Jak vybrat pilník na nehty

Pilník na nehty je základním nástrojem při péči o nehty. Bez ní je nemožné přivést nehty do pořádku a dát potřebný tvar. A nezáleží na tom, umělé nebo přírodní, když máte manikúru, v každém případě je nemožné udělat pilník na nehty.

Dnes je manikúra překvapena rozmanitostí výrobků vyrobených pro ukládání nehtů. Je velmi důležité neztratit se v takovém množství a dostat ten správný pilník na nehty. Koneckonců, nejen krása manikúry, ale také zdraví nehtů desky závisí na správnosti volby.

Co bych měl hledat při výběru pilníku na nehty?

Pilníky na nehty se mohou lišit nejen barvou a tvarem. Jejich hlavními kritérii kvality jsou abrazivita, základ a materiál. Různá kombinace těchto tří základních charakteristik umožňuje, aby si každá žena sama vybrala „pravý“ nástroj pro podávání nehtových desek.

Podívejme se nyní blíže na to, co každé z těchto tří důležitých kritérií představuje.

Abrazivita

Než se rozhodneme, který soubor je pro vašeho měsíčku správný, zjistíme, co je to „abrazivita“.

Tento pojem definuje tuhost nástroje pro manikúru. Jedná se o speciální postřik na soubor, který se měří v mřížkách. Ukazuje, kolik brusných částic na jednotku povrchu nástroje. Obecně platí, že informace oIndikátory výrobních souborů abrazivních souborů uvádějí balení. Čím více je štěrk, tím je soubor pilníku něžnější, a naopak, čím menší jsou, tím drsnější povrch.

Pro pilníky na nehty se používají buď přírodní, nebo umělé materiály. Z toho závisí do značné míry na nákladech na manikúru objektu.

Například nejdražší je přírodní granát, který se používá hlavně pro nátěry dřevěných pilníků. Nástroje s takovým postřikem slouží mnohem déle než jejich „příbuzní“.

Brusivo může být také vyrobeno z černých a modrých krystalů karbidu křemíku. Nástroje s takovým povlakem mají také dlouhou trvanlivost, ale již mají umělou základnu. Na policích specializovaných prodejen najdete pilník na nehty se stejným karbidem křemíku, ale v kombinaci se zinkem. Takový povlak umožňuje chránit přístroj před dlouhodobým ucpáním prachem.

Alumina se také používá k výrobě souborů. Může to být měkký povlak nebo lisovaný kamenný pilník.

Takže jsme se zabývali materiály pro nátěrové soubory a teď se vraťme zpět do krupice. To je velmi důležité, protože jejich ukazatel má specifický účel.

Například pro umělé, tj. Zvětšené měsíčky, byste měli používat pevné soubory. 80-180 zrnitost je to, co potřebujete.

Pro přírodní manikúru jsou však vhodnější nástroje s jemným povlakem, jejichž brusivo je v mezích 200-300 zrna. Mimochodem, tyto soubory mohou být použity.pro zdravé i problémové měsíčky.

Nejvíce "jemné" pilníky (od 900 do 1200 zrna) se používají nejen pro korekci nehtů, ale také pro leštění, stejně jako broušení nehtové desky.

Základy nástroje pro manikúru

Základ je důležitým kritériem při výběru pilníku na nehty. Kov, sklo, lepenka, keramika atd. Každý materiál má určité vlastnosti, které musí být vzaty v úvahu při nákupu souboru.

Kovový pilník

Kovové základní pilníky jsou známé svou spolehlivostí a univerzálností. Ale je tu jeden "ale". Faktem je, že kovové předměty jsou příliš hrubé, takže jejich použití často končí svazkem nehtových desek.

Navzdory tomu mínusové kovové nástroje jsou u žen široce populární již mnoho desetiletí. Tato sláva je dána tím, že soubory s kovovou základnou mají dlouhou životnost a jsou levné.

Mějte však na paměti, že tyto nástroje nejsou vhodné pro majitele tenkých nehtů. Doporučuje se používat pouze pro péči o hrubé a hrubé nehtové desky.

Keramický pilník na nehty

Soubor keramické manikúry je vhodný pro všechny typy přírodních nehtů. Zvláště se doporučuje použít v případě problémů se stratifikací nehtových destiček. Faktem je, že keramický soubor dokonale těsní okraje nehtů, takže se také nazývá „hojení“.

Kromě toho nástroj s takovou základnou pečlivě vyrovnává tvar nehtu ase vyrovná s keratinizovanými kožními buňkami kolem nehtové destičky. Mějte však na paměti, že pro umělý měsíček není vhodný.

Skleněný pilník

Vyhodnotíme-li vzhled skleněných pilníků, pak, samozřejmě, okamžitě přitáhnou pozornost krásné poloviny společnosti svou přesností a přitažlivostí. Nejedná se však o hlavní výhody skleněných přístrojů. Kromě vnější krásy jsou také proslulé jemným dopadem na měsíčky, pohodlným použitím a pozoruhodnými výsledky. Jemně se starají o nehtové destičky, aniž by stratili hrany.

Pokud pečlivě pečujete o nástroj, pak mi věřte, že vám bude sloužit dlouho. Skleněné pilníky jsou trvanlivé, není nutné je často měnit a navíc jsou vhodné k praní.

Jedinou nevýhodou skleněného nástroje je jeho křehkost. Proto musí být léčeni s maximální opatrností a péčí. Snažte se upustit soubor, opláchněte pouze teplou vodou (je to důležité - ne horké!), Uchovávejte jej ve speciálním těsném případě.

Lepenkové a plastové pilníky

\ t

Nejoblíbenější mohou být kartonové a plastové soubory. Nejprve takové nástroje nepoškozují nehtovou desku. Za druhé, křehké a tenké nehty. Za třetí, mají rozumnou cenu.

Existují však nevýhody. Tyto nástroje neslouží déle než půl roku. Také nemohou být umývány - to může vést k infekci.

Tvar souboru

Rovný, zakřivený, figurální souborový bumerang. Kterývybrat? To záleží jen na vás, protože při výběru nezáleží na formě. Hlavní věc je, že je pohodlné a pohodlné pro vás používat.

Nyní víte, jaké nuance je třeba vzít v úvahu při výběru tak důležitého předmětu manikúry. Šťastné nakupování!