Klasická pedikúra

Klasická pedikúra je nezbytným hygienickým procesem péče o nohy a nehty. Nohy nohou mají velký počet nervových zakončení, která významně ovlivňují fungování vnitřních orgánů člověka. Proto je neustálá a pečlivá péče o stav chodidel a nehtů součástí zdravého způsobu života. Zjistěte více o tomto postupu.

Tento druh pedikúry má velký počet příznivců, ale také mnoho oponentů. Dnes, mnoho žen preferuje neřezanou metodu péče o nehty a nohy. Tento trend je velmi pozitivní a ospravedlňuje se. Ačkoli v mnoha situacích se stará klasická pedikúra dostane na záchranu. Tato pedikúra se nazývá nejen oříznutá, ale také mokrá, protože zpočátku jsou nohy namočené ve vodě. Je to pre-namáčení ve vodě klienta nohy, které odlišuje klasické pedikúru od hardware, kde je proces zpracování provádí pomocí brusné trysky a pilník na suchou pokožku.

Existují případy, kdy je nutné použít klasickou pedikúru:

 • zvýšený práh keratinové kůže na chodidlech, když muž nebo žena zanedbávaly postupy domácí péče o nohy;
 • transformace kožních buněk na keratinizované šupiny. Tento stav kůže na nohou je důsledkem nemoci, kterou by měl ošetřit specialista. A jeho důsledky, „zdivo na chodidlech“, jsou v salonu odstraněny klasickou pedikúrou.mistr kosmetolog.

Klasické stupně pedikúry

Zkušený mistr by měl provést klasickou pedikúru tak, aby se klient během procedury cítil bezpečně a pohodlně. Proces péče o nohy v salonu zahrnuje následující kroky:

 1. Přípravná fáze, která zahrnuje odstranění laku na nehty, čištění prstů a nohou, kontrolu nohou, aplikaci exfoliačního krému.
 2. Napařování nohou ve speciální teplé lázni s léčivými a dezinfekčními prostředky. Pokud je to nutné, použijte speciální poplatky, které pomohou zmírnit únavu nohou, obnovit krevní zásobení, změkčit pokožku, hojit praskliny a rány.
 3. Ošetření nohou: odstranění kukuřice a zoborožce pemzou a čepelí.
 4. Vyrobte si nehty krásně pomocí pinzety na pedikúru nebo nůžek. Pro korekci nehtů použijte další brousicí pilníky.
 5. Po konečném změkčení dokončit oříznutí nehtové kůžičky.
 6. Natírání nehtových desek lakovou základnou, použitím dekoru a finálního nátěru.
 7. Provádění masáže chodidel a prstů, použití masek a prostředků pro péči o pokožku nohou.

Klasická pedikúra v salonu se provádí po dobu jedné hodiny nebo déle v závislosti na stupni péče o nohy klienta. Účinek a estetický vzhled po takovém postupu nastává okamžitě a přetrvává po dlouhou dobu. Proto ženy, které se netrápí pravidelnou péčí o pokožku na nohou, mají šanci napravit svůj stavnejlepší stranou je použití klasické pedikúry jako ambulance.

Kontraindikace pro oříznutou pedikúru

Postup na první pohled se zdá být naprosto neškodný, ale stále existují kontraindikace pro jeho použití. Klasickou pedikúru nelze provádět u následujících onemocnění:

 1. Maligní nádory.
 2. Hemofilie a snížené srážení krve.
 3. Diabetes.
 4. Virová hepatitida.
 5. Poruchy krve.
 6. Imunosuprese.
 7. Houbové a jiné kožní choroby.

Klasická mokrá pedikúra by měla být vyráběna s přísně dezinfikovanými nástroji v souladu se všemi pravidly a hygienickými požadavky.

Mimochodem, v zemích jižní Asie dělají klasickou pedikúru na téměř každém rohu, ignorujíce hardware, ne kvůli vzdálenosti od civilizace. Pedikúra na hraně je na základě mentality východu povýšena do pozice kultu, kde se dotýkáte rukama, masáž je odpočinek a obnovuje sílu nohou. V tomto rozhodnutí existuje mnoho racionálních a užitečných.

Včasná a pravidelná péče o nehty a kůži nohou není rozmarem, ale povinným hygienickým postupem, který vám umožní udržet nohy v krásném zdravém stavu, vypadat sebejistě a mít skvělou náladu.