Kokosový olej pro nehty

V seznamu přírodních olejů, které jsou dnes v kosmetologii široce používány, zaujímá kokosový ořech místo. Překvapivě, léčivé vlastnosti tohoto produktu byly již známy v dobách Kleopatry - krásy už si uvědomily, že dary přírody mohou být neocenitelné v boji o mládež a krásu. A dnes, pamatovat si zkušenosti předků, kokosový olej je široce používán v péči o kůži, vlasy, ruce a nehty.

Jedná se o produkt extrahovaný z dužiny ovoce kokosové palmy. Proces jeho výroby je velmi jednoduchý: buničina je oddělena od skořápky, pak je sušena a olej je extrahován lisováním, které může být rafinováno nebo nerafinováno. V kosmetologii, zpravidla používají přesně rafinované.

Kromě toho jej používají pro různé účely: přidávají ho do vlasových masek, chrání pokožku před slunečními paprsky na plážích, zotavují se z popálenin, jako součást přípravy vlasových masek a dokonce i péče o děti. Faktem je, že kokosový olej má lehkou texturu, je hypoalergenní a rychle vstřebává, což poskytuje téměř okamžitý efekt. A vzhledem k přítomnosti užitečných a výživných látek - dodává kráse a prodlužuje mladost.

Složení kokosového oleje je skutečně bohaté a rozmanité: má blahodárné mastné kyseliny (aleické, laurové, kapro, palmitové a další) a antioxidanty a vitamíny (zejména A, C, E). Přítomné v něm aEfektivní zvlhčovač - kyselina hyaluronová, díky které má nástroj hluboké hydratační vlastnosti.

Krása kokosového oleje je také v tom, že může být skladována po dlouhou dobu bez poškození - ani v chladničce, a to ani po několika ohřevech, ale stále si zachovává všechny své užitečné vlastnosti.

Samozřejmě se pro péči o vlasy a pleť používá hlavně kokosový olej. Výrobek zároveň našel své uplatnění také v péči o nehty a ruce - jako o péči, regeneraci, hydratační, léčivé a protiplísňové činidlo.

Výhody kokosového oleje pro nehty jsou způsobeny především přítomností vysokých hladin vitaminu E v něm: je to tento vitamin, který je zodpovědný za posilování a zdravý vzhled nehtových destiček při použití tohoto nástroje. Se slabými, křehkými a suchými nehty, kokosový olej, za předpokladu, že je pravidelně používán v různých „formách“, brzy obnoví nehty, aby leskly, posílily a zvlhčily nehty.

Není nepřiměřený názor, že kokosový olej má mimo jiné také protiplísňové vlastnosti. Zdá se, že právě toto tvrzení vysvětluje skutečnost, že se často používá pro přípravu speciálních prostředků určených k boji proti mykózám.

Vzhledem k tomu, že kokosový olej je také známý svými regeneračními vlastnostmi, ruce se s ním obvykle zpracovávají pomocí nehtů. To platí zejména před a po manikúru: v předvečer postupu extrakt z kokosového olejepomáhá změkčit kutikulu a na konci sezení přispěje k rychlejšímu hojení, zjemní pokožku a zmírní zánět.

Kokosový olej pro nehty lze použít různými způsoby: používá se jak v čisté formě, tak pro přípravu různých pečujících směsí ve formě masek, krémů, olejových lázní. Dokonce i první zkušební sezení o péči nebo restaurování se okamžitě projeví viditelnými výsledky: kokosový olej působí na nehty, ve skutečnosti, stejně jako na vlasy a na kůži, téměř magickým způsobem bez jakýchkoli kontraindikací a negativních následků.

Metody a recepty pro použití kokosového oleje pro nehty

\ t

V každém případě, před použitím kokosového oleje - buď v čisté formě, nebo jako součást nějakého kombinovaného prostředku - bude nutné ho mírně zahřát, aby se roztavil. Není tekutý, ale pevný, což znamená, že pro jeho nejproduktivnější použití v tekuté formě potřebujete vodní lázeň. A když je nástroj mírně „zaplaven“, můžete jej bezpečně začít používat pro zamýšlený účel.

Pro výživu a obnovu křehkých suchých nehtů

\ t

Smíchejte 1 polévkovou lžíci kokosového oleje, 1 lžíci glycerinu a 5 kapek citronového etheru. Směs může být uložena v chladničce, aplikována na nehtovou destičku každý druhý den, dokud není požadovaný výsledek.

