Jaké oleje jsou vhodné pro nehty

Péče o nehty je nedílnou součástí každodenních postupů každé ženy. Pokud tak učiníte s pomocí přírodních rostlinných olejů, můžete se vyhnout mnoha problémům, stejně jako pomoci nehty získat brilantní dobře-upravený vzhled. Účinek použití olejů je zpravidla viditelný téměř okamžitě po první aplikaci. Vyživují nehtovou destičku, změkčují kůžičku, pomáhají posilovat nehtovou destičku, pomáhají proti delaminaci a křehkosti. Kromě toho chrání proti infekci plísní. Nejlepší je snížit nehty před ošetřením, neměly by být dlouhé. Účinek bude ještě výraznější, pokud se pokusíte jíst více zeleniny a ovoce bohatého na vitamíny, stejně jako potraviny s obsahem vápníku.

Téměř všechny rostlinné oleje jsou velmi užitečné pro nehty: olivový, mandlový, ricinový, lněný, lopuch, ořech, broskev, avokádo, jojobu, citron, čajovníky a také nezbytný. Zvažte je podrobněji.

Ricinový olej

Tento prostředek nápravy se získává lisováním semen ricínových bobů za tepla. Takový výrobek můžete najít v každé lékárně. Triglyceridy kyseliny olejové, ricinolejové a linolové pomáhají nehtům udržet zdraví a krásu. Regenerační vlastnosti ricinového oleje se zvýší, pokud se použijí ve vyhřívané formě. To může být vytápěn v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni na 40 stupňů. Poté se nástroj protře do nehtové desky. Pro větší efektProceduru lze provádět denně v noci. Při použití rukavic z bavlněných materiálů bude výsledek ještě přesvědčivější. Tento nástroj může být promítán do pokožky a kůže rukou. Díky tomu je pleť hydratovaná a měkká.

Olejové směsi mohou být vyrobeny z ricinového oleje společně s jinými oleji. Například, vezměte 7 dílů ricin, 3 díly sóji a několik kapek bergamotového oleje, promíchejte a otřete do nehtů a kůže. Tato směs může být skladována po dobu 8 měsíců na suchém tmavém místě, ale nejprve se nalije do láhve z tmavého skla a pevně zavře víko. Olej lze aplikovat pomocí stejného kartáče. Také velmi produktivní lázně ricinového oleje s přidáním slunečnice a olivy. Vše musí být odebráno v různých částech, ale tak, aby nakonec dopadlo 80 ml hotové směsi. Zde přidáme několik kapek 1% jódu a zahřejeme ve vodní lázni. Dále snižte nehty v lázni po dobu 15 minut, pak opláchněte zbytky teplé vody. Jako přísadu do ricinového oleje můžete také použít jojobový, avokádový nebo čajový olej. Tyto lázně zabraňují delaminaci a rozbití, stejně jako vyrovnávání povrchu. Je velmi užitečné přidávat ricinový olej do krémů na ruce.

Avokádový olej

Je to skvělé pro péči o nehty. S jeho neustálým používáním nehtů posiloval. Kromě toho zabraňuje zánětlivým procesům. Tento nástroj také dokonale změkčuje kůžičku a zvlhčuje ji, je velmi vhodný během manikúry.

Pro posílení nehtů aChcete-li vytvrdit křehkost, musíte válečkem na nehty masírovat pomocí tohoto nástroje a teprve potom naneste lak. Masáž může být provedena následující směsí: 2 lžíce avokádového oleje, 5 kapek citronové šťávy a 5 kapek esterů rozmarýnu, pačuli a levandule. Směs avokádového oleje s 2 kapkami heřmánku nebo eukalyptu dokonale vyléčí rány. Pokud ho smícháte s mandlemi nebo olivami, získáte dobrý zpevňující prostředek.

Jojobový olej

Dobře zvládá problémy, jako je delaminace, křehkost, nerovný povrch. K překonání těchto potíží stačí přidat tekutý vitamín E, který se nachází v lékárně. Nástroj se nanese na desku a vmíchá se do ní. Pak můžete hřebík pokrýt vitamínem E. Jojobový olej pomáhá nehtu lépe absorbovat vitamín, jak jej obsahuje. Proceduru lze opakovat 2x denně. Při styku s vodou musí být použity rukavice. Můžete také udělat balzám. To bude vyžadovat 10 ml jojobového oleje, 2 kapky růže, 3 kapky citronové šťávy. Vše míchejte a aplikujte přes noc na nehty a válečkem na nehty.

