Jak změkčit nehet na noze

Mnoho lidí má nehty na dolních končetinách, které jsou přirozeně velmi těžké. Pro ostatní se stávají takovými v průběhu let, jak tělo stárne, a je velmi těžké je odříznout. Jaké jsou stejné způsoby jak změkčit husté nehty s výrůstky?

Jak pomoci pacientům s lůžkem

Je-li člověk zdravý a zdravý, je pro něj snazší aplikovat jakékoli prostředky ke změkčení nehtových destiček na dolních končetinách. Ale pokud jde o ochrnuté, ležící muže a ženy, tento úkol spadá na ramena těch, kteří se o ně starají. V tomto případě bude dobrý pomocník agáve. Je nutné vzít léčivou rostlinu, která je nejméně dva roky stará, rozstřihnout list, opláchnout a aplikovat ji na nehty desky s dužinou, upevněte ji sádrou. To nejen zjednoduší úkol řezání nehtů, ale také slouží jako dobrá prevence vzniku plísňových onemocnění. Koneckonců, takový problém s nízkou imunitou se vyskytuje poměrně často. Lepší změkčit agávu strávit noc tak, že šťáva může jednat po dlouhou dobu. Alternativa k agáve může sloužit jako dýňová dřeň, která by měla být aplikována stejným způsobem.

Pokud jde o péči o nehty lidí, kteří jsou upoutáni na lůžko, můžete také rychle připravit nástroje pro lékárny.

Je třeba chápat, že deformace nehtů nebo jejich zahuštění není jen estetickým problémem. Je to také riziko zarůstání nehtů. To je důvod, proč si všimnout, že existuje takový problém,gravitace, aby ji nestojí za to. Musíme udělat prevenci růstu.

Samotnou nehtovou desku změkčete

S věkem vzniká tato potřeba častěji. Řezání nehtů méně často na nohou, protože rostou mnohem pomaleji než na rukou. A teď, když jsme jednou zjistili, že je již obtížné odříznout růstovou hranu běžnými nůžkami na nehty, je nutné hledat pomocné prostředky. Vzhledem k tomu, že není možné uchýlit se ke službám pedikúry, pak lidové prostředky přijdou na záchranu. Zde jsou:

  1. Ocet.Je nutné odebrat 9% produktu, vatové tampony navlhčit, aplikovat na konečky prstů, připevnit lepící omítkou. A pro zvýšení efektu musíte mít na nohách teplé ponožky, aby nástroj raději pronikl do keratinové tvorby kůže. Komprese s octem by měly fungovat 2-3 hodiny. Pokud je problém spuštěn, jsou nehtové destičky příliš tvrdé, pak je lepší provést změkčovací manipulaci v noci. Ráno se vše odstraní, nehty se umyjí teplou vodou a odříznou.
  2. Zvlhčovač.Mělo by být aplikováno na konce prstů hojně. Opět platí, že když je problém spuštěn, můžete provést postup pro noc, a ráno můžete začít pedikúru. Mimochodem, kvalitní dětský krém může sloužit jako alternativa ke zvlhčování.
  3. Vany na nohy.Toto je nejvhodnější způsob, jak tento lék použít, protože samotný postup je poměrně příjemný, uvolňuje unavené nohy, uvolňuje je. Vany na nohy lze provádět s přidáním mořské soli nebo běžné jedlé sody,aby se heřmánek nebo šalvěj infuze přidáním pár kapek citrusových silic. Trvání těchto koupelí nohou je 15-20 minut. Pak musíte nechat nohy zcela vyschnout a začít pedikúru. Mimochodem, pro zkrácení zahuštěných nehtových destiček na dolních končetinách bude vhodnější používat pinzety, ne nůžky. A právě samotné koupele, kdy problém začíná, by měly být prováděny pravidelně, nejméně dvakrát týdně, jako prevence dalšího rozvoje.
  4. Domácí masti.Doporučuje se brát cibuli, listy aloe a česnek ve stejném poměru, opláchnout, dvakrát rozemlet, pak přidávat rozpuštěné máslo v poměru ke směsi 1: 2. Použít tento nástroj musí být silná vrstva, zabalit listy zelí a opravit obvazem. Tato mast je také dobrým prostředkem prevence plísňových infekcí. Pokud jsou nehty již příliš tlusté a problém je zanedbáván, pak je lepší aplikovat tuto domácí mast po lázni nohy.
  5. Stlačení.Tato volba vám pomůže, pokud není hřebíková deska příliš vytvrzená. Pro obklady, které musí působit nejméně půl hodiny, používejte kombinaci brambor a medu; olivový olej a škrob; aloe džus a mouka.

Když jsme si všimli, že na dolních končetinách dochází k zesílení měsíčku, měli byste na nohy používat zvláčňující krémy. Dobře hydratují a vyživují, slouží jako prevence dalšího vývoje problému.