Lázeňská pedikúra

Chcete nejen kvalitní péči a zvýšenou pozornost k nohám, která je určena výběrem technik pedikúry, ale také úplnou relaxací, relaxací a hmatovým potěšením s maximálním efektem? Pak pedikúra SPA je jen procedura, která je schopna zajistit, že splníte všechny výše uvedené požadavky. Konec konců, to je SPA pedikúra, která se provádí tak, že klient nemůže zapomenout jen na problém neudržovaných nohou po dostatečně dlouhou dobu, ale aby mu poskytl maximální uspokojení z jemného zacházení s nohama.

SPA pedikúra je postup, který kombinuje prvky péče a ošetření nohou se souborem opatření k relaxaci a "vypnutí" klienta, který v době lázeňské pedikúry poskytuje možnost úplné relaxace. Již z názvu se jasně ukazuje: taková pedikúra zahrnuje použití různých lázeňských procedur, jejichž "sada" se liší v závislosti na salónu, který tato služba nabízí.

Aby bylo možné poskytnout klientovi maximální potěšení, používá mistr provádějící SPA pedikúru všechny druhy léčivých kalů, olejů, výtažků z léčivých rostlin, zejména řas, minerálních a termálních vod, moderní kosmetiky, která ovlivňuje pokožku nohou chodidel. Které látky a přípravky budou použity v péči a „ošetření“ nohou v každém případě závisí na politicea formát kabiny. Ale v každé z těchto institucí při provádění pedikúry SPA se používá jeden společný hlavní princip - procedura SPA pedikúra vždy vylučuje odstranění řezáním nebo řezáním, veškerá drsnost a nerovnosti mohou být zpracovávány výhradně pomocí rozpouštědlových nástrojů. SPA pedikúra tak zcela eliminuje možnost zranění a kožních lézí.

S cílem poskytnout klientovi maximální míru relaxace a pohodlí vytvářejí salóny pro to příznivé prostředí. Pro tento účel se používají speciální pohodlné pedikérské židle, často s vibrační masážní funkcí pro záda a dolní část zad. Kromě toho, aby se vytvořila relaxační atmosféra, používají se všechny druhy kadidel - vonné svíčky, oleje nebo tyčinky spolu s nenápadnou lehkou relaxační hudbou. SPA pedikúra se tak transformuje z jednoduchého, pečujícího banálního kosmetického postupu na léčivou a obnovující službu.

Vzhledem k použití dostatečně velkého počtu pečujících a změkčovadel trvá výsledek pedikúry SPA dlouhou dobu - až 1,5 měsíce, což je jistě pozitivní v tom smyslu, že „relaxační“ pedikúra je poměrně drahá.

Komplex manipulací aplikovaných na nohy během provádění pedikúry SPA se může lišit v závislosti na úrovni salónu a kvalifikaci velitele. Zároveň však existuje takový „základní soubor“ postupů, které tvořízáklad lázeňské pedikúry. Mezi nimi: parní lázeň pro nohy, jemné odlupování nohou, ochlazování nohou pomocí masek a konečně - příjemná relaxační masáž.

Fáze masáže SPA

Jít do kanceláře pro SPA masáž, ujistěte se, že věnovat pozornost doprovodu místnosti a životního prostředí obecně: vše by mělo pracovat na dosažení míru a relaxace od prvních kroků. Temný mistr, televizor příliš hlasitě zapnutý, nepohodlná židle - to všechno nehovoří ve prospěch salonu a je dostatečným důvodem k hledání alternativního místa, kde by se daná služba mohla poskytovat. Je-li první dojem ze salonu pozitivní a rozhodnete se jej otestovat pro způsobilost, buďte připraveni na extravaganci hmatového potěšení v několika etapách. Obecně platí, že SPA pedikúra může trvat 1-2 hodiny.

