Kyselá pedikúra

Technologie v kosmetologii postupují velmi rychlým tempem. Dnes nebudete nikoho překvapovat s biovlnami, prodlužováním vlasů a nehtů nebo s pedikúrou. Jednou z novinek, které se našim dámám již podařilo milovat a oceňovat, je kyselá pedikúra. Jaký je rozdíl tohoto postupu od tradiční pedikúry? Jaké jsou jeho výhody? Co byste měli vědět o kontraindikacích k jeho realizaci?

Co je to kyselá pedikúra? Mistři to nazývají neoznačené nebo smetanové, protože to zahrnuje aplikaci krému na problémové oblasti nohou a následné odstranění odumřelé kůže pomocí různých zařízení. Řada takových krémů u každého výrobce kosmetiky je vytvořena na bázi ovocných kyselin. Jedná se o extrakt z papáji a močovinu, kyselinu mléčnou a aloe vera. Princip působení kyselin je účinek léčiv zevnitř. Hydroxy kyseliny dělí buňky v bazální vrstvě epidermis. Peeling zjemňuje a uvolňuje rohovou vrstvu epidermy, zlepšuje krevní oběh a metabolismus, hluboce zvlhčuje pokožku, udržuje stabilní úroveň kyselosti, která je hlavním faktorem zdravé kůže chodidel. Pod vlivem odlupování se také zlepšuje průchodnost terapeutických kompozic, které jsou v kyselých přípravcích. Tyto prostředky urychlují regeneraci kůže a neutralizují patogenní flóru, je-li přítomna. Zdravé buňky vytěsňují suché nebo nemocné. Přípravky na pedikúrupomoc při řešení problémů hyperkeratózy a kuřích, suchých nohou a prasklin, diabetické nohy a zarostlého nehtu, houby a onihogrifoz.

Výhody kyselé pedikúry jsou její cenově dostupná cena a časová úspora, která nemusí být použita na napařování kůže nohou ve vodě. Výhodou tohoto typu pedikúry je kvalitní likvidace odumřelých buněk a antiseptické ošetření pleti. Kyselá pedikúra je bezpečně používána těhotnými ženami a dětmi. Koneckonců, přípravy na jeho realizaci jsou bezpečné a šetrné.

Technologie kyselosti pedikúra

\ t

Mistři provádějí postup kyselé pedikúry ve specifickém pořadí. Nejprve se vyšetří nohy na poškození kůže a houby a vyhodnotí se stav chodidel. Pak se na nohy aplikuje dezinfekční přístroj, starý lak se odstraní z nehtových destiček. Potom se nohy ponoří do vody na tři minuty, osušte. Dalším krokem v manipulaci je aplikace krému pro odstranění kuřích. To se provádí lokálně, v problémových oblastech. Pak se nohy 10 minut zabalí lepící fólií. Po této době jsou setřeny a pomocí dřevěné základny ošetřují změkčenou pokožku pomocí pilníku na nehty, čímž se odstraní vrstva keratinizované kůže. Poté se dezinfekční přístroj znovu aplikuje na nohy. Po vysušení nohou jsou broušeny brusnou pilou nebo pedikúru. Nohy jsou nyní plně připraveny pro zpracování a návrh nehtů.

Kyselá pedikúra je dokonalým řešením problémů, jako jsou mozoly, kuří oka,suchá kůže chodidel. Kyselina ve smetaně rozbije mrtvé buňky. Odlupování jemně, efektivně a hladce vyhladí pokožku nohou.

Kontraindikace

Navzdory použití chemikálií během kyselé pedikúry nemá téměř žádné kontraindikace. Tento postup se nedoporučuje pro mechanické poškození kůže ve formě ran, trhlin, škrábanců. Také nemůžete dělat tuto manipulaci s alergickými reakcemi na složky krémů. Aby se tomu vyhnul, musí mistr provést zkoušku a teprve poté pokračovat v postupu kyselé pedikúry.

Tento způsob pedikúry je tedy vhodnější pro ženy s kuří oka, mozoly, ty, kteří z řady důvodů „běhají“ nohy a potřebují své kardinální omlazení.