Jak udělat krásné nehty doma

Většina žen věnuje svému vzhledu velkou pozornost a zároveň je zbavuje péče o ruce a nehty. Dobře upravené vlasy, ruce jsou také součástí harmonického obrazu a vizitek. A pokud péče o nehty spočívá pouze v jejich zakrytí lakem, pravidelně je osvěžují, pak brzy začnou žloutnout, zeslábnout a odlupovat. Proto byste měli rozšířit rozsah obvyklé péče o nehty, aby byly krásné doma. Je to jednoduché, hospodárné a pohodlné.

Procedury domácí péče o nehty

Péče o nehty doma nevyžaduje mnoho času, dalších nástrojů a znalostí. Hlavní podmínkou pro takovou péči je postoj k nim. Základem domácí péče je nepřítomnost zvyku ořezávání nehtů, loupání pomerančů s nimi, pravidelné řezání a nanášení krému. Vaše manikúra by měla být pravidelná, alespoň jednou týdně, s dobrými nástroji, které nikdy nikomu nepůjčujete. To je také preventivní opatření na ochranu nehtových destiček před infekcí chorobami.

Koupele pro nehty jako prostředek prevence - skvělý postup, který musí být prováděn dvakrát týdně, aniž by čekal, až se nehty začnou odlupovat nebo prasknout z nedostatku vitamínů. Aplikace, masáže s třecími oleji, navíc v zimě užíváním vitamínů, dobrá výživa a domácí práce s rukavicemi přispějí k tomu, aby vaše nehty byly zdravé a atraktivní. Pamatujte si to genetickypredispozice k chorobám nehtů může vést k těmto problémům ve vás. To znamená, že pokud jeden z vašich rodičů měl kandidózu na nehty, psoriázu, pak například po těžkém stresu se může objevit i vaše choroba. A aby se tomu zabránilo, postarejte se o správnou úroveň své imunity.

Sezónní péče o nehty

Nehty, jako vlasy, nemají rády poklesy teploty. Proto, v zimě, při nízkých teplotách, nezapomeňte nosit teplé rukavice a rukavice. To pomůže vyhnout obvetrivaniya, hypothermia ruce a nehty. Pokud tomu nelze zabránit, pak tento postup pomůže vyléčit ruce a nehty. Umyjte si ruce, nechte je uschnout přirozeně, štětec silnou vrstvou silného krému nebo kvalitní, bez přídavku másla. Do každé nehtové destičky naneste krém nebo olej. Pak si dejte rukavice a zůstaňte v nich alespoň hodinu. Bude lepší, když budete postupovat v noci a zůstanete v posteli s rukavicemi. Druhý den ráno uvidíte efekt: kůže bude měkká a zvlhčená. To však neznamená, že to bude stačit na to, aby se jednalo o výkon jedné noci. Udělejte tak alespoň 2-3 krát.

V létě péče o ruce existují pravidla. Nezapomeňte použít hydratační krém na ruce, aniž byste zapomněli na nehty. Zabraňuje suchu a negativním účinkům ultrafialového záření. Na nehtech tvoří krém ochranný film, jehož funkcí je nejen chránit nehtovou destičku, ale také změkčit kůžičku.

Pokud máte přirozeně slabé nehty,pak budete potřebovat a krém péče o ně vybrat vhodné, a během období beriberi vyživují a vnitřní příjem AEvita nebo vápníku. Slabé nehty v zimě nezabrání další části krému. To znamená, že musíte mazat ruce nejen ráno a večer, ale také po návratu z ulice.

Chraňte ruce rukavicemi

.

Účinek chemikálií na naše ruce a nehty ohrožuje jejich zdraví. Zamyslete se nad tím: jaké jsou silné součásti domácích čisticích prostředků pro koupele, kamna a toaletní mísy, které mohou čistit všechny skvrny? A jak se dotknou nehtové desky, padají na její povrch? Proto je nutné pracovat doma, navozovat čistotu, pouze ve speciálních rukavicích. Dnes jsou na prodej velmi pohodlné, tenké rukavice různých velikostí. Jsou levné a silné. Ano, práce v nich ještě není příliš pohodlná. A přesto je lepší se naučit řídit se v rukavicích, než chodit s rozbitými a matnými nehty.

Pokud je vaše práce spojena s neustálým nošením rukavic (nátěrových hmot a laků, stavebních prací), pak vaše nehty potřebují další postupy ochrany a posílení.