  • Kouřící lázně.Na začátku procedury pedikúry SPA se mistr uchyluje k parním vaničkám s dezinfekčním prostředkem na dezinfekci nohou. Teplá voda s přídavkem speciálních nástrojů pomůže zjemnit pokožku pro další vliv na ni a uvolnit nohy. Zpravidla je teplota vody pro držení lázní asi 38 stupňů - horká voda nepříznivě ovlivňuje nádoby a studená voda zabraňuje napařování. Doba trvání lázně je 5-10 minut, pokud „nohy“ delší dobu přeexponujete, kůže se uvolní. Kromě speciálních antiseptických činidel vybraných mistrem v nádržiběhem procedury mohou být přidány léčivé soli, případně aromatické.
  • Loupání.Když jsou nohy dostatečně napařené a provádí se dezinfekce, je čas na loupání, které se provádí pomocí různých pracích prostředků a přípravků. Jako křoviny pro šetrné jemné peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky horních vrstev kůže, jsou produkty založeny na mořských solí nebo písku, případně alfa hydroxylových kyselinách. Po měkké hluboké slupce však bude použito aplikované sérum, které bude účinně odstraňovat kuří oka a mozoly.
  • Chlazení a zvlhčování nohou.V této fázi se maska ​​zvolená indikací aplikuje na pokožku nohou - zvlhčující, vyživující, relaxační, regenerační, hojící nebo jiné. Pro dosažení požadovaného účinku se pro tento účel používají přípravky s obsahem glycerinu, vitamínů, výtažků z heřmánku nebo aloe vera, mořských extraktů a medu. Na základě rozhodnutí velitele lze použít zábaly nohou pomocí ručníků nebo speciálních termo bot pro zvýšení účinku. Doba trvání masky je 20-30 minut, po které se látka odstraní z kůže pomocí tkáně nebo se omyje teplou vodou.
  • Relaxační masáž . Závěrem lze říci, že veškeré "vybavení" pedikúry SPA by mělo být relaxační masáž chodidel. Masáž se provádí použitím hydratačního a výživného krému, každá noha je masírována po dobu nejméně 5-10 minut. Tak se během masáže zlepšujekrevní a lymfatický oběh, uvolnění nohou, ovlivnění akupunkturních bodů. Dlouho bylo prokázáno, že mnoho bodů na nohou přímo souvisí s normální funkcí těla: například pravidelná masáž chodidel pomáhá vyrovnat se s bolestí zad a kloubů, zmírňuje chronickou únavu, zmírňuje otoky nohou, odstraňuje nespavost.

Pedikúra SPA doma

Vzhledem k tomu, že sezení v pedikúru v profesionálních salonech je poměrně drahé, a tento postup je možné provádět nezávisle, mnoho podniků v lázních v lázních. A ve skutečnosti, nic neztrácejte - s nezbytnými informacemi, každý může docela realisticky uspořádat domácí pedikúru. Hlavní věc - pamatujeme si: my parní nohy ve vodě ne vyšší než 40 stupňů, nepoužíváme žádné řezací zařízení, neřezáme kutikulu a kukuřice. V rámci lázeňské pedikúry je možné maximálně využít v péči o nohy pemza nebo profesionální škrabka pro pedikúru.

Algoritmus postupu pro pedikúru doma je následující:

  • jsme páry z nohou v pánvi s teplou vodou, ve které, před ponořením nohy, přidejte 150 g mořské soli, 2 lžíce. lžíce mleté ​​kávy a 2 kapky esenciálních olejů z citronu, čajovníku a máty peprné (olej by měl být přidán k soli a pak přidán do vody s ním). Udržujte nohy ve vodě po dobu 10-15 minut, po které odstraníme nohy z umyvadla a opatrně je otřete suchým, čistým ručníkem;
  • Řezeme kůžičku na každém prstu heřmánkovým esenciálním olejem a pomalu ji posuneme oranžovou tyčí;
  • aby peeling s předem připravené křoviny 100 g mořské soli, 2 lžíce. lžíce olivového oleje a 2 kapky levandulového esenciálního oleje. Masírujte nohy po dobu 3-5 minut, poté odstraňte drhnutí vodou při pokojové teplotě;
  • opět opatrně otřete nohy ručníkem a nyní naneste masku na nohy. Směs je také lepší připravit předem, ještě před zákrokem. Maska mix z nasekané v mixéru avokádo, 1 žloutek, 1 polévková lžíce. lžíce medu a 2 kapky levandulového esenciálního oleje. Držíme masku na nohou po dobu 10-15 minut, pak opláchneme studenou vodou;
  • otírání nohou ručníkem, ošetření pleti hydratačním krémem a jemně masírujte nohy kruhovými pohyby od kotníku k prstům a zpět po dobu 3 minut.