Kde jsme se dozvěděli, že malba nehtů je krásná?

Nyní je velmi obtížné představit si manikúru bez hlavního manikúru. Dosud stojí před námi lak na nehty ve formě natahovací hmoty s nepříjemným ostrým zápachem.
Je třeba poznamenat, že lidé začali zdobit své tělo nehty.

Historie výzdoby přírodních nehtů začíná daleko do naší doby. Existuje mnoho důkazů, že Číňané aplikovali na nehty nějakou speciální mast a za pár hodin se stali růžovými nebo červenými. A v indickém světě byla nehtová deska ozdobena přírodními barvivy, zanechávajícími hnědavé skvrny.

V Egyptě byla zdůrazněna barva nehtů, protože podle jejich barvy bylo možné určit, ke které třídě člověk patří, například pokud byly nehty jasně červené, pak to byli lidé z vysoké společnosti a lidé nízké třídy měli nárok pouze na bledé tóny nehtů.

Historie:
První známky použití laku pro nehty se objeví v Etruscan umění. Použili ji dlouho před východoasijským pokrytím v Evropě.

Samotné slovo LAC je dáno tím, že v dávných dobách byly první laky těženy, pocházely z některých pryskyřičných sekrecí různých druhů hmyzu, které byly nalezeny na tropických stromech šelaku. Tento název byl dále přenesen na jiné typy pryskyřic.

Podle neprokázaných údajů byly nátěry na nehty vynalezeny ve dvacátém století. V čínské říši délka nehtů symbolizovala velikost a moudrostdlouhé nehty byly nejen ženy, ale i mnoho mužů.

Ve Francii se móda týkala krátkých nehtů, protože ty ženy, které měly dlouhé nehtové talíře, byly považovány za čarodějnice.

V Egyptě si holky namalovaly nehty zelenou barvou.
Ve starověké kultuře to byl opak, nehty měly být přirozenou barvou, protože Řekové je srovnávali s Měsícem.

První vynálezce vodou omyvatelného laku vynalezl Charles Revson za tisíc a třicátý rok.

A v devatenáctém třicátém devátém roce také navrhl spojit rtěnku a lak na nehty stejného odstínu, tato tendence se udržovala více než půl století a ani dnes nepřestávala být relevantní. Začátkem padesátých let se v módě objevil krvavě červený odstín rtů a nehtů. Lak ale nevydržel dlouho, povlak se začal po několika dnech odlupovat a byl zcela odstraněn pouze pomocí obyčejného acetonu.

Stejně jako před několika staletími se móda nehtů rychle posouvá vpřed. Takové umění se rozšířilo i na některé subkultury, takže v sedmdesátých letech černý lak symbolizoval rockové hvězdy a punky, a to iv naší době, popularita těchto barev mezi nimi nezmizí.

Stručná chronologie:
1910 - objevuje se lak, který je nejpodobnější modernímu, ale nebyl perzistentní a existoval pouze bezbarvý - přidal lesk nehtové desce.
1917 - Michelle Millardová vytváří silnou nehtudesky.
1930 - objevují se první barevné laky, které jsou více či méně škodlivé pro nehtové destičky.
1934 - první hardware vzniká v salonech Ameriky.
1937 - falešné nehty, různé designérské nálepky přicházejí do oběhu.
1940 - módní dlouhé nehty.
Padesátá léta - tipy se objeví.
Šedesátá léta - objeví se mnoho barev laku. Prodloužení akrylových nehtů.
Sedmdesátá léta jsou módní černý lak a francouzská manikúra se objevuje v masce, kterou známe právě teď.
1980 - gel, nepoškozuje nehty.

Až do naší doby se struktura nehtů stále vyvíjí. Vidíme spoustu různých návrhů, barev, nápadů, řešení, která prožívají objevy minulosti. Zbývá nám pouze modernizovat dovednost, která nám byla dána, fantazovat a vymýšlet.