Knipsera nebo pinzeta na manikúru

Než se budeme zabývat tímto nástrojem, který může nahradit nůžky podrobněji, upozorněme na některé typy manikúry, protože volba tohoto nebo tohoto nástroje závisí také na tom, jak jej budete používat.

Existují tedy tyto typy manikúry:

  • Klasická (zdobená) manikúra, která se používá k mechanickému odstranění kůže pokožky s předběžným změkčením v teplé vodě nebo pomocí speciálních prostředků. Takové jméno se nazývá „mokré“, protože ve většině případů jsou zvláštní etapou této manikúry speciální ruční koupele. Tento typ manikúry je nejjednodušší a může pomoci dát ruce do pořádku, i když manikúra nebyla provedena po dlouhou dobu. V tomto manikúra, nůžky nebo pinzety se používají k odstranění kůžičku.
  • Evropská - neřízená manikúra. Její podstata spočívá v tom, že změkčení kůžičky před zákrokem není povinné a provádí se pouze v případě, že je kůže příliš hrubá a zarostlá v oblasti nehtu. Pro změkčení nejčastěji používejte speciální hydratační olej nebo gel. Díky neustálé péči o ruce tímto způsobem se růst pokožky zpomaluje. Je však vhodný pouze pro zástupce s tenkou kůží a nehty. Proto se u tohoto typu manikúry pinzety používají pouze k opravě drobných detailů.

Na základě výše uvedených typů manikúry si všimneme, že někdy knipser dokonale nahrazuje všechny nůžky.

Pinzety pohodlnépoužívat nejen holky jako manikúru, ale také například při řezání nehtů na prstech dětí. Malé kleště je obtížné držet na místě a v tomto případě je nepohodlné používat nůžky i se zaoblenými čepelemi.

V moderním světě děvčata stále častěji vykonávají svou vlastní manikúru doma. V tomto ohledu, mnoho z nich přemýšlí, co znamená odstranit kůžičku nejúčinněji používané, výše jsme mluvili o nůžky na nehty, jak si vybrat spolehlivý nástroj, jak používat, ukládat, starat se o to. Proces výběru knipserov je podobný výběru nůžek. Měli byste také věnovat pozornost tloušťce čepelí, provádět kvalitní manikúru, musí být velmi tenké. Tím se sníží riziko poranění při ošetřování jemné kůže pokožky. Délka čepele také hraje důležitou roli - čím kratší čepel, tím jednodušší je provádět manipulace s pokožkou.

Pro ty, kteří jsou zvyklí nepoužívat řezné nástroje v manikúru, upravte špičky nehtů například pilníkem na nehty; Chcete-li se starat o kutikulu neřízeným způsobem, doporučujeme, abyste měli stále ještě nůžky nebo pinzety ve vašem arzenálu péče o ruce. V případě nepředvídané situace nemusíte mít takové nástroje, které by vám nemusely být k dispozici.

InV současné době se objevují různé vynálezy, které usnadňují manikúru. Nejnáročnější ženy mohou hodnotit své účinky na sebe. Tyto nástroje zahrnují například zastřihovač kutikuly. Když je používán správně, umožňuje vám manikúru s velkým komfortem. Zastřihovač má dva konce různých tvarů - od jednoho tvaru špachtle, který je potřebný k oddělení pokožky od nehtové ploténky a její posunutí pro další odstranění a od druhého konce - špičatý tvar písmene V, který odstraňuje přebytečnou hrubou pokožku. Udržujte zastřihovač potřebovat zuby, téměř rovnoběžně s nehtovou deskou, jinak hrozí nebezpečí zranění jemné kůže.

Více o vyžínači

Jak bylo zmíněno výše, vyžínač má tvar písmene V od jednoho konce. Vyrovnává se se stejnými úkoly, které provádějí nůžky na nehty a pinzety.

Vnitřní strany lopatek připomínající latinské písmeno V jsou velmi ostře naostřeny, což usnadňuje odstranění pokožky pokožky. Z tohoto důvodu byste měli tento nástroj pečlivě používat. V první řadě je třeba mít na paměti, že zuby zastřihovače by neměly jít pod kůžičku a nástroj by měl být držen v malém úhlu vůči hřebu. V opačném případě se můžete zranit poškozením živé kůže nebo sami.hřebík

Nepoužívejte vyžínač, pokud jsou na kůži otřepy nebo zapálené oblasti. Stejně jako všechny ostatní nástroje pro manikúru by měl být vyžínač před každým použitím dezinfikován.

Soubor kutikuly

Při použití tohoto nástroje nehrozí poškození nehtové desky. Povrch pilníku na nehty je obvykle pevný nebo síťovitý, připomínající plástev. Díky velké délce poskytuje tento nástroj pohodlí a účinnost broušení.

Na rozdíl od jiných nástrojů používaných v manikúru, když před zahájením práce, kutikula změkne pro její následné odstranění, při použití pilníku na nehty, naopak, je nutné dosáhnout úplného vysušení kůže. Chcete-li odstranit kutikulu pilníkem na nehty, musíte ji připevnit k pokožce s celým povrchem rovnoběžným s povrchem kůže a strana souboru musí spočívat na nehtu. Pak se provádí broušení, při kterém by pohyby neměly být v jednom směru, ale ve všech směrech. Soubor zpravidla odstraňuje kůži kolem nehtu bez toho, aby si popadl zbytek. K tomuto účelu můžete použít tužku.

Trochu o tužce

Vzhledem k tomu, že uvnitř tužky je zvlhčující olej, systematicky se používá, kůže se stává měkkou, zpomaluje její růst a hledá dobře upravený vzhled. V závislosti na výrobci může mít tužka vestavěný kartáč a aplikátor. Nejčastěji má tužka již vestavěný pilník na nehty a na druhém konci špičatý uzávěr. Jak jste již pochopili, tužka můževyměňte několik nástrojů z manikúry najednou.

Tužky s vestavěnými aplikátory umožňují distribuci oleje podél nehtu, čímž vyživují suchou pokožku a zvlhčují ji, a proto po zahájení manikúry není nutné kůžičku parkovat.

V moderním světě najdete mnoho nástrojů pro provádění manikúr. Všechny mají své výhody a nevýhody. Nejtradičnější nůžky na nehty. V tomto článku jsme popsali, jak je správně vybrat a jak udržet nástroj v dobrém stavu po celou dobu jeho životnosti.

Je třeba poznamenat, že ze všech druhů nabízených manikérským průmyslem byste si měli zvolit nástroj, který vám nejlépe vyhovuje. Je možné, že se při výběru nástroje poprvé setkáte s některými produkty, proto doporučujeme konzultovat s mistrem v kabině, aby se zabránilo neoprávněně vynaloženému množství peněz na zbytečném zařízení.

Po dokončení manikúry, při použití jakéhokoliv nástroje, nezapomeňte aplikovat hydratační krém na pokožku rukou, na povrch nehtů. To umožní, aby vaše pera zůstala vždy dobře udržovaná a krásná!