Jak správně nastříhat nehty

Navzdory skutečnosti, že dnes popularita umělých prodloužení nehtů dosáhla svého vrcholu, ale mnozí z nich nejsou ochotni mít přirozenou manikúru. Samozřejmě, pro svůj bezchybný vzhled je nutné mít zdravé nehty. Ale jejich stav je dost na to, aby se zkazil, jen podal a leštil špatným způsobem. Proto vám v našem článku povíme, jak si nehty nechat a vyleštit tak, aby byly krásné a zdravé.

Ripování

Předtím, než začnete podávat volné hrany, musíte najít správný nástroj. Dnes si můžete zakoupit širokou škálu souborů z různých materiálů as širokou škálou postřiku. Při výběru nástroje byste měli pamatovat na to, že plastový nebo skleněný