Kdy je nejlepší snížit nehty na rukou a nohou?

Podle přesvědčení jsou nehty nejcennějším materiálem, s nímž se dá vše dělat - od poškození ke kouzlu lásky. Koneckonců jsou na úrovni energie spojené s člověkem, dokonce i v oblasti, v níž byly vyříznuty. To je důvod, proč má stříhání nehtů velký význam. V průběhu staletí bylo vytvořeno mnoho znaků a prakticky se nezměnilo.

Známky spojené s výstřižkem nehtů

Ve všech věkových kategoriích byl výstřižek na nehty skutečný rituál schopný přinést užitek i ublížení.

Staré znamení, které přišlo do našich dnů:

 1. Nehty nejsou v pátek a pondělí upravovány, jinak může rodina čelit problémům.
 2. Po prvním výstřižku nehtů u dítěte jsou pohřbeni pod mladým popelem. To je talisman od zlých sil.
 3. Nehýbají se na párty - na hádku.
 4. Je velmi žádoucí udělat manikúru na rostoucím měsíci, nehty budou silné a zdravé.
 5. Pokud spálíte a pohřbete nehty nemocné osoby, uzdraví se.
 6. Námořníci neřezávají nehty do klidu - do bouře.
 7. Aby se nehty nedostaly do nesprávných rukou, neměly by být hozeny do odpadků. Jsou spáleny nebo pohřbeny. V moderním světě je žádoucí, aby řezané nehty zapadly do toalety.

A to je jen malá část informací, které přišly z hlubin věků a zda si každý věří nebo ne, věří v to.

Pozor!Podle legend je nejnepříznivějším obdobím pro stříhání nehtů doba ubývajícího měsíce.

- Do dne v týdnu

Starověcí Slované si vždy stříhali nehty a opírali sekalendář, tj. v den v týdnu. V moderním světě se nic nezměnilo, některé dny jsou považovány za příznivé pro ostříhání vlasů, zatímco jiné nejsou.

Zastřihování podle dne v týdnu:

 1. Pondělí je nepříznivý den. To je věřil, že tím, že manikúru v pondělí, člověk se stane nejistý a nešťastný.
 2. Úterý. Střih v úterý předznamenává neočekávané potíže, vznik špatných přání a nebezpečné situace.
 3. Středa je dobrým dnem pro ostříhání vlasů, neboť slibuje, že vyřeší existující problémy a zlepší vztahy s blízkými.
 4. Čtvrtek. Manikúra ve čtvrtek přispívá k budování důvěryhodnosti, zvyšování sebeúcty a rozvíjení talentů.
 5. Pátek je pro tento postup velmi nepříznivý, protože je plný zpomalení všech životních procesů, což může mít za následek únavu, zdravotní problémy a deprese.
 6. Sobota je považována za nejpříznivější den. Dokonce se říká: „Kdo v sobotu škrty nehty - vrátí dluhy“. Víra říká, že řezání nehtů v sobotu pomáhá zbavit se části karmických dluhů, zvyšuje ženské kouzlo a sexualitu.
 7. Neděle. Je přísně zakázáno účastnit se manikúry v neděli, protože v tento den má osoba maximální spojení s andělem strážného. Předpokládá se, že ořezávání nehtů, zasahujete do jemnohmotných procesů a přerušujete spojení se světelnými silami.

- Podle denní doby

Ve všech věkových kategoriích se věřilo, že nejlepší denní doba pro stříhání nehtů je ráno. Dokážea během dne, ale pozitivní účinek bude minimální.

S nástupem soumraku je nežádoucí dělat manikúru. To může odnést určitou vitalitu od osoby a způsobit nemoc.

Pokud jde o noční dobu, je to nejnepříznivější doba pro řízení.

Pozor!U lidí se věří, že v období od 0,00 do 3,00 hodin jsou aktivovány síly temnoty. Řezání nehtů během této doby je přísně zakázáno!

Hřebíky podle lunárního kalendáře

Podle astrologů by měl sestřih vycházet z fází měsíce. Koneckonců vážně ovlivňuje procesy probíhající v těle i události v lidském životě.

Příznivé a nepříznivé fáze měsíce:

 • Pěstování měsíce- nejpříznivější doba pro zákrok, nehty rychle rostou a stanou se zdravějšími a silnějšími.
 • New Moon(fáze, kdy měsíc na obloze není vidět) - během tohoto období se proces řezání neprovádí, protože nový měsíc je časem změny a znovuzrození. Jakýkoliv zásah do jemných procesů může být škodlivý.
 • Měsíc- řezání je zakázáno. Porušení zákazu vede ke zhoršení zdravotních a peněžních ztrát.
 • Úplný měsícnení pro postup žádoucí. Během tohoto období duševní síla člověka dosahuje maximálního stresu, zvyšuje emocionalitu, všechny procesy probíhají rychle a ne vždy příznivě.

