Kůžičky

Nehty - jedna z nejdůležitějších částí těla pro život, kterou si člověk zaslouží, je také považována za ornament. Struktura nehtu je poměrně obtížná a pro udržení krásy rukou potřebujete vědět, jak se správně starat o každou z jejich součástí. V tomto článku vám povíme o tom, co je kůžička a jak se o ni musíte starat, abyste získali krásné a zdravé nehty.

Především si připomínáme, že kutikula je malý záhyb kůže, který se nachází na dně nehtové ploténky. Je určen k ochraně prostoru mezi kůží a nehtem přímo před různými druhy infekcí. Někteří lidé si v kutikuli vůbec nevšimnou, zatímco jiní, zejména ti, kteří mají suchou pokožku, často trpí malými mezerami, nazývanými otřepy.

Suchá a dehydratovaná kutikula se nakonec začne odlupovat. Je však náchylnější k infekcím, které mají jak houbovou, tak bakteriální povahu. Chcete-li se zbavit tohoto problému, měli byste použít speciální hydratační pleťové vody a krémy. Všimněte si, že jejich použití je povoleno pouze v případech, kdy nejsou žádné otok, zarudnutí na prstech, bolest. Kromě toho, antifungální krém pomůže, který by měl být aplikován na poškozené oblasti po dobu pěti až sedmi dnů. V některých situacích se infekce stává velmi nebezpečnou, zejména pro lidi, kteří trpí cukrovkou nebo jinou imunitouonemocnění.

Odstranění nehtové kůžičky

Aby se zabránilo odlupování kůžičky, vyloučete její řezání nůžkami. Místo toho musíte použít speciální nástroj, který se nazývá zastřihovač (má tvar písmene "V"). Poté, co jste jemně přesunuli kutikulu (zpravidla se pro tento účel používá speciální oranžová tyčinka), popadl špičkou suchou pokožku a snažte se ji opatrně odstranit bez poškození nehtové desky.

Musím říci, že v žádném případě byste neměli odstraňovat kůžičku popsaným způsobem, pokud máte jakékoli otřepy nebo zapálenou oblast kůže. V tomto případě odborníci doporučují vhodnou léčbu, aby se zcela zbavili zánětu, po kterém můžete pokračovat v léčbě rukou. Držte zastřihovací jazýček v mírném úhlu k hřebu, to znamená prakticky paralelně s ním. Ve stejné době, kdy zastřihovač spadl pod kůžičku, je nemožné. Aplikujte předmětný produkt maximálně jednou za osm až deset dní.

Pokud se rozhodnete postarat se o nehty, které jsou v poněkud zanedbávaném stavu, může být velmi dobře, že po prvním ošetření zůstane část sušené kůže pokožky na prstech. Nezapomeňte, že po zákroku je nutné „vyživovat“ nehty, zejména můžete do nich vmíchat malé množství výživného krému (odstranit přebytečný vatový tampon). Abyste se zbavili odlupování kůžičky, je nutné ji pravidelně navlhčit. Po delším kontaktu s rukamavoda (připomínejte, že horká voda zasychá na kůži, způsobuje podráždění), musíte aplikovat mastný krém na plochu kolem nehtů. Kromě toho, pokud je taková příležitost, zkuste pracovat v gumových rukavicích.

Péče o kůžičku: prevence jejího odlupování

\ t

Pro zlepšení stavu nehtů a kutikuly jej namažte speciálními kompozicemi, které lze zakoupit v lékárně, obchodě nebo dokonce vařit doma. Chcete-li vytvořit výživnou masku, musíte smíchat v malé nádobce krém na ruce, pár kapek levandule a olivového oleje (poměr by měl být 1: 3). Získaný roztok zahřejte, ale ne horký, a jemně ho vmasírujte do okolí nehtů.

Infekce kutikuly

Infekce kutikuly se nazývá paronychie.

Jako hlavní rysy lze identifikovat:

  • opuch;
  • přítomnost hnisu pod kůží;
  • nepříjemný zápach;
  • bolest při stisknutí.

Pokud se ocitnete s podobnými příznaky, neošetřujte sami. Nezapomeňte se obrátit na kvalifikovaného lékaře, který vám doporučí speciální krém obsahující antibiotikum. Kromě toho se můžete pokusit udělat koupel anglické soli, zředěné v teplé vodě. Bílý ocet také působí jako dobrý antibakteriální prostředek, před použitím by měl být ředěn 1: 1 ve vodě. Upozorňujeme na skutečnost, že dokud se kutikula plně hojí, nemůžete dělat manikúru.