Zvlhčit a obnovit lesk nehtů

Připravte si speciální směs 1 lžíce kokosového oleje, 0,5 lžíceglycerin, 1 lžička heřmánkového oleje, 2 kapky pomerančového éteru a 2 kapky citronu. Masa by měla být denně promíchávána do nehtů a může být aplikována na ruce masážními pohyby.

Vyživovat nehty a zvyšovat jejich růst

Stačí, aby se kokosový olej denně rozetřel na kůžičku a nehty. Současně dostávají další potraviny a vitamin E přispívá k jejich ranému posilování a růstu. Při pravidelných zákrocích v blízké budoucnosti se zdá, že nehty rostou rychleji a neporušují se.

Kondicionér na nehty a kůžičku

Kokosový olej lze použít k přípravě přípravků na úpravu pokožky rukou a nehtů. Pro smíchání budete potřebovat: ve stejném poměru kokosový olej, jojobový olej, avokádo, pár kapek éterů pupalky a levandule.

Výživný a regenerační krém na nehty

\ t

Krém na bázi kokosového oleje pomůže obnovit zdravý vzhled nehtů, posílit je a dát zdravý, atraktivní přírodní lesk. Krém se připravuje ze 2 lžíce kokosového oleje, 0,5 lžíce kafrového alkoholu, 2 kapek ylang-ylang éteru a 3 kapek sladké pomeranče. Krém se dočasně aplikuje na nehty - 2-3 hodiny, po kterých se jeho zbytky odstraní vatovým tamponem.

Maska na nehty s kokosovým olejem

A vy jste si mysleli, že masky - výrobek výhradně pro péči o pleť a vlasy? Ne, už ne a ne! Moderní ženy módy již dlouho vědí, že s pomocí masek je možné dát do pořádku i nehty. Například použití masky zkokosový olej a med ve stejném poměru s přídavkem rozmarýnového etheru. Taková maska ​​se připravuje takto: zatímco kokosový olej se zahřívá ve vodní lázni, postupně se k němu přidává med - takže složky jsou lépe promíchány. Pak se do směsi zavedou 4 kapky esenciálního oleje rozmarýnu, vše se míchá a opět se několik minut vrací do vodní lázně - až do úplného rozpuštění. Výsledná směs se aplikuje na kůži rukou a kutikuly, vmíchá se do nehtové desky, načež se na ruce nosí polyethylenové rukavice, které by měly být obaleny ručníkem nahoře. Maska se nechá zrát po dobu 15 minut, poté se může opláchnout teplou vodou a ruce se mohou ošetřit ošetřujícím krémem.

Léčba nehtové houby

\ t

V lidovém lékařství se kokosový olej používá jako složka pro přípravu finančních prostředků na léčbu nehtové houby. V tomto případě je nástroj smíchán s pastou předem připravenou z pískavice. Pasta se vyrábí následujícím způsobem: semena pískavice řecké jsou nasáklá vodou, dokud nejsou natřená, a pak se nalijí, aby se získala homogenní pastovitá konzistence. A teď připravíme samotnou antifungální látku: ve 150 ml kokosového oleje přidáme 2 lžičky pasty pískavice gréské, vaříme směs, zchladíme ji a použijeme k určenému účelu - nehty denně mazáme 2-3-4 krát denně, tak dlouho, jak dlouho jak se zbavit houby.

Ošetření bílých skvrn na nehtech kokosovým olejem

\ t

Mnozí lidé jsou v určitém okamžiku překvapenia upozornění na úzkost na nehtech objevují bílé skvrny různých forem neznámého původu. Lékaři neuvádějí jednoznačný důvod pro výskyt těchto známek, ale zároveň identifikují několik rizikových faktorů, které takové skvrny mohou vysvětlit. Mezi nimi: infekce houbami (nazývá se dermatofyt); porušení keratinizace (proces tvorby nehtů); kvasinková infekce nebo plísně; alergický na lak na nehty; poranění nebo roztržení nehtu; nedostatek zinku v těle; zasáhnout pod vzduchovou destičku.

Aby bylo možné účinně řešit bílé skvrny na nehtech, je především důležité určit důvod jejich vzhledu. Pokud je destička způsobena plísňovou infekcí, pak je nezbytná příslušná léčba. Pokud však testy nepotvrdily přítomnost infekce v těle, pak je možné se pokusit vyrovnat se s bílými znaky sami pomocí již známého kokosového oleje. Zejména proto, že léčba v tomto případě je naprosto nekomplikovaná: lék by se měl jednoduše aplikovat na postižené oblasti nehtu, třepat se třikrát denně. Kromě regenerace bude kokosový olej také omezovat kontakt nehtu s vlhkostí, což je velmi důležité pro prevenci dalšího vývoje houby.