Citronový olej

Vybírá se z kůry zralého ovoce lisováním za studena. Jako prostředek péče o nehty se používá po dlouhou dobu. Posiluje a chrání nehet a pokožku kolem něj. Také známé objasňující vlastnosti tohoto nástroje. K tomu stačí pravidelně vykoupat koupele citrónového oleje nebo šťávy, nebo je jen otřít do talířů. Kromě toho citrónový olej dokonale zjemňuje pokožku kolem nehtu apokožka a pomáhá pokožce regenerovat. Má také antiseptické vlastnosti, takže se můžete snadno chránit před zánětem a infekcemi v těchto oblastech. Rovněž se doporučuje používat po manikúre, protože jsou známy jeho vlastnosti hojení ran. Pro zlepšení výsledků odborníci radí používat citron v kombinaci s jinými oleji a některými produkty. Například, s olivami, stejně jako med, jód nebo s roztoky vitamínů E a R. Nicméně, to by mělo být používáno velmi opatrně a ne pro dlouho, jak to je používáno k přesušení nehtů.

Olej z tea tree

Tento prostředek nápravy se získává z listů stromu listnatého stromu destilací parou. Již dlouho bylo vědecky prokázáno, že olej z tea tree je účinný v boji proti infekcím houbovým nehtům. V koncentrované formě je velmi silná, takže její použití v čisté formě je nebezpečné. Pro léčbu plísní se však používá koncentrovaný produkt.

Nejdříve je třeba nechat nehty vyčistit a očistit, oříznout a podat. Na suchém povrchu je třeba několik kapek přípravku a pomocí vatového tamponu rozložit po celém povrchu nehtu tak, aby pronikal hluboko pod nehtovou desku. Nezapomeňte mazat a hrany, protože houba je zničena pouze přímým kontaktem s olejem. Všechno musí být provedeno co nejopatrněji, aby nástroj nespadl na kůži. Další, musíte obvaz nehty sterilní obvazy. Postupopakovat ráno a večer. Pokud používáte tento lék způsobuje zarudnutí nebo bolest, pak můžete míchat ve stejném poměru s olivami.

Lněný olej

\ t

Používá se nezávisle a společně s ostatními ve stejném poměru. Dobrý výsledek dává směs lžíce lněného oleje a 2-3 kapky eukalyptu, levandule nebo citronu. Můžete míchat lněné semínko s levandulí, heřmánkem, rozmarýnem nebo pačuli a tymiánovými esenciálními oleji. Masáž se třepe do nehtů a kůže rukou, nejlépe zdola nahoru. Můžete udělat léčivou mast. K tomu budete potřebovat 1 lžíci lněného oleje, syrového žloutku, 1 lžíce medu a šťávy z jednoho citronu. Vše smíchejte, umyjte si ruce ve vodě, ve kterých se vaří brambory, aplikujte mast a používejte rukavice po dobu 3 hodin.

Mandlový olej

Bohatý na vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Pomáhají posilovat nehty a eliminovat delaminaci. Kromě toho je tento nástroj velmi užitečný pro pokožku rukou, hydratuje a vyživuje. Olej by měl být promíchán do nehtu, kutikuly a kůže. Pro preventivní účely jej můžete použít po manikúre a pro obnovení desky můžete použít několikrát denně. Pro větší efekt musíte použít olej zahřátý na tělesnou teplotu. Aby bylo možné produkt aplikovat na povrch nehtu, můžete použít kartáč, bavlněné tampony nebo gázu. Nyní v prodeji najdete hotové lahve typu lahví pro lak. Léčivé vlastnosti budou výraznější, pokududělat masku na noc. Produkt naneste na celý povrch rukou, noste rukavice a nechte působit do rána.

Pokud spojíte mandle s éterickými oleji, účinek může být složitý. Například pro rychlejší růst nehtů je třeba míchat 2 lžíce mandlí a několik kapek esterů levandule, citronu, ylang-ylangu, heřmánek, bergamotu, eukalyptu, santalového dřeva, grapefruitu, tea treeu. Tato směs by měla být skladována na tmavém místě v láhvi z tmavého skla. Směs se vtírá do nehtové destičky a kůžičky. Každý nehet by měl být masírován půl minuty. Při každodenním použití bude tento účinek patrný co nejdříve.

Kromě toho jsou téměř všechny rostlinné oleje antiseptiky a přispívají k rychlému hojení ran. Proto je velmi žádoucí použít směs po manikúre. Postupy se nejlépe provádějí v noci před spaním, po aplikaci olejové směsi nemůže dělat domácí práce. K dennímu krému na ruce se navíc přidává mandlový olej. Krém by měl být aplikován přímo na ruce a promíchán do nehtů. A co je nejdůležitější, masky by měly být používány pravidelně a ne pravidelně. Dočasné postupy nejsou vůbec účinné.

Olej z lopuchu

\ t

V oleji lopuchu je obrovské množství vitamínů, bílkovin a minerálních solí. Také se skládá z kyseliny palmitové a stearové. Tento cenově dostupný nástroj dokonale obnovuje a posiluje měsíčky. K dosažení hmatatelných výsledků je nutné 2-3 krát denně třít do nehtu akůžičku. Koupele teplého oleje můžete také provádět jednou týdně.

