Jaká je houba na nehtech a jak se jí zbavit

Houba nohy (také známý jako mykóza) je téměř nejčastější infekce na naší planetě. Neohrožuje pacientův život, ale to jí neublíží. Začíná zpravidla porážkou záhybů mezi prsty. Svědění, pálení, praskání a tvorba puchýřů, atypické zarudnutí a odlupování jsou prvními alarmujícími příznaky, že dochází k infekci kůže.

Odkud pochází?

Je snadné se nakazit houbou. Existují interní faktory a vnější faktory, které vyvolávají vznik tohoto onemocnění.

Interní jsou:

 • Nedostatek hygienické péče o nohy
 • \ t
 • Slabá imunita
 • Časté užívání léčiv obsahujících antibiotika
 • Poranění chodidel: kuří oka, praskliny, škrábance, oděry, kukuřice
 • Tendence k potu

Vnější faktory zahrnují:

- Nosit boty někoho jiného, ​​pevnou obuv. I když jste si jisti, že nosíte boty zdravého člověka, nejste pojištěni proti infekci. Můžete být prostě nositelem nemoci.

- Kontakt holé nohy s podlahou ve společných prostorách (pláže, sauny, bazény). Bakterie se aktivně množí v teplém a vlhkém prostředí. Na písku mohou žít několik dní.

-Ubytování se zaměřením na jedno území (příbuzní). Váhy infikované kůže se snadno pohybují v malém společném prostoru. Je obzvláště snadné zachytit, pokud jsou na nohou praskliny nebo praskliny.

-Používání někoho jiného, ​​stejně jako neošetřené manikúry (nůžky, pilníky, pinzety). Tyto objekty jsou v přímém kontaktu s infikovanou kůží - to jsou přímé nosiče nebezpečných mykózních bakterií. Pravděpodobnost infekce po použití předmětů, které nejsou ošetřeny speciálními roztoky (nebo jiným typem dezinfekce) je velmi vysoká.

Pokud věnujete pozornost onemocnění v raném stádiu, léčba bude mnohem snazší. Nicméně, ve většině případů, nikdo nepřikládá velký význam prvním příznakům a nemoc se tiše šíří dále k samotnému nehtu. Zde začíná zábava.

Ukazuje se, že ve vývoji pozemku existuje několik rozdílů, jako je tomu u dobré divadelní produkce. Různé druhy hubvyvolávají různé obrazy nemoci.

Typ houby zvaný dermatofyt mění hřebík na tenkou desku se žlutými skvrnami a /nebo s podélnými tmavými pruhy

.

Plíseň houby má velmi bohatou paletu různých barev desky - tmavě hnědá, zelenkavá, měkká žlutá, modrá a dokonce černá. Tento typ houby pouze barví nehet, aniž by pronikl hluboko dovnitř. Je to však velmi pochybné plus.

Ale kvasinkové houby rozbijí nehtovou destičku tak, že mění barvu, tvar a nakonec odpadá z nehtového lůžka.

Kromě těchto „příjemných drobností“ vyvolává mykóza růst toxických toxinů v těle, což značně snižuje celkovou imunitu, otevírá „bránu“ jakýmkoliv vnějším infekcím a vyvolává existující nemoci.

Možnosti léčby

\ t

Pokud se ocitnete v těchto příznacích, nepošlehejte na hlavu popel. Onemocnění trpí téměř každý čtvrtý obyvatel Země a vy, zpočátku, nejste přinejmenším sami. Za druhé, mykóza může být vyléčena. Několik způsobů.

Před léčbou je však nutné konzultovat dermatologa! Bez toho, aby byl definován stupeň poškození nebo jeho nesprávné vymezení, pacient riskuje, že ztrácí čas a peníze marně, což poškodí jeho zdraví. A nemoc bude mezitím pokračovat dále.

Léčba drogami

Drogy vnitřní činnosti

V pokročilém stadiu, spolu s externími činiteli, může lékař předepsat pilulky. Tyto drogy přinejmenšímnejsou užitečné, musí být užívány velmi pečlivě, jsou zcela kontraindikovány pro těhotné ženy a děti (ketokonazol, diflucan, terbinafin, Orgunal, flucostat)

Léčivé přípravky vnější činnosti

\ t

Mast, krém, roztok (Amorolfin, Nizoral, Lamisil, Candide) - aplikací těchto přípravků na postižené oblasti a léčba mykózy. Stále existují speciální laky. Obsahují určité procento speciálních antifungálních činidel, která ničí spóry houby. Prostředky jsou aplikovány, obvykle jednou nebo dvakrát denně po napařování nohou (můžete přidat jednu polévkovou lžíci sody do horké vody).

