Jak udělat vodní manikúru

Móda nestojí klidně. Krásné a stylové nehty nejsou výjimkou. Existuje mnoho způsobů, jak nail - umění, a nový módní trend - účinek mramoru kamene (aqua - manikúra), nebo technika skla.

Zvláštností vodní manikúry je, že technika pro její provádění je poměrně jednoduchá, zatímco mramorový vzor vypadá nejen originální a neobvyklý, ale nejdůležitější je jedinečný. Ve skutečnosti to není tak jednoduché opakovat prostou krajinářskou vzorovou nehet a každá žena bude schopna ponořit se do aury tvořivosti a cítit se jako umělec a vytvořit si vlastní mini plátno na nehtech.

Technika dosažení mramorového efektu ve formě vzorů spočívá v ponoření nehtů do nádoby s vodou, na jejímž povrchu je vytvořen film s kapičkami odpovídajících barev laků. Konstrukce tohoto druhu je poměrně pracná a vyžaduje přesnost. Ale s výsledkem budete spokojeni.

Takže, jak udělat manikúru s vodou doma?

Odpověď je jednoduchá - provádět řadu jednoduchých sekvenčních akcí, vyzbrojených:

 1. malá mísa (mísa) s chladnou vodou;
 2. několik kontrastních laků (3 - 4 ks), které jsou kombinovány barevně;

Tajemství 1: laky musí být tekuté, nemajístrukturu gelu, jinak nebudou jednoduše rozloženy na vodní hladině.

Naši asistenti:

 1. párátko nebo kartáč pro malování a úpravu vzoru;
 2. krém nebo olej k ochraně pokožky;
 3. kancelářské pásky (vhodné a papírové);
 4. hůlku nebo vatový tampón k odstranění zbytků laku;
 5. kotvení a základní nátěr na nehty.

Takže první krok vodní manikúry: parou z nehtové kůžičky a odstraníme ji pinzetou. Domácí, solný nebo bylinný odvar pomůže. Dále zakryjte měsíček, nejlépe bílý, lak. Oblast vedle hřebíku zabalená s páskou. A pokud budete mazat prsty hojně s dětským krémem, vazelínou nebo olejovým roztokem k ochraně pokožky, také to pomůže nezanechat kůži kolem nehtu.

Návod k použití výše uvedených prvků:

 1. Vezměte nádrž na vodu a udělejte obyčejný plastový kelímek, je důležité, aby byl příliš úzký, jinak se nehty drží na stěnách. V kapacitě lití vody při pokojové teplotě. Nepoužívejte příliš chladnou nebo teplou vodu, protože kolísání teploty může narušit strukturu budoucího filmu.
 2. Začněte odkapávat lakem kapalinu do středu nádoby. Podstatou laku s každou novou kapkou je tenká vrstva filmu na vodní hladině, která se podobá kresbě duhových kruhů mramoru.

Tajemství 2: nedotýkejte se povrchu vody štětcem a nepoužívejte příliš mnoho laku na kartáč, do vody by měla spadnout kapka.

 1. Vyzbrojen dřevěnou hůlkou nebo štětcem pro malování rozdělte kruh vytvořený na tzv. Okvětní lístky, nejprve do čtyř velkých, pak na menší okvětní lístky. V závislosti na požadovaném vzoru můžete párátko přesouvat z okrajů do středu az středu na okraj.

Pohyb do středu je květina, ze středu je hvězdička.

Tajemství 3: když se pohybujete z periferie do středu, periodicky snižujte použitý předmět do středu kruhu, jako by ho pronikal. To je nezbytné pro upevnění zamýšleného vzoru. A jak lak začíná tuhnout, párátko nebo kartáč musí být otírány ubrouskem tak, aby zůstal suchý a ostrý. To je záruka, že vzor na nehtu bude jasný a nebude rozmazaný.

 1. Předvařený prst s hřebem rovnoběžným s obrazem filmu na povrchu vody. Poté je prst sebevědomě spuštěn do vody.
 2. Bez odstranění prstu z vody odstraňte zbývající lakový film z vodní hladiny párátkem. Nyní můžete narovnat prst.
 3. Teprve poté vytáhneme prst z vody a uvidíme, že vzor je rozložen jak na nehtu, tak na prstu.
 4. Vracíme přitažlivost hřebu - lehkým pohybem ruky se zbavíme lepicí pásky nebo při použití smetany odstraníme extra lak bez hadříku.

Chcete-li pokrýt všech deset nehtů, musíte být trpěliví a připravit takový film 3 - 4 krát, podle potřeby změnit vzor.

 1. Po zaschnutí vodní manikúryTop pro objemový lesk, ochranu a upevnění mramorového efektu.

Váš návrh je připraven

Takže teď, když znáte techniku ​​vodní manikúry. Praxe a experiment. Pokud jste začátečník "umělec" malování na nehty, pak použijte dvě barvy laku, a pokud jste již získali zkušenosti, pak se odváží použít větší paletu barev. Hlavní věc je nezastavit se na dosaženém výsledku, zlepšit a fantazírovat a zjistíte, že vodní manikúra je skvělou alternativou k designu salónu za nízké finanční náklady. Zodpovědný přístup a tvořivost vám otevře svět před vámi, kde, stejně jako malířův štětec, můžete pomocí párátka vytvořit jedinečné vzory vaší individuality.