Jak urychlit růst nehtů doma

Krásná manikúra a dlouhé nehty nemusí být prací profesionála. Každá dívka se může doma postarat o nehty, udržet si zdravý vzhled a délku, zbavit se problémů křehkosti, delaminace nehtových destiček. Chcete-li jí pomoci v tomto může finanční prostředky, které lze snadno zakoupit v lékárně nebo lidových prostředků pro růst nehtů. Porézní nehtová deska snadno absorbuje všechny potřebné látky, vitamíny a minerály.

Lidové léky na růst nehtů

Hlavními léčivými přípravky v domácnostech jsou koupele a masky na bázi přírodních složek. Aby vaše nehty byly dlouhé, musíte se nejprve postarat o jejich posílení. Křehké nehty vám nikdy nedovolí růst.

K posílení nehtové desky použijte jod. Naneste na celý povrch nehtu a nechte jej zcela absorbovat. Můžete také vyzkoušet olivový olej, citronovou šťávu. Tyto složky se vtírají do nehtu a pak se promyjí nebo odstraní vlhkým hadříkem.

Vody z mořské soli a jedlé sody budou také užitečné. Rozpustit jednu polévkovou lžíci soli nebo sody ve vodě, ponořte prsty a držet je ve vodě po dobu asi dvaceti minut. Pak si osušte ruce a štětec s hydratačním krémem.

Po posílení nehtů můžete začít s postupy, které urychlí jejich růst. Zde vám poradíme, abyste postupovali pravidelněkoupel vyhřívaného oleje (mandle, olivy, zelenina). Můžete měnit obsah lázně, přidávat tam citrónovou šťávu, jód, tekuté vitamíny A a E. Hlavní věc je výsledek, a to může být dosaženo pouze v případě, že takové koupele jsou přijímány alespoň jednou týdně. Efektivní bude lázeň na bázi mléka a jitrocelu.Připraví se takto:

  • 1/2 šálku mléka;
  • rozdrcené nebo mleté ​​listy jitrocelu.

Obsah se promíchá a na půl hodiny se ponoří do vodní lázně. Pak položte ruce do lázně, držte je 15 - 20 minut. Opláchněte si ruce.

Vosková maska ​​vám pomůže opravit působení masek a koupelí na nehty. Jedná se o parafínovou terapii, která je oblíbená v salonech. Vše, co potřebujete, je vyhřívaný včelí vosk. Nejprve naneste krém na nehtovou destičku, pak ji ponořte do vosku na velmi krátkou dobu. Odstraňte a ochlaďte vodou. Maska by měla být prováděna v noci, nošení rukavic před spaním. Během spánku, vosk změkčí kůžičku, a nehet je vyživován živinami, které urychlí jeho růst a výrazně posílí. Postup opakujte po dobu tří dnů.

Aby rostl nehet rychle, je důležité správně stimulovat krevní oběh na nehet. Pro tento účel by nejlepší možností byla pepřová maska. Díky svým složkám zvyšuje krevní oběh a vyživuje nehty od samého počátku. Smíchejte půl lžičky červeného pepře se stejným množstvím výživného krému a vody. Použítvýslednou směs na nehtové plotně, držte po dobu 20 minut a opláchněte. Možná, že maska ​​bude silně upečená, pak bude lepší ji opustit. Individuální tolerance takové složky, jako je červená paprika, každá má svou vlastní, pamatujte si to a nehněte si nehty.

Pravidelnou masáž prstů můžete také stimulovat krevní oběh.

V lidové kosmetologii lidé rádi používají kyselé plody, jejichž šťáva stimuluje růst nehtů. Zde můžeme zavolat brusinky, rybíz, brusinky. Gruel mletých bobulí by měl být vtírán do nehtů a držet po dobu nejméně 15 minut.

Masky na dlouhé nehty

\ t

Pokud se již můžete pochlubit dlouhými nehty a obáváte se jejich ztráty, v tomto případě najdete masky pro dlouhé nehty užitečné. Můžete je také připravit doma.

První a nejoblíbenější je maska ​​na bázi měsíčku, žloutku a včelího vosku. Ve vyhřívaném vosku přidejte zbývající složky a neustále je míchejte. Aplikujte výslednou hmotu na nehty, nechte nějaký čas a opláchněte.

Dlouhé nehty vyžadují neustálé udržování rovnováhy vitamínů v těle. Proto, pokud nemůžete plně poskytnout svou stravu se všemi potřebnými minerálními látkami a stopovými prvky, nakupujte tekuté vitamíny v lékárně, zejména vitamín E. Denně jej vmíchejte do základny nehtu a celé nehtové desky. Pamatujte, že před lakováním nehtů je musíte chránit. Proto aplikujte na nehty ochranný prostředek a teprve potomkryt barevným lakem.

Krása dívky je její přirozenost, ale také musíte pravidelně sledovat přirozenost. Náš dobře udržovaný obličej, kůže, vlasy, ruce, nehty, nohy jsou výsledkem každodenního úsilí. Ale souhlasíte, že je příjemné utrácet energii za péči o vaše tělo. Být krásné, krásné dívky!