Léčba lidovými prostředky

V raných stadiích nemoci se můžete pokusit léčit doma. Lidové léky pomáhaly lidem, když nebyl žádný lék. Pravda jim. Nicméně, to stojí za to velmi dobře přemýšlet před jakýmkoliv druhem léčby a nezapomeňte se poradit s lékařem, pokud existuje taková příležitost.

Ošetření česneku

\ t

Stroužky česneku rozemele. Výsledná kaše ve formě obkladu aplikovaného na postižená místa. Je možné na noc, upevnění bandáže nebo několik hodin denně. Poté opláchněte mýdlovou vodou.

Mýdlo (dehet)

Než vyrazíte do postele, vezmete-li všechny potřebné vodní procedury, musíte namočit malý kus dehtového mýdla a otřít získaný neht s kaše, posypat solí nahoře a utěsnit ho omítkou nebo zabalit. Postup se provádí až do úplného zničení houby.

Celandina

Koupit lék v lékárnějodol (nebo jej nahradit octem, olejem z tea tree) a suchým práškem. Od surovin k vaření kaše. Aplikujte obklady na týden. Houba prochází, staré, postižené nehty postupně mizí.

Čpavek

Ve sklenici vařené vody při pokojové teplotě přidejte lžíci amoniaku. Výsledné řešení je základem pro obklady. Pomocí bavlněné tkaniny, aby se kompresi, namočte s roztokem a zabalte postižené oblasti přes noc.

Jedlá soda

Známým a populárním lékem proti mykóze je soda.

Vezměte malé množství, zřeďte teplou vodou, abyste získali suspenzi. Pomocí hadříku, obvazu nebo bavlněných tamponů je třeba použít plst na místa plísně. Držte 15 až 20 minut. Omyjte mýdlovou vodou.

Cibule

Jeden z nejoblíbenějších a nejdostupnějších lidových prostředků.

Vezměte střední hlavu cibule, rozemele na kaši. Aplikujte na místa, kde se houba rozšířila (nehty, nohy). Tento postup se nejlépe provádí v noci.

Kombucha

Lidová medicína prakticky ze všech nemocí. Z mykóz včetně. Před použitím Kombuchy by měla být kůže kolem nehtu změkčena tukem. Opatrně položte na postižený nehet malou část zakysané kombuchy, pak ji upevněte sádrou nebo celofánem. Nasaďte si speciální ponožku nebo obvaz a nechte přes noc.

Propolis

K přípravě tohoto postupu je třeba nejprveparní nohy v roztoku manganistanu draselného. Pak se hotový kaše (propolis a alkohol) aplikuje na bolavý hřebík. Výsledný obvaz se nosí tak často, jak je to možné, během dne a v noci. Obvykle se lék objeví během týdne.

Infuze topolových pupenů

Trvat na topolových pupenech (půl šálku) a 0,5 litru vodky na dva týdny na tmavém místě. Výsledný nástroj se používá v kompresi v noci. Pokud se léčba provádí včas, choroba ustupuje poměrně rychle.

Glycerol a ocet (70%)

Tento lidový lék slibuje rychle vyléčit nehtovou houbu.

Směs kyseliny octové (70%) se stejným podílem glycerolu. Promíchejte látku nemocných nehtů tak často, jak je to jen možné. Po několika týdnech nemoc obvykle ustupuje.

Farmaceutický roztok jódu

Snad nejjednodušší a nejdostupnější způsob léčby houby. Neprochází rychle (několik týdnů).

Na postižený nehet aplikujte jednu kapku roztoku. Během týdne můžete pozorovat mírný pocit pálení kolem nehtové destičky. To znamená, že léčba je úspěšná. Jako preventivní opatření se také doporučuje zpracovávat a udržovat zdravé nehty. Cesta je docela bolestivá. S rostoucí bolestí stojí mazání méně.

Olej z tea tree

Před zákrokem je třeba připravit nohy - páru v lázni manganistanu draselného. Poté aplikujte olej na postižené oblasti, obvaz apřes noc. Stejný postup lze provést ráno-den, s použitím omítky.

Koupele se sody a mýdlem

Do mísy s vodou (6-8 litrů) přidejte čtyři lžíce sody a mýdlové vody. Vezměte si koupel po dobu 20 minut. Pak se ujistěte, že odstraníte houbami postižené oblasti nehtu, které jsou možné. A namažte prostředky, kterými se provádí ošetření.

Prevence

Co dělat (nebo neudělat), aby se všechny výše uvedené nestalo? A není možné vůbec dostat houbu?

 • Pravděpodobnost infekce je velmi vysoká, ale s vědomím o ní se můžete pokusit chránit se. Varování je předzvěstí.
 • Když navštěvujete veřejná místa, snažte se jít naboso, používat jednorázové boty nebo své vlastní, ale v žádném případě ne někoho jiného.
 • Nepoužívejte výrobky osobní péče jiné osoby. Ručníky, župany, rukavice, ponožky
 • \ t
 • Po nanesení vody důkladně otřete nohy