Jak udělat pedikúru

Běžná hygiena nohou, kterou naši prababičky a dokonce i pradědečkové pozorovali, se dnes nazývá pedikúra, a každý salon krásy se chlubí nejen profesionálními mistry, ale také různými „novinkami“ a technikami představení. Kromě frézy pro pedikúru jsou již vyráběny pedikúry a v mnoha místnostech je nabízen i „lázeňský relax“. Jsme ale buď podezřelí (nikdy nevíte, jaké nástroje mistr používá), nebo jsou příliš zaneprázdněni (je to lepší strávit tyto vzácné 2 hodiny pro více užitečných věcí), nebo velmi úsporné (čím módnější je pán a salon, tím dražší jsou jeho služby). Proto je otázka, jak dělat pedikúru doma, stále relevantní.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat nejen rukou, obličeji a vlasům, ale také dolním končetinám, protože dobře upravené nohy jsou krásné a bezchybné, zejména v létě. Alespoň jednou za měsíc byste neměli jen stříhat nehty na nohou, ale dělat plnohodnotnou pedikúru. Ale na to budete potřebovat dost času a peněz (u každé samoobslužné dívky lze nalézt umyvadlo, „kleště“ nebo nůžky, pilník, kartáč, pemzu, kamínek.

Pojďme si tedy promluvit o správné pedikúre doma a upozornit na důležité nuance:

  • Příprava.Všechny potřebné „nástroje“ by měly být dezinfikovány, i když je používáte pouze vy. Takže budete potřebovat: umyvadlo, nůžky nebo pinzety, kartáč na nohy, pilník na nehty a pemzu, oranžovou tyč. Kromě toho, teplá voda, suchéčistý ručník, krém na nohy, přírodní výplně do koupele (podrobně je popíšeme níže), a pokud chcete natřít nehty, pak také odmašťovací prostředek, lak, lak na nehty a vysoušeč a pedikúru. Všechny tyto „nástroje“ by měly být připraveny předem, vybrat si vhodné místo v domě a začít „tvořivost“.
  • Koupelny pro nohy.V žádném případě by tento bod neměl být opomíjen, protože vana je nezbytná pro změkčení nehtové desky, kutikuly, kuřích a kuřích. Kromě toho, pokud připravíte "správnou" koupel nohou, můžete také eliminovat další problémy (např. Nepříjemný zápach, únava, houba, ztvrdlá kůže atd.). "Lékařské výplně" jsou: mořská sůl, jedlá soda, esenciální olej z máty peprné, heřmánek, měsíček nebo odvar z řetězců. Používají také mýdlo nebo tekuté hygienické mýdlo. Teplota vody by měla být co nejpohodlnější (nejlépe ne více než 40 stupňů Celsia) a procedura netrvá déle než 20 minut (tato doba je dostatečná k relaxaci a změkčení pokožky na nohách, čímž je připravena co nejvíce pro další fázi) .
  • Čištění.Ujistěte se, že suché nohy suché s čistým ručníkem, po kterém můžete začít čistit kůži a řezané nehty a kůžičky. Pro tento postup se používá jemnozrnný pemza. A pro čištění kůže a na místech nepřístupných pemze, můžete udělat peeling na nohy (například káva, sůl,cukru). Pokud je však pokožka příliš tenká a citlivá, pak by tento postup neměl být odstraněn. Dále pokračujte k samotným hřebíkům. Věnujte pozornost důležitým bodům. Za prvé: odborníci nedoporučují řezání kůžičky, stačí ji zasunout zpět oranžovou tyčí. Za druhé: střih nehtů by neměl být příliš krátký a nemanipulujte s tvarem - řez nehty v pravém úhlu, aby se zabránilo takovému nepříjemnému jevu jako zarůstání. Podávat hřebíky nejlépe skleněným pilníkem a vždy v jednom směru, jinak se rozvrství.
  • "Dekorace".Před nátěrem nehtů naneste na nohy hydratační výživný krém a dopřejte si masáž. Vezměte prosím na vědomí, že krém na nohou by měl být aplikován denně, zejména v horkém počasí, aby se zabránilo vysychání kůže. Je vybrán lak na nehty se zaměřením na vlastní chuť, před jeho použitím nezanedbávejte základnu a pro lepší „nošení“ laku fixujte speciálními prostředky. Pro pohodlí, zásobit se speciálními talíři-děliče, které jsou odděleny s jejich prsty, a nebudou odpočívat proti sobě. Nakonec nechte lak přirozeně uschnout. V této době můžete konečně relaxovat a odpočinout si.

Jak vidíme, v domácí pedikúre není nic složitého a kvalitativně, a co je nejdůležitější, každý z nás to může udělat zdarma. I když mnoho dívek stále poznamenává: procedura salónu dává nejen lepší výsledek, ale i plnou relaxaci, tak alespoň občasstojí za to se nechat hýčkat, má lásko.