokožky a mládeže

Rostlina se skromnými modrými květy je známa i těm, kteří nikdy nebyli na otevřených prostranstvích středního Ruska, kde roste len. Látky, ručníky, oděvy z lnu jsou vždy kvalitní a šetrné k životnímu prostředí. Neméně významným derivátovým produktem je lněný olej. Používá se v lékařství, vaření, výživě, kosmetickém průmyslu pro tvář vrásek.

Co je lněný olej

\ t

Další název pro lněný olej je lněný olej. Semena rostliny se lisují a lisují. Výsledná kapalina je lněný olej - zcela přirozený a levný.

Existuje také horký způsob získávání ropy, ale pro kosmetické a potravinářské účely se doporučuje používat pouze produkt lisování za studena, který si uchovává většinu cenných složek lněného semene.

Lněný olej je levný výrobek, 200 ml stojí asi 500 rublů

.

Jak oleje bojují proti stárnutí

Proces stárnutí je přirozený, je zvláštní pro všechny živé věci. Kůže začíná stárnout, když se proces růstu a obnovy buněk zpomaluje. Kromě věku je to ovlivněno mnoha faktory:

 • genetika,
 • Životní podmínky,
 • individuální charakteristiky,
 • kosmetika,
 • potraviny.

Dosud jsme se nenaučili, jak vrátit čas, ale je již možné výrazně oddálit proces stárnutí. Produkty a postupy péče o stárnutí jsou navrženy tak, aby vzbudily regeneraci vybledlých buněk v kůži.Je-li možné udržet nezbytnou úroveň hydratace, výživy a metabolismu v kůži, snižuje se míra stárnutí buněk a někdy se zastaví po několik let.

Oleje nejenzvlhčují pokožku, ale také jsou schopny vyrovnat se s různými problémy kůže, aby se staly účinnými prostředky proti stárnutí. Boj proti stárnutí jde v několika směrech:

 • ochrana volných radikálů. Tyto zákeřné látky rozbijí buněčné vazby v kůži, protože kůže ztrácí svou pružnost, hladkost a vrásky. Rostlinné oleje jsou silné antioxidanty. Zabraňují destruktivním účinkům volných radikálů. Oleje se stávají účinným štítem, který zabraňuje pronikání škodlivých vnějších účinků do kůže;
 • zvlhčování. Přibližně ve věku 30 let si ženy všimnou, že se vrásky prohloubily. Někdo se může stát dříve. Kůže začíná ztrácet svou přirozenou vlhkost, přechází do nové fáze, což není dostatečná předchozí péče. Epidermis nyní vyžaduje přehřátí. Oleje zadržují vlhkost uvnitř kůže, pomáhají udržovat předchozí rovnováhu;
 • boj proti zánětu. Jako součást většiny rostlinných olejů jsou antibakteriální látky, které bojují proti zánětlivým procesům v kůži.

Trvalý zánět v kůži přispívá ke stárnutí a tvorbě hlubších vrásek.

Jak je lněný olej dobrý pro kůži

Velká popularita a účinnost lněného oleje je způsobena jeho bohatým složením.

Tabulka: Složky lněného oleje a jejich hlavní působení

\ t
\ t
Lněný olej Složka Hlavní účinek na kůžiÚčinek proti stárnutíkůže
Omega-3 mastné kyseliny Zvlhčování, boj proti zánětu, prevenci akné, čištění kožních pórů. Vrásky se vyhlazují ,pleť se zlepšuje, vlhkost se udržuje v kůži.
Omega-6 mastné kyseliny Vyživují pokožku, zvyšují ochrannou bariéru. Zlepšení komplexu, snížení zánětlivých procesů.
Omega-9 mastné kyseliny Zvlhčete, bojujte proti zánětu, změkčete pokožku. Vrásky jsou prasklé, vlhkost je zachována v kůži.
Fosfor Pomáhá vstřebávat vitamíny, obnovuje kolaps buněk. Kůže je udržována zdravá každý den.
Draslík Reguluje množství vlhkosti v buňkách. Prevence suché kůže.
Hořčík Udržuje pružnost a zdravou kůži. Antistresová.
Zinek Bojuje se zánětem, kontroluje tvorbu kožního mazu. Snižuje stárnutí pokožky.
Vitamin C Antioxidant chrání před vnějšími škodlivými faktory. Zpomaluje stárnutí kůže.
Vitamin E Nasycuje buňky kyslíkem, chrání před vnějšími škodlivými faktory. Bojuje s vráskami, včetně očí.
Vitamin K Urychluje hojení kůže, zklidňuje podráždění. Bělí kůži, rozjasňuje pigmentaci.
Lignans Fytoestrogeny, které zabraňují hormonální nerovnováze. Prevence akné, včetně věku, způsobená hormonálními nárazy.