- Podle Rempel

Alexander Rempel je slavný ruský astrolog, který studuje lunární kalendář aprocesy spojené s fázemi měsíce. Podle jeho údajů jsou nejpříznivějšími obdobími pro stříhání nehtů druhá čtvrtina rostoucího měsíce a třetí čtvrtina ubývání.

Rempel považuje první čtvrtletí stoupajícího měsíce a nového měsíce za nepříznivý čas. Zbývající fáze měsíce jsou neutrální. Jak vidíte, data Rempel se liší od klasické interpretace, takže si vyberete, který z nich vám dává přednost.

- Podle společnosti Oracle

Věštba je formou věštění, ve které mohou být lidem vyslyšeny informace od bohů.

Podle věšteře příznivé a nepříznivé dny pro řezání odpovídají určitým dnům v měsíci.

Zde je rozdělení na příznivé, nežádoucí a neutrální dny:

 1. Příznivé dny- 1, 3, 8, 10, 15, 17, 22, 24, 29 a 31. Manikúra zhotovená na jeden z těchto dnů bude mít pozitivní dopad nejen na jejich stav, ale také na události v životě. Tento postup, který probíhá v příznivém dni, přispívá k úspěchu ve finančních záležitostech, emocionální rovnováze a podpoře zdraví.
 2. Nepříznivý- 5, 6, 9, 12, 13, 16, 19, 20, 23, 26, 29. Pokud v jednom z nich uděláte manikúru, může člověk čekat na nepříjemná překvapení, hádky, zhoršení vztahů . V některých případech může dojít k finanční ztrátě nebo zranění.
 3. Neutrální- 2, 4, 11, 18, 21, 25, 30. Toto jsou dny míru a rovnováhy. Procedura prováděná v tento den nepovede k významným změnám v životě a neovlivní vaši pohodu.

Pozor!Aby se magie objevila ve vašem životězměna Oracle doporučuje řezat nehty 7,14 nebo 28 čísel. Tato čísla jsou tvořena 7, což znamená, že mají hluboký magický význam a pozitivně ovlivňují všechny akce.

Kdy můžete řezat muslimské nehty?

Muslimové věří, že řezání nehtů má pozitivní vliv na morálku, zdraví a náladu. Pokud věřící vykonávají postup před modlitbou, je to dobrá forma a vyjádření úcty k Alláhovi.

Ne každá manikúra je však pro muslima přijatelná. Existuje celá řada pravidel, kterými se tento proces řídí.

Například:

 1. Je nežádoucí, aby muslim v noci neřezal nehty, o nichž se předpokládá, že zkrátí život.
 2. Během oběti na dovolené v Kurban-bayramu si nemůžete ostříhat nehty. Zákaz účesu začíná 12. měsíce měsíce Zul-Hajj a končí přímo obětí.
 3. Lepší čas na účes - pátek - den týdenní modlitby.
 4. Nejvhodnější doba pro řízení je dřívější ráno nebo ráno.

Zvláštním pravidlem spojeným s ořezáváním nehtů je stav ihramu. Začíná od chvíle, kdy se muslim rozhodl udělat hajj do Mekky, obléknout si rituální oblečení a řekl „Allahu Akbar“. Od této chvíle se předpokládá, že vstoupil do stavu ihramu, ve stejné době, kdy přichází zákaz na stříhání vlasů. Zákaz končí až po dokončení všech rituálů a získání statusu haji.

Kdy řezat nehty dítěte?

Existuje velké množství příznaků spojených se srážkami u dětí, zejména u novorozenců.

První pravidlo říká - neřezejte nehty dítěte, pokud není 10 dnů starý. Důvod zákazu je oprávněný, protože před nástupem 10 dnů věku jsou nehty dítěte příliš něžné a podobají se tenkému papíru, jakékoli neopatrné hnutí může dítě poranit.

Některé značky nedoporučují řezat nehty dítěte před dosažením věku jednoho roku. Během prvního roku života by měli být pokousáni nebo řezáni.

Nejvhodnější doba pro postup se považuje za časně ranní - od 5 do 7 hodin. Známky říkají, že v této době se světelné síly stávají nejaktivnějšími a takový sestřih přinese dětem maximální užitek a zlepší zdraví.

Nedoporučuje se stříhat nehty spícího dítěte, protože to ho může vyděsit. Koneckonců, během spánku je dítě obzvláště bezbranné a jakákoliv špatná energie na něj snadno padá. Pokud řezáte nehty spícího dítěte, ráno bude rozmarný a může dokonce onemocnět.

Závěr

Rozhodující otázkou dodržování předpisů nebudou pokyny astrologů. Koneckonců, žádný z nich nezaručuje, že vaše nehty budou zdravé a v podnikání bude úspěch. Rozhoduje vaše víra a váš postoj. Věřte - znamení se naplní, nevěřím - ne.