Jak udělat doma manikúru?

Hardwarová manikúra je typem neřízené evropské manikúry. Od klasické verze, která se provádí ručně, se liší použitím speciálního vybavení. Při provádění hardwarové manikúry je vyloučena možnost poškození nehtové destičky a kůže, díky čemuž byla tato metoda ošetření nehtů označena za nejbezpečnější ze všech stávajících metod.

Na domácím trhu kosmetických služeb se poměrně nedávno objevila hardwarová manikúra, která však díky své dostupnosti již získala velkou popularitu mezi obyvatelstvem. Samozřejmě, že jít do salonu získat kvalifikovaného mistra bude ve většině případů mnohem efektivnější než dělat vlastní manikúru, ale každý člověk se může stát profesionálem v tomto oboru, pokud si to přejí.

Technika pro manikúru hardwaru

Jak je uvedeno výše, tvar nehtů se koriguje pomocí speciálního zařízení o malé velikosti, které se vzhledem a zvukem vznikajícím během práce podobá vrtáku používanému v zubních ordinacích. K odstranění kutikuly, broušení a leštění nehtové desky se používají různé trysky.

Na trhu zařízení určenýchprovádět hardwarovou manikúru, existují jak amatérské, tak profesionální modely. Trysky na amatérských přístrojích se otáčejí rychlostí ne více než 15 tisíc otáček za minutu a jsou určeny pro použití doma. Profesionální zařízení může otáčet trysky rychlostí až 40 000 otáček za minutu. Nejčastěji se takové modely nacházejí v kosmetických salonech.

Přístroje pro provádění manikúry se navzájem liší sadou použitých trysek. Tam je také rozdělení technologie na stacionární a přenosné. Stacionární modely se používají doma nebo v salonech, přenosných - při odchodu mistrů do domu ke klientovi.

Hardwarová manikúra je často nezávislým postupem, v některých případech však může být součástí široké škály služeb zaměřených na péči o ruce. Než začnete proces zpracování nehtů, je nutné dodržet práci mistra minimálně 2-3 procedur. Kromě toho je nezbytné seznámit se s pokyny, které doprovázejí každou trysku.

Výhody a nevýhody hardwarové manikúry

Manikúra hardwaru, stejně jako každý jiný postup, má své výhody a nevýhody. Mezi výhody patří:

 • efektivnost nákladů.K nákupu nízkonákladových zařízení bude zapotřebí pouze jednorázových finančních investic.
 • nízký nákladový čas.Použití speciálního zařízení umožňuje výrazněurychlit proces nehtů a ušetřit spoustu času.
 • bezpečnost.Při provádění hardwarové manikúry zůstávají ruce suché, díky čemuž neexistují podmínky pro rozvoj plísňových infekcí. Mimo jiné je zcela vyloučeno riziko poranění, mikrotrhlin a jiných druhů škod.
 • dlouhodobé působení.Účinek trvá 2-3 týdny.
 • sterilita.Manikúra přístrojů je sterilní postup, který zabraňuje riziku nákazy lidí.
 • univerzálnost.Díky použití různých příloh je možné nechty ošetřit nejen pro ženy, ale i pro muže, kteří mají hrubší povrch na nehtových destičkách.

Jak vidíte, hardwarová manikúra má mnoho výhod, ale existují i ​​některé nevýhody:

 • potřeba speciálního školení.Zpracování nehtů pomocí přístroje je poměrně jednoduchý postup, který však vyžaduje určité teoretické znalosti a praktické dovednosti. Aby bylo možné studovat techniku ​​hardwarové manikúry, můžete absolvovat odpovídající školení, která jsou dostupná v téměř každém městě. Pokud to není možné, pak byste se měli naučit techniku ​​práce se strojem na zpracování nehtů na video kurzech, což je neuvěřitelné množství, které lze nalézt v obrovské globální síti.
 • bolestivý proces.Někdy během provádění hardwaruManikúra může způsobit bolest, ale jejich důvod je zcela v neprofesionalizaci pána.

Stojí za zmínku, že nevýhody hardwarové manikúry jsou velmi zanedbatelné, protože všechny výše uvedené nevýhody závisí pouze na kvalifikaci osoby a lze ji snadno odstranit.

Jak provádět manikúru hardwaru

Aby bylo možné tuto techniku ​​dovedně ovládat, musíte postupovat podle pokynů.

Krok 1. Přípravné práce

Před ošetřením nehtů je třeba je připravit na opravu. K tomu, 25-30 minut před zákrokem, musíte dobře umýt ruce a pak je osušit. Dále pokračujte v odmašťování nehtů a jejich čištění před lakem. Pro tyto účely je nutné používat pouze ty odstraňovače laků na nehty, které neobsahují aceton.

Krok 2. Zpracování kutikuly

Po předběžné přípravě nehtů přistoupí k ošetření pokožky. Pro začátek je posunut k základně hřebíku oranžovou tyčinkou a poté odstraněn strojem s tryskou se střední nebo vysokou abrazivitou.

Krok 3. Úprava nehtů

Tato fáze práce je nejdůležitější a odpovědná. Použitím speciálního hřebíku trysky získáte požadovanou délku a tvar. V případě potřeby můžete provádět leštění a leštění nehtových desek.

Krok 4. Závěrečné práce

Proces provádění hardwaruManikúra končí fází čištění nehtů a kůže. Částice odstraněné strojem mohou být zlikvidovány měkkým kartáčkem. Po dokončení nastavení nehtů se doporučuje aplikovat na ruce výživnou masku nebo hydratační krém.

Problémové nehty mohou být navíc vystaveny horké manikúre. Chcete-li obnovit nehtovou desku, můžete na ni aplikovat speciální zpevňující prostředky a pro ochranu nehtů je nejlepší použít pastu.

Důležité tipy

Existuje několik užitečných tipů, které pomohou předejít nepředvídaným situacím:

 1. Při práci doma byste měli používat modely strojů s nízkým výkonem, takže pravděpodobnost poranění nehtů a kůže bude mít sklon k nule.
 2. Každá samostatná fáze hardwarové manikúry je prováděna samostatnou tryskou. Není třeba se snažit pomocí jediné trysky provádět všechny druhy ošetření, protože je to prostě nemožné.
 3. Při výměně trysek je kontakt hřebu povolen pouze s jejich bočním povrchem, zatímco špičky musí zůstat neporušené.
 4. V procesu práce se strojem není nutné použít fyzickou sílu, aby se tryska přiblížila k hřebu, protože při nadměrném úsilí může být poškozena.
 5. Pohyb trysek na povrchu nehtu by měl být co nejhladší, bez náhlých pohybů. Je také nutné zajistit, aby směr, ve kterém se trysky otáčejí, byl opačný k směru pohybu ruky.
 6. Musíme si pamatovatskutečnost, že se každé zařízení zahřívá při práci, měli byste si přestávku užívat každých 15-20 minut.

Mistr nejen ukazuje, jak správně provádět manikúru hardwaru, ale také doprovází jeho akce s podrobným vysvětlením a také poskytuje užitečné tipy, které budou užitečné pro začátečníky. Při sledování tohoto videa můžete získat více znalostí než během školení.

V komentářích k videu autor uvádí model použitého stroje, jeho technické vlastnosti, jakož i počet fréz, které byly použity při provádění manikúry. Mnoho významných učitelů skrývá část informací od účastníků kurzu, ale zde je každá etapa popsána nejpodrobněji.

Mistr dovedně hovoří o technice tvorby hardikové manikúry, která je velmi oblíbená mezi ženami. Všechny akce jsou doprovázeny příslušnými připomínkami. Autor videa mimo jiné dává začátečníkům užitečné rady o péči o nehty a kůži rukou.

Toto video demonstruje všechny fáze hardwarové manikúry, počínaje přípravnými pracemi až po aplikaci ochranných krémů a olejů. Mistr zmiňuje názvy použitých léků a spotřebního materiálu, takže si každý může objednat podobné výrobky.