Výživa a stav nehtů

\ t

Správná výživa je vnitřním zájmem zdraví a správné formy nehtů. Zdravá výživa je základem silných, dlouhých, hladkých nehtových destiček. Chcete-li dát pevnost patří každodenní strava mléčných výrobků bohatých na vápník, brokolice, květák, mořské plody, bylinky, ovoce. Nejbohatší v vitamínu C (po černém rybízu)jsou citrusové plody. Jsou v prodeji celoročně. Je také možné, během období avitaminózy, dodatečně chránit sebe, svou imunitu, s příjmem multivitamínů nebo hotových farmaceutických přípravků, které obsahují vápník, vitamíny A, E. Neočekávejte, že nehty budou silnější za 3-4 dny. Konec konců, například, vápník v těle se hromadí postupně. Proto trpí trpělivostí a denně jíst vitamíny, nejlépe ráno, protože v tomto okamžiku jsou lépe vstřebávány tělem. Ale tady potřebujeme opatření. Pokud jste příznivci mléčných výrobků v životě, konzumovat je hodně, pak nepotřebujete další příjem vápníku. Nepřehánějte to!

Používejte zásobníky na nehty

Účinná péče o nehty - speciální koupele. Nejjednodušší je použít olivový nebo ricinový olej. Musí být mírně zahřátý a pak přidat několik kapek esenciálního oleje z ylang-ylang, tea tree, citron (volitelné). V takovýchto lázních by měly být prsty udržovány v chladu. Tato lázeň zvlhčuje nehtovou destičku, slouží jako prostředek prevence proti křehkosti, delaminaci a také urychluje jejich růst.

Do těchto podnosů můžete přidat čistou citronovou šťávu. Bylo by ale lepší, kdybyste podnos s citronovou šťávou vyrobili zvlášť. A ani koupel, ale jen ponoření prstů do poloviny řezu citronu. Držte je asi 10-15 minut. Tento postup pomůže odlehčit nehtovou desku po práci v zemi, posílit po odstranění zvětšených nehtů, dezinfikovat a následně odstranit.urychlí růst. Po této manipulaci nezapomeňte rozšířit ruce a nehty o výživný krém.

Vana s mořskou solí (může být také jednoduchá) má vlastnosti zpevnění a bělení nehtů. Pokud do ní přidáte několik kapek jódu, postup vám pomůže posílit nehty, učinit je dokonce i silnými. Samozřejmě, že soli by měly být prováděny pro hmatatelný účinek alespoň dvakrát týdně.

Procedury parafínové terapie mají vynikající tonizační a zdravotní účinek. Lze je přirovnat k pobytu v resortu. Speciální kosmetický parafín se zahřeje na teplotu 50 stupňů a několikrát sníží čisté ruce. Po koupeli tak zůstává na rukou hustá „rukavice“, která má léčivý účinek. Po ochlazení parafínu se snadno odstraní a mladiství potěší ruce a nehty.

Jak udělat správnou manikúru

Literární manikúra doma je závěrečným postupem komplexní péče a péče o nehty.

Nezapomeňte proto, že se doporučuje vkládat hřebíky v jednom směru. V tomto případě není lepší použít kovový pilník na nehty. Pro zdravé manikúru fit sklo, s hladkým povrchem. Funguje jemně, aniž by se zlomily nehty. Na karton nebo gumovou podložku můžete použít pilník na nehty. Do souboru by měly být pouze suché měsíčky, a to před použitím lázně, a ne po nich.

Kůžička také vyžaduje neustálou péči. Nejprve je změkčen speciálními prostředky, nejlépe sovocné kyseliny. Po dostatečné vlhkosti, je tlačena zpět s bambusem nebo pomerančovníku hůl. Poté se kutikula odstraní, přebytečná kůže kolem nehtu a hrotů se ořízne.

Lakování je dobrovolné. Pokud jste neustále v práci a chcete, aby vaše nehty vypadaly reprezentativně, pak zvolte dobrý lak. Když jste na dovolené, na nemocenské, pak si odpočinete na měsíčku. K tomu, na konci manikúry, jednoduše zakryjte nehtovou destičku biogelem, který jim umožní dýchat. Můžete je také pokrýt 2 vrstvami ochranného prostředku obsahujícími vitamíny a vápník. Pak se nehty přirozeně lesknou a dokonce i v této podobě vypadají klasicky atraktivně.

Všimněte si, že závislost na tmavých lacích může nakonec způsobit, že vaše nehtová deska bude tmavší. Tyto odstíny se nejlépe aplikují na podklad. Tak chráníte povrch nehtu.

Nezapomeňte na péči o nehty. A to nejen v létě, kdy nosíte otevřené boty. Pedikúru používejte pravidelně, používejte ochranné pomůcky.

Takže je snadné udělat krásné nehty doma. Trochu času, touhy, úsilí - a budou vypadat atraktivní a reprezentativní!