Je šelak škodlivý pro nehty?

Otázka, zda je gel polish (šelak) škodlivý pro nehty, je dána téměř všem ženám, které se rozhodly tuto novost manikúry vyzkoušet. Opravdu, u některých dívek, po odstranění supereating kryt, nehty desky nevypadají nejlépe. Mohou být deformované, matné a exfoliované. Je to pravda, že gel polský kazí nehty? Pojďme na to společně.

Pravda a mýty o nebezpečí šelaku

Takže gelový lak, šelak a shilak je hybridní gel a lak, který po polymeraci v ultrafialové lampě vytváří trvanlivý povlak, který si zachovává svůj původní vzhled po dobu 2-3 týdnů. Pokud se tento postup provádí v plném souladu s technologií, pak šelak nezpůsobí žádné poškození nehtů. Kromě toho majitelé slabých, křehkých nehtů takový povlak pomůže posílit desku a snadno pěstovat požadovanou délku nehtů. To je vysvětleno tím, že šelak vytváří silnou ochranu nehtů, což je šetří před škodlivými účinky vnějších faktorů. Gelový potah zároveň vypadá přirozeně a přirozeně, a to i na krátkých nehtech.

Proč tolik žen tvrdí, že šelak je škodlivý pro nehty? Protože přišli k samoukovi, který v procesu vytváření manikúry nepozoroval správnou technologii nanášení gelového povlaku na nehty nebo nesprávně odstranil lak z nehtů. V takové situaci se na talíři objevují praskliny, ošklivé brázdy, samy nehty se začnou odlupovat, zlomit.

Zneužívejte mýtyškoda šelaku

Pokud se bojíte přikrýt nehty gelem, protože váš přítel tvrdí o nebezpečích takové manikúry, pak doporučujeme, abyste se seznámili s následujícími informacemi, které poskytli přední mistři nail art.

Mýtus jeden: hřeb by měl být odříznut pro gelový povlak

Ve skutečnosti, před nanesením materiálu, nehtová deska je leštěná, ne řezaná, to znamená, že nehet se nezmění. Šelak navíc slouží jako ochrana, protože vytváří trvanlivý povlak na nehtech.

Druhý mýtus: pod šelakem nehty desky "nedýchejte"

Pod ochranou šelaku přichází do nehtů o něco méně vápníku než obvykle, takže po odstranění gelu se nehty stávají o něco měkčími, ale ne tenšími! Po odstranění gelu se doplní nedostatek živin v nehtech a přirozeně se obnoví jejich síla.

Mýtus 3: šelak není zcela odstraněn

Mluvit může pouze žena, která nesprávně odstranila gel z nehtů. Pokud použijete kapalinu bez acetonu, šelak není zcela rozpuštěn, na tenké desce necháme tenký transparentní film. Proto technologie odstraňování takového povlaku zahrnuje použití speciálních roztoků (remuver), bavlněných podložek a fólie. V tekutině navlhčeném segmentu kotouče jej naneste na hřebík a zabalte do fólie. Doba působení rozpouštědla trvá 10 až 15 minut. Poté se gelový lesk snadno odstraní oranžovou tyčí.

Mýtus čtvrtý: šelak vyvolává vývoj plísňové infekce

\ t

TakovéMůže se to stát, pokud se šelak začal odlupovat a nátěr se neodstraňoval včas. Poté, když se voda dostane do gelového leštidla, vytvoří se příznivá atmosféra pro vývoj houby. Ale pokud se obrátíte na profesionála včas, pak by takové problémy neměly vzniknout.

Mimochodem, při použití nedostatečně dezinfikovaných nástrojů pro manikúru se může vyvinout houbová infekce nehtů. A šelak není absolutně na vině.

Závěrem

Odborníci na nehty mohou tvrdit, že nehty šelaku lze porovnávat s dentálními výplněmi. Mimochodem, prodloužení nehtu se objevilo díky zubnímu lékaři, který „obnovil“ zlomený nehet své ženy s výplní. Ano, technologie gelového potahu je podobná jako u zubů. Fotopolymerová náplň, stejně jako šelak, musí být sušeny působením ultrafialového záření. Ale nemyslíte si, že nošení pečeti je škodlivé? Ukazuje se, že šelak nepoškozuje nehty. Takže buďte klidní!

Pokud se chcete stát majitelem jasné, trvanlivé manikúry s krásným leskem, pak je šelak vytvořen speciálně pro vás! Jediné, co by mělo být zváženo: vytvoření této krásy na nehtech je lepší svěřit profesionála.