Lněný olej je 50–60% složen z omega-3 mastných kyselin. Podobné koncentrace omega-kyselin jsou pouze v jednom produktu - rybím oleji. Pokud hovoříme o rostlinných zdrojích tuků a bílkovin, patří sem v tomto ukazateli lněný olej.

Jak lněný olej udržuje kůži mladou

Existuje několik metod použití lněného oleje k boji proti vráskám:

 • Obohacujte denní nebo noční krém. Většina produktů péče obsahuje určité množství olejů. Ale to nestačí k uspokojení potřeb ve věku kůže, která začala ztrácet vlhkost. Pro rychlé proniknutí pokožky použijte lněný olej. Před použitím krémů proti stárnutí naneste na kůži kapku oleje. Působí jako vodítko pro aktivní složky lotionu. Retinol, kyselina glykolová, vitamin C bude pokožkou účinněji absorbován.
 • Vyrobte domácí kosmetiku na bázi lněného oleje. Zkuste vytvořit vlastní olej na obličej, křoviny, masku nebo hydratační krém. Bude to trvat trochu času, ale můžete získat kosmetický přípravek, kterému budete plně důvěřovat.
 • Jíst uvnitř. Přidejte lněný olej do receptů nebo si s ním koupit potravinové doplňky. Perorální aplikace přípravku vám umožní zahrnout do vaší stravy požadované množství omega mastných kyselin, doporučované odborníky na výživu pro rozšíření.mládeže
 • Použijte jako dodatečnou ochranu proti UV záření. Lněný olej má přírodní opalovací krém ekvivalentní SPF, v létě před opuštěním domu naneste trochu oleje na čištění pokožky. Pro stejný účel se doporučuje přidat kapku lněného oleje na denní krém nebo základ.

Lněný olej nemůže zcela nahradit opalovací krém.

Kdy čekat na výsledky

Lněný olej se rychle vstřebává do těla. První pozitivní výsledky ze spotřeby výrobku uvnitř lze tedy pozorovat za 3–6 dnů. Dlouhodobé změny se objevují po 3 měsících užívání lněného oleje jako doplňku stravy.Externí aplikace zlepší stav pokožky během měsíce a uvidíte účinek zvlhčení pokožky po první aplikaci.

Pravidelná konzumace lněného oleje může zabránit hormonálním změnám. To usnadňuje blahobyt žen s PMS a menopauzou.

Účinky přelévání domácího lněného oleje

\ t

Většina rizik při používání lněného oleje souvisí s požitím přípravku. Proto se striktně řiďte dávkováním, pokud se rozhodnete užívat dietní doplňky s olejem z lněného semene.Je nemožné konzumovat uvnitř více než 1–2 lžičky. Já lněný olej za den (nebo více než 2 kapsle).Velké množství oleje požité jednou je nežádoucí, protože:

 • olej ze semen lnu má laxativní účinek;
 • lněný olejředí krev a snižuje hladinu cukru v krvi, nedoporučuje se kombinovat s různými léky na diabetes;
 • Lněný olej zdržuje vstřebávání tablet.

Pokud užíváte nějaké léky, poraďte se se svým lékařem, než začnete užívat doplňky s olejem z lněného semene. Nejčastěji se tobolky s oleji nedoporučují kombinovat s léky.

Domácí kosmetika s lněným olejem

Dělat vlastní kosmetiku je dnes oblíbeným koníčkem. Lněný olej je často přítomen v domácích receptech. Ale musíte ho používat velmi opatrně. Tento výrobek je jedním z nejnápadnějších. Vyžaduje speciální podmínky skladování a kombinace.

Lněný olej se na slunci velmi rychle oxiduje, proto by měl být skladován v chladničce.Činidlo nelze uchovávat v syntetické nádobě, protože plastové molekuly migrují do lněného oleje a mění svůj vzorec.

Výhody domácí kosmetiky s lněným olejem:

 • přirozeně. Kosmetický průmysl se dosud nenaučil, jak se zbavit konzervačních látek, škodlivých chemikálií. Domácí výrobky s lněným olejem bez nežádoucích nečistot. Máte plnou kontrolu nad přípravou a použitím masky nebo séra;
 • bezpečné. Většina přísad domácích masek a krémů nemá nebezpečné vedlejší účinky;
 • zohledňuje vaše individuální charakteristiky. Můžete odmítnoutty komponenty, které vám nevyhovují. Příznivci veganství mohou být klidní: v lněném oleji najdou alternativu rybího oleje;
 • nelékařský. Lněný olej se neusadí v pórech kůže, může být použit pro mastnou pleť náchylnou k akné.

V kosmetickém průmyslu se lněný olej umisťuje jako prostředek pro úpravu pokožky. Vztahuje se na bezpečné složky kosmetiky. Přidává se do směsí pleťových vod, krémů, balzámů na vlasy, řasenky, rtěnky.

Lněný olej se přidává do krémů a séra průmyslové výroby

Domácí kosmetika s lněným olejem pro stárnoucí pleť

\ t

Lněný olej je součástí masek, křoviny, krémů, séra s vlastnostmi proti stárnutí.

Nedoporučuje se aplikovat čistý čistý lněný olej na pokožku kolem očí. Můžete však kombinovat kosmetiku s lněným olejem, abyste urychlili vstřebávání užitečných složek pokožky.

Maska s lněným olejem a citrónovou kůrou, která ztrácí vlhkost

\ t

Ingredience pro tuto masku jsou v každé kuchyni, čerstvých vejcích a zakysané smetaně pomůže pokožce obličeje vyrovnat ztrátu vlhkosti a získat lesk. Prerekvizity:

 • 1 středně velké vejce;
 • zakysanou smetanou s nízkým obsahem tuku;
 • sušená citrónová kůra;
 • lněného oleje lisovaného za studena.

Rozšlehejte žloutek metlou nebo vidličkou.

Jak udělat hydratační masku:

 1. Oddělte žloutek a bílou, poslední ne pro vásbude potřebovat. Rozšlehejte žloutek.
 2. Smíchejte s 1 lžičkou. Já zakysanou smetanou.
 3. Rozmělněte citrusovou kůru v mixéru nebo mlýně na kávu. Přidejte 1 lžičku. tento prášek v masce.
 4. Přidejte do výrobku 1 lžičku. lněný olej.
 5. Naneste masku na obličej a nechte čtvrt hodiny.
 6. Odstraňte kompozici květinovým čajem, micelární kapalinou nebo teplou vodou.

Lněná maska ​​pro blednutí suché suché kůže

\ t

Směs medového oleje „dodává“ suchou vlhkost pokožky. Používejte na celém povrchu obličeje, včetně očí. Pro výrobu kompozice bude vyžadovat:

 • 1 vejce;
 • lněný olej;
 • tekutý med;
 • nádoba na míchání a nádoba s vodní lázní.

Jak vařit:

 1. Žloutek promíchejte štětcem nebo vidličkou.
 2. Nalijte olej a med do nádoby (každá 1 lžička).
 3. Maska funguje nejlépe při zahřívání. Proto byste měli mírně zvýšit teplotu kompozice. Použijte princip vodní lázně nebo parního topení. Po dobu asi jedné minuty držte nádobu s maskou v horké vodě nebo nad parou. Neohřívejte dlouho, jinak žloutek vaří.
 4. Naneste na očištěnou tvář. Vrchol můžete pokrýt potravinovým filmem, celofán pomůže udržet teplo.
 5. Složení by mělo být uchováváno na obličeji po dobu 30–40 minut.
 6. Po zákroku opláchněte kůži vařenou vodou nebo teplým bylinkovým odvarem.
 7. Po zákroku naneste denní krém s hydratačními vlastnostmi.

Zvedací postup s lněným olejem

\ t

Téměř všechny masky na vejceefekt. A pokud kompozice obsahuje takovou silnou složku proti stárnutí, jako je lněný olej, bude zajištěn účinek omlazování. Maska bude vyžadovat:

 • 0,5 tsp. lněný olej,
 • 1 vaječný bílek.

Jak postupovat:

 1. V keramické misce smíchejte protein, dokud se na povrchu neobjeví pěna.
 2. Nalijte olej do proteinu.
 3. Míchejte na jednotnou a vláčnou konzistenci.
 4. Kartáčem naneste na obličej zvedací hmotu. Doporučený kartáč bez kovových dílů!
 5. Procedura trvá nejvýše 15 minut.
 6. Opláchněte pokožku obličeje termální nebo minerální vodou. Nepoužívejte teplou vodu z kohoutku, komplikuje odstranění masky.

Ořech křemíku

Použijte čisticí a antimikrobiální vlastnosti lněného oleje, z něhož se stane přirozeným produktem pro peeling obličeje. Je vhodný pro všechny typy pleti. Po pravidelném odlupování obličej vypadá vyrovnaněji, vrásky jsou vyhlazené. Budete potřebovat:

 • vlašské ořechy bez slupky;
 • olej ze semen lnu;
 • mletá káva.

Metoda přípravy:

 1. Rozmažte vlašské ořechy v třecí misce na mouku. Můžete použít mlýnek na kávu. Pro křoviny potřebují 1 lžičku. prášek.
 2. Smíchejte ořechovou mouku s kávovou lžičkou. Nepoužívejte instantní kávu, potřebujete přírodní mletá kávová zrna.
 3. Dostaňte hmotu bez hrudek.
 4. Nalijte 1 polévkovou lžíci. Já oleje.
 5. Proveďte peeling na kůži, rozetřete na obličej křovinypodél masážních linek. Oblast kolem očí by neměla být ovlivněna.
 6. Nechte působit 10–15 minut na kůži.
 7. Opláchněte tekoucí vodou.

Mléko a tvarohová maska ​​pro věkovou pleť

Složení mléka, tvarohu a másla vyhlazuje pokožku, čistí, omlazuje. Maska má lehký bělící účinek. Chcete-li připravit masku, vezměte:

 • lněný olej;
 • mléko;
 • tvaroh.

Jak vařit:

 1. Připojte 1 polévkovou lžíci. Já tvaroh s 2 lžíce. Já mléko Směs můžete zahřívat v mikrovlnné troubě po dobu 1-2 vteřin, pokud se směs obtížně míchá.
 2. Přidat do masky 1 polévková lžíce. Já olej se znovu promíchá.
 3. Když je hmota pružná, aplikujte ji na obličejovou pokožku po dobu 20 minut.
 4. Odstraňte masku s převařenou vodou.

Mytí olejové kůže

Použijte metodu čištění oleje, pokud je kůže suchá, často loupaná. Tato metoda je vhodná pro stárnutí pleti, jemně čistí záhyby pleti, zabraňuje tvorbě nových vrásek. Můžete také vyzkoušet olejové mytí pro odstranění make-upu, pokud používáte vodotěsnou kosmetiku.

Čistění ropy bylo dlouhodobě dvoufázovým postupem. Nejnovějším trendem je tříkrokový systém čištění pleti. Jedná se o tři produkty, které odstraňují tři druhy znečištění.

Jak provádět komplexní čištění pleti lněným olejem:

 1. Nejprve se rozpustí nečistoty, které utírají ubrousky pro odstranění make-upu. Tento městský prach, ve vodě rozpustná řasenka, prášek.

  Nekoste kůžiubrousky a rozpouští znečištění

 2. Druhou fází je čištění nečistot rozpustných v oleji. Lněný olej odstraní vodotěsný make-up, zbytky hydratačních krémů a krémů, opalovací krém. Naneste olej na zahřátý obličej a poté na kůži zatlačte teplý vlhký ručník na několik vteřin.

  Nezapomeňte zahřát ručník tak, aby olej dosáhl hloubky pórů

 3. Třetím krokem je odstranění zbytků potu a make-upu. V této fázi budete potřebovat pěnu nebo gel pro praní, zvolený podle typu pleti.

  Jemně masírujte obličej kruhovými pohyby

Sérum proti stárnutí s lněným olejem

Tento lék dodává pleti silný hydratační účinek. Doporučeno pro ženy po 40 letech. Sérum bude mít mastnou strukturu, která je spíš jako vazelína nebo hustý olej. V chladném období můžete použít jako balzám na rty. Naneste pod rtěnku - sérum bude fungovat celý den.

Pro skladbu, kterou budete potřebovat:

 • bambucké máslo;
 • lněný olej;
 • kosmetický šípkový olej;
 • kokosový olej;
 • oranžový esenciální olej, může být nahrazen jiným typem oleje dle Vašeho výběru.

Jak vařit:

 1. Připojte 1 polévkovou lžíci. Já lněný olej a 1 polévková lžíce. Já šípkový olej.
 2. Do směsi přidejte další oleje: 1 lžička. kokosový olej a 1 lžička. bambucké máslo.
 3. Za míchání přidejte několik kapek esenciálního oleje.
 4. Výsledné složenípoužití jako hydratační sérum. Naneste na suché oblasti obličeje, jemně masírujte, nechte vstřebat alespoň půl hodiny. Pokud potřebujete jít někam, přebytek může být odstraněn papírovým ubrouskem.

Hliníková maska ​​proti stárnutí pro suchou pokožku

V rámci této masky je růžová voda světoznámou látkou proti stárnutí, která odolává vráskám a suchu. Prerekvizity:

 • lněný olej;
 • růžová voda;
 • modrý jíl.

Jak vytvořit masku:

 1. Vezměte kosmetický lněný olej zakoupený v lékárně. Objem - 1 lžička.
 2. Modrý jílový prášek se smísí s vodou v poměru 1: 1. Vezměte 1 lžičku. Tato hmota se přidá k oleji.
 3. Přidat do složení 1 lžičky. růžová voda.
 4. Kartáčkem naneste na obličej masku a nechte zaschnout.
 5. Po 10–15 minutách se sloučenina odstraní. Nečekejte, až kaše začne silně stahovat kůži a praskliny na povrchu obličeje, což vede k mikrotraumatu na kůži.

Modrý jíl a lněný olej - účinná kombinace proti stárnutí

Doporučuje se použít modrou hliněnou masku nejvýše dvakrát týdně. Kůže bude svítit, vrásky se sníží.

Maska proti vráskám s mírným bělícím účinkem

Prostředek obsahuje několik antibakteriálních a čisticích složek. Požadované produkty:

 • lněný olej;
 • citronová šťáva;
 • med

Jak vytvořit masku:

 1. Mix 1 lžička. oleje z 1 polévkové lžíce. Já med a 1 lžička. citronová šťáva.Dávejte přednost čerstvě vymačkané citronové šťávě místo rekonstituovaného prášku.
 2. Doplňte kůži obličeje.
 3. Nechte masku zůstat na kůži, vstřebat a vysušit.
 4. Po asi 20 minutách odstraňte kompozici z obličeje nealkoholickým tonikem.

Doplňky lněného oleje - léčba proti vráskám

\ t

Přidání lněného oleje do vaší stravy je doporučeno nejen k posílení srdce, kloubů nebo zmírnění příznaků menopauzy. Doplňky s lněným olejem prokázaly, že se potýkají se stárnutím pleti o nic horší než masky a krémy:

 1. Lněný olej má pozitivní vliv na citlivou pokožku. Mýdla a krémy pro tento typ pokožky obsahují zpravidla mastné kyseliny. Nicméně nejen vnější použití omega-kyselin zlepšuje strukturu kůže. Lékaři z Düsseldorfu v roce 2010 provedli studii, ve které ženy s citlivou pokožkou dostaly 12 týdnů doplněk lněného oleje. Výsledky zapůsobily na vědce. Množství omega-6 v krvi se zvýšilo, kůže přestala ztrácet vlhkost, stala se hladkou a méně citlivou.
 2. Lněný olej bojuje proti stárnutí kůže. Čím déle zůstane pokožka hydratovaná, tím méně čelí ztrátě pružnosti. Hydratační vlastnosti doplňků stravy s lněným olejem jsou nepochybné. Existuje další skutečnost, která nám umožňuje uzavřít o účinku proti stárnutí tobolek z lněného oleje. Atrofie kůže související s věkem je spojena s nedostatkem omega-6 mastných kyselin a vitaminu C. Lněné semínko pomáhá zaplnit nedostatek těchto složek.olej.
 3. Lněný olej chrání před slunečním zářením. Je zajímavé, že nejen olej absorbovaný kůží, ale také lněný olej, který se používá ve formě potravinářských přídatných látek, má malý opalovací krém. Efekt není nejpůsobivější, ale byl prokázán japonskými vědci. Zánět a zarudnutí způsobené vystavením UV záření by se měly snížit, pokud je ve stravě přítomen lněný olej.
 4. Lněný olej zmírňuje akné. Lněné doplňky doplňují ochrannou bariéru kůže, snižují zánět, zmírňují hormonální problémy - to vše může být užitečné v boji proti akné, včetně akné související s věkem.

Při výběru výživového doplňku s lněným olejem se poraďte s lékárníkem

Tobolky z lněného oleje mohou být užívány pro osoby trpící akné jako součást zdravé výživy. Ale oni nejsou lék na akné.

Omlazování lněného oleje z vnitřku

Dobré trávení, uvolňování toxinů jsou důležitými podmínkami, které pokožka bude vypadat mladší. Spotřeba lněného oleje pomáhá zvyšovat metabolismus:

 1. Přidat 1 lžičku. lněný olej v šálku s čistou vodou. Míchej.
 2. Pijte tento nápoj ráno.

Varování: dodržujte přísné dávkování, nepijte více než 1 lžíci másla na prázdný žaludek.

Tipy na výrobu masek s lněným olejem

Příznivci domácí kosmetiky a dietetických potravin doporučují při práci s lněným olejem následovat několik tipů:

 • Před použitím přípravků na obličej, které obsahují lněné výrobky, se ujistěte, že nemáte alergickou reakci na lněná semena.
 • Uchovávejte jeden předpis po dobu 4–5 týdnů. Teprve pak můžete vyhodnotit, jak olej ovlivňuje kůži.
 • Pokud se po jedné z masek tvář stane zarudlou a podrážděnou, přestaňte používat lněný olej.
 • Domácí masky neznamenají, že můžete zastavit péči o pleť klasickými metodami: očisty, loupání, hydrataci.
 • Lněný olej neohřívejte!Když je ohříván, jeho cenný vzorec je zničen.
 • Domácí masky a krémy s olejem z lněného semene jsou skladovány na tmavém a chladném místě po dobu až 2 týdnů. Kompozice se zeleninou nebo ovocem, stejně jako šťávy z nich, musí být používány po dobu 1 dne.
 • Podmínky skladování lněného oleje jsou přísné. Tento typ oleje pochází z teplotních výkyvů a přímého slunečního světla. Pokud pro tento výrobek nemůžete poskytnout nezbytný režim skladování, používejte pro kosmetické účely kapsle s lněným olejem.

  Uvnitř kapslí je čistý lněný olej, lze jej použít pro kosmetické masky

 • Obvykle je doba použitelnosti organického lněného oleje omezena na 1 rok ode dne vydání. Otevřené balení lněného oleje udržuje ještě méně. Pouze 1-2 měsíce si produkt uchová své vlastnosti (za podmínek skladování).
 • Přidejte lněný olej do zálivek, ne více než 1 polévková lžíce. Já za den.Vaše tělo může přijímat doporučené množství mastných kyselin a vitamínů.

Lněný olej na obličej před vráskami: recenze odborníků a uživatelů na použití v kosmetologii

\ t

Mnohé ženy si užívaly domácí kosmetiku s lněným olejem. Tam jsou ti, kteří viděli dobrý výsledek z užívání oleje ze semen lnu uvnitř. Patří mezi ně hvězda persona.

Moje první rada o kráse a péči o sebe! Ráno, 20 minut před jídlem, vypijte lžičku lněného oleje a večer, 20 minut po večeři, je další opilý. Samozřejmě, že jedna recepce nedává výsledky. Potřebujete systém! 2-3 měsíce denně.

Albina Dzhanabaeva, bývalá sólistka skupiny „VIA Gra“

instagram.com/albinadzhanabaeva

Moje osobní zkušenost s používáním olejů proti vráskám je spíše pozitivní. Zpočátku jsem udělal typickou chybu pro mnoho, když jsem se rozhodl, že olej by vyhladil všechny vrásky, včetně očí. První použití lněného oleje na vranách nohy zavádělo. Zdálo se, že tyto malé záhyby v rozích očí začaly končit. Na tváři se objevila světlá záře, zdravý pohled. Samozřejmě jsem chtěl zahodit všechny drahé krémy a přejít na kosmetické oleje. A marně. Pokud se kůže na lícních kostech a čele stala pružnější a hladší, pak to nebylo možné říci o oblastech kolem očí. Na týden jsem mučil tenkou kůži olejem. Sedmého dne jsem se probudil s otokem a taškami pod očima. Nohy vrány se znovu ozvaly. To vše je výsledek.překrmování tenké kůže. Kůže kolem očí měla příliš vysokou koncentraci mastných kyselin, které nemohly být zpracovány. Nyní používám lněný olej pouze jako součást masek a křoviny. A snažím se nezatěžovat oční kůži domácími prostředky. S tímto přístupem funguje lněný výrobek dokonale. Kůže si zachovává záři, vrásky jsou vyrovnány. Líbí se mi, že se lněný olej rychle vstřebává. Ve srovnání s šípkovým olejem je tento proces dvakrát rychlejší. Když vedete aktivní životní styl, tato okolnost je důležitým argumentem při výběru oleje pro péči o pokožku.

Kosmetologové nevadí včetně lněného oleje do obličeje. Varují však, že žádný olej by neměl zcela nahradit tradiční výrobky proti vráskám.

Jako kosmetolog jsem namísto smetany na obličej namísto použití lněného oleje. Protože máslo je 100% tuku. A kromě tuku potřebuje naše kůže také vodu. Pokud používáte olej ve své péči, musí být uzavřen krémem.

Olga Fem, kosmetologka, autorka knih o péči o pleť

https://kosmetologa.net/pravila-primeneniya-masel

Použití čistého lněného oleje na kůži nezpůsobuje odborníkům zvláštní stížnosti, pokud se tak děje s rozumem.

Existují oleje, které nelze použít ve své čisté formě - jsou klasifikovány jako aktivní. A tam jsou základní oleje, které i když použijete v čisté formě, v zásadě nezpůsobují škodu. Podmíněněvyvážené sladění. Základem je například mandlový, sezamový, lněný a arganový olej. Chaalmugra, malinový olej, granátové jablko - speciality. Večerní olej, borage olej, olej z černého rybízu nelze použít v čisté formě - osušte pokožku.

Yulia Gagarina, technologka chemie kosmetické značky Ecolife

https://kosmetologa.net/pravila-primeneniya-masel

Nemám nic proti olejům. Zejména když je olej bohatý na nasycené mastné kyseliny, je obecně krásný. Dlouhodobé používání pouze olejů ve své stravě krásy místo smetany může vést k katastrofálním následkům. Kůže jednoduše ztratí svou přirozenou ochrannou bariéru a stane se náchylnou k negativním vlivům prostředí. Ti, kteří rádi nalévají olej z hlavy na patu, bych také připomněl, že oleje vytvářejí na povrchu kůže film. Zabraňuje uvolňování toxinů, kožního mazu a podporuje tvorbu komedonů. To znamená, že dochází k porušení metabolických procesů, což může také vést k dehydrataci. Pro úplnou péči bych stále doporučoval používat krém, který obsahuje jak vodné, tak olejové fáze. Kategorie „máslo ve smetaně“ dokonale vyživuje pokožku, nasycuje ji vitaminy rozpustnými v tucích a vodná fáze zvlhčuje a nasycuje vitamíny rozpustnými ve vodě a dalšími prospěšnými složkami, které se zavádějí do této „části“ krému. Pokud nemůžete žít bez oleje na těle, pak alespoň nezapomeňte pravidelně dělat slupky (2x týdně).

AlexeySavostin, ředitel krásy Buro 24/7

http://www.buro247.ru/beauty/expert/vopros-k-kosmetologu-mozhet-li-olivkovoe-maslo-zam.html

Lněný olej je produkt s dlouhou historií, který však není vůbec starý. Jeho bohaté složení bohaté na mastné kyseliny a vitamíny naopak činí z oleje moderní a účinnou léčbu proti vráskám. Dodržujte bezpečnostní opatření a doporučené dávkování a můžete svou péči obohatit o nový přípravek proti stárnutí.