Olivový olej

\ t

Tento prostředek nápravy lze použít každý den. To lze provést pomocí běžného měkkého kartáče. Tato metoda pomáhá pokrýt celý povrch nehtu a zároveň zachránit produkt. Mělo by se však aplikovat nejen na nehty, ale i na kůži kolem nich. Nechte 15-20 minut, pak můžete nástroj v nehtech a kůži rozetřít a zbytky rukou potřít nebo jen omyt. Olej lze také aplikovat a nechat přes noc v rukavicích z přírodních materiálů. Po celou dobu zpracování je lepší se vyhnout použití laků, dokonce i opevnění. Je lepší umýt nádobí s rukavicemi, aby se zabránilo interakci s detergenty. Je lepší používat rukavice při práci, které by mohly poškodit ruce. Pokud tomu tak není, můžete jen mýdlo seškrábnout tak, aby spadalo pod nehty, v tomto případě se tam nečistota nedostane. Můžete přidat několik kapek citrónové šťávy do olivového oleje, to je velmi bohaté na vitamíny. Aplikujte tuto směs přes noc, nasaďte na bavlněné rukavice a odejděte až do rána. Tyto procedury musí být prováděny 1-2 krát týdně. Pro růst a zpevnění je nutné vyživovat váleček na nehty a kůžičku. Proto nezapomeňte v těchto oblastech otřít olej a samozřejmě i nehtovou desku.

Máslové máslo

Dříve nebo později čelí každý z nás problému delaminace. Hlavním předpokladem je nedostatečná výživa nehtů, kutikuly a růstové zóny. Kromě toho je příčinou křehkostimůže být porušením ochranných vlastností nehtu. Arašídový olej může mít dobrý regenerační účinek. Je extrahován z kostky a je jedním z nejsilnějších a nejkoncentrovanějších přírodních produktů. Po první aplikaci má dlouhodobý účinek. Vyživuje nehty, osvěžuje, zlepšuje vzhled a posiluje. Stačí jen zakrýt nehty malým množstvím peněz. Tyto procedury mohou být prováděny každý den 2 krát.

Broskvový olej

Extrakce z broskvových jímek lisováním za studena a filtrací. Navzdory tomu, že tento produkt je maximálně nasycen vitamíny a užitečnými látkami, zůstává poměrně lehký. Jeho vitamínový komplex je ideální pro péči o měsíčky. V kompozici jsou mikro- a makronutrienty, železo, draslík, vápník a nejen. Také v jeho složení je tzv. Vitamín krásy - B15. Peachový olej vyživuje, chrání a obnovuje desku. Díky němu získají nehty zdravý vzhled, lesk a sílu. Kromě samotných nehtů je však nutné vyživovat kůžičku a periunguální desku. Pokud se tak nestane, může se jejich stav prudce zhoršit.

Tento nástroj také dokonale dezinfikuje povrch a zabraňuje vzniku plísní. Pomocí tohoto nástroje můžete denně provádět masáž, která vám pomůže posílit nehty. Pro větší efekt můžete připravit olejovou směs. K tomu smíchejte 1 lžíci broskvového etheru a 3 kapky eukalyptu, citronu, levandule. Z tohoSměs by měla být masírována denně třikrát 15-20 minut před barvením nehtů. Pro silně oslabené měsíčky můžete udělat masku. K tomu, rozpustit 4 g včelího vosku ve vodní lázni. Žloutek natvrdo vařeného vajíčka je tímto voskem bušen a broskvový olej je přidáván po částech, dokud není vytvořena hustá homogenní hmota. Tuto masku lze aplikovat každý den.

Esenciální oleje

Esenciální olej lze přidávat do lázní a masek na nehty. Před použitím těchto nástrojů je třeba připravit nehty - provést masáž měkkým zubním kartáčkem. Kartáč pomáhá jemně čistit povrch mrtvých buněk, pak se směs absorbuje ještě lépe. Také po koupeli a maskách musíte nosit rukavice z bavlněných materiálů, což umožní dosáhnout většího účinku. Koupele lze připravit podle několika receptů:

Cedar.Pro koupel potřebujete 10 gramů smetany, 5 gramů jojobového oleje, 2-3 kapky cedrového etheru. To vše se míchá až do úplného rozpuštění složek. Dále se tato hmota aplikuje na nehty s masážními pohyby a rukavice se nasazují. Maska musí být uchovávána po dobu nejméně 2 hodin, po které jsou zbytky jemně setřeny bavlněnou podložkou. Tato maska ​​posiluje nehty a nasycuje je vitamíny.

Se zakysanou smetanou.1,5 lžíce zakysané smetany smíchané se dvěma kapkami esterů grapefruitu a vzrostlo do hladka. Aplikujte tuto směs na nehty po dobu 2-3 hodin a dejte na rukavice. Zbytky se odstraní vatou.

Směs se smíchá s bergamotem . 1,5 lžíce mandlíoleje by měly být smíchány s 2-3 kapkami esterů grapefruitu, bergamotu a ylang-ylangu. Naneste na nehet po dobu 3 hodin, noste rukavice. Odstraňte zbytky bavlnou.