Jaký je rozdíl mezi hardwarovou pedikúrou a ořezáváním?

Moderní kosmetické salony nabízejí různé druhy pedikúry, takže je dnes velmi jednoduché, aby se vaše nohy dobře udržovaly. Než však navštívíte kosmetický salon, musíte se rozhodnout, který z navrhovaných postupů je pro vás to pravé. K tomu je důležité znát hlavní rozdíly mezi hardwarovou pedikúrou a ořezáváním. A náš dnešní článek vám s tím pomůže.

Trocha historie

Takový postup péče o nohy, jako pedikúra, se objevil před mnoha lety, ve starém Římě. Stav nehtů a nohou člověka hovořil o jeho postavení ve společnosti. Dobře udržované a pestře malované měsíčky na nohách svědčí o vysokém stavu jejich majitele. Dnes se každá žena může pochlubit dokonalou pedikúrou, bez ohledu na to, zda navštěvuje kosmetický salon pro tyto účely, nebo se stará o nohy sama, doma.

Klasifikace postupů pedikúry

Zpravidla se obracíme na odborníky na pedikúru, když se nedokážeme vyrovnat s problémem trhlin, kuřích a kuřích na nohou. Za podmínek salónu je možné tyto potíže odstranit pomocí hardwaru nebo klasické pedikúry. Zvažte výhody a nevýhody každého postupu.

Klasická pedikúra

Jedná se o tradiční typ péče o nohy, při kterém se pokožka nohou vaří v lázni s přídavkem bylin nebo mořské soli a pařezy na nohou se zpracovávajípemza nebo struhadlo. Zvláštní pozornost je věnována patám, mozolům a kuří oka. Kůžička na nehtech odřezává, dává tvar nehtům a zakrývá je barevným lakem. Po prvním zákroku se kůže na chodidlech stává měkkou a jemnou.

Výhodou klasické pedikúry je její nízká cena, stejně jako její účinnost v boji s mozoly a kuří oka, a to i v těch nejvíce opomíjených případech. Navíc samotný postup trvá od 20 do 40 minut, takže nebudete muset dlouho sedět v křesle mistra.

Nevýhody tohoto typu pedikúry jsou následující:

  • při odstraňování nadržené kůže čepelí je stimulován její další růst;
  • s nedostatečnou dezinfekcí přístrojů se zvyšuje riziko infekce infekčními chorobami;
  • existuje vysoká pravděpodobnost poranění a bolesti;
  • takový postup péče o nehty a chodidla se doporučuje jednou za dva týdny.

Pedikúra pro přístroje

\ t

Tento postup se stal známým díky vývoji německých vědců. Byli to oni, kdo vytvořili pro péči o nohy speciální přístroj s různými tryskami, který odstraňuje vrstvu keratinizované kůže, aniž by předtím v lázni zapařil nohy. Tento typ pedikúry pomáhá zbavit se nejen trhlin a mozolů na nohách, ale také zarostlých nehtů. Moderní zařízení jsou vybavena stříkací pistolí, ultrafialovými lampami, vysavači a dalšími zařízeními, která usnadňují práci velitele a poskytují klientovi vysoký výsledek.

Na rozdíl odPřístroj pedikúra nepoužívá vodu při změkčování ztvrdlé kůže na chodidlech. Na druhé straně master pro tyto účely aplikuje speciální změkčovadla. Kromě toho, pro broušení nohou a oblasti kůžičky použít různé typy trysek, a ne čepel, pemza a nůžky.

Výhody hardwarové pedikúry by měly zahrnovat nepřítomnost bolesti a kontraindikací, protože tento postup lze provést i pro diabetiky. Živé tkáně nejsou během léčby přístrojem poškozeny, silné nehty jsou snadno odříznuty, riziko infekce je minimalizováno. Během sezení se můžete zcela uvolnit.

Nevýhodou tohoto typu pedikúry je málo, ale přesto by se mělo poznamenat. Za prvé, cena postupu je poměrně vysoká. Za druhé, s velmi drsnou kůží na nohách je pro dosažení dobrého výsledku nutné několik postupů. Za třetí, ve zvláště „opomíjených“ případech může mistr použít smíšenou techniku: ruční stříhání nehtů a strojní leštění. Samozřejmě k provedení tohoto typu pedikúry je zapotřebí vysoce kvalifikovaný odborník. Proto věřte svým nohám pouze profesionálům.

Po prostudování všech kladů a záporů hardwaru a pedikúry s hranami můžete zvolit postup, který vám vyhovuje. Mějte však na paměti, že aby se vaše nohy udržely v perfektním stavu, musíte se o ně pravidelně starat.