Léčba natoptyshy v domácnosti

Oh, tito nájemníci! Snad každý z nás čelil takovému problému na nohou. Pevné růsty na chodidlech nejenže vypadají neesteticky, ale také přinášejí spoustu nepříjemností. Nadržená kůže se může objevit na špičkách prstů, patě, podešvi. Jako výsledek, mnoho z nás je v rozpacích nosit otevřené boty, jít do bazénu a dokonce i navštívit. Ale vyhnout se takovým problémům je mnohem snazší než bojovat s nimi. Nezapomeňte, že vznik kuří oka vede k nošení úzkých a nevhodných bot na vysokém podpatku. Dlouhé postavení na nohou, nadměrná hmotnost, zhoršené prokrvení a ploché nohy také ovlivňují tvorbu stratum corneum na nohou. Docela často atleti a baleríny trpí tímto problémem.

V počátečním stádiu onemocnění se objeví zarudnutí a otoky nohy. Pak se natoptysh stává šedou nebo žlutou, někdy tvoří praskliny. Takový růst nemá jasné hranice, ale může se lišit plochým nebo konvexním tvarem. S dlouhým stáním se na nohou objevují hořící bolesti. Když jsou porosty velké, měkké tkáně bobtnají a zčervenají.

Jak se zbavit kuřích na nohou?

K odstranění takového problému je nutné vyloučit příčinu jeho vzniku, tj. Vyměnit boty a snížit zatížení nohou. Poté můžete přistoupit k ošetření kukuřice. Všimněte si, že zbavit se takové vady je skutečná a doma. Pouze chovánínutná léčba by měla být pravidelně, jinak nebude pozitivní výsledek.

Koupele z natoptyshy

  1. Roztok mýdlové sody.Tato procedura pomáhá vypařit stratum corneum na nohou a je snadné odstranit natoptis pemzou. Chcete-li připravit koupel bude potřebovat 2 litry vody, 1 polévková lžíce. lžíce sody a nějaké tekuté mýdlo. V hotovém roztoku položte nohu po dobu 30 minut, poté se nohy otřou a ošetří pemzou.
  2. Solná lázeň.Sůl pomáhá rozpouštět nadrženou kůži, stejně jako zmírňuje bolest a pálení v kuřích. Chcete-li připravit tuto koupel, musíte přidat 1 l teplé vody 1 lžíce. lžíce mořské nebo stolní soli. Po 20 minutách se vykoupou, poté ošetří pokožku pemzou, dezinfikují kukuřici prostředkem obsahujícím alkohol a namazají nohy výživným krémem.
  3. Sérová lázeň.Je nutné ohřát fermentovaný mléčný výrobek, nalijte ho do mísy a nohy tam spusťte na 25 minut. Na suchou pokožku naneste směs glycerinu a ricinového oleje.
  4. Odvar z pupenů jehličnanůpomáhá zbavit se kuřích po pouhých 3 až 4 zákrocích. Stejný efekt má bílá vrbová kůra. Uvařená tráva ve výši 3 lžíce. lžíce na 1 litr vody, vykoupejte po dobu 20 minut.

Žádosti z natoptyshy

Po napaření a odstranění zdrsněných ploch na chodidlech je nezbytné použít obklady z bylinek a jiných výrobků, aby se chapadla rozpustila. Všimněte si, že všechny aplikace jsou fixovány celofánem aobvaz, oblékněte si ponožky a udržujte celou noc. Ráno si umyjí nohy, otřete je pemzou a dezinfikují, ošetřují oblast mastným práškem.

Pro přípravu léčebných aplikací můžete použít následující lidové recepty:

  1. Dubová kůra bujónu.Nalijte 1 polévkovou lžíci. lžíci léčivých surovin 0,5 litru vroucí vody, nechte agent vařit v termosce a trochu vychladnout. Pak gázu složte do dvou vrstev, ponořte do vývaru a naneste na postiženou kůži.
  2. Použití brambor a lněných semen.K přípravě tohoto nástroje se nejprve uvaří bramborové slupky (čisté) a lněné semínko - napůl na sklenici. Pak se kejda umístí do pánve a položí tam nohy na 15-20 minut. Směs omyjte teplou vodou a natřete krémem. Tento postup hojí bolestivé praskliny v podešvi a patě.
  3. Při ošetřování kukuřice na podešvích lze aplikovat kaše z takových výrobků, jako je cibule, brambory, rajčata, česnek a rostliny - jarní, aloe.
  4. "Vaječná mast".Pro jeho přípravu mix 70% octa s rostlinným olejem - 1 polévková lžíce. Já Směs trvá celou noc v chladničce. Než půjdete do postele, parte nohy po dobu 15 minut a na kus látky položte vaječnou mast, přikryjte celofánem a položte na ponožky. Ráno jsou nohy opláchnuty vodou.

Při léčbě kuřích je důležité, abyste nepromarnili o jediný postup a nepřerušili léčbu v předstihu. Proto, pokud se chcete co nejrychleji zbavit nadržené kůže na nohou, používejte koupele aaplikací denně, 2-3 týdny. Pak natoptys nebude mít jedinou šanci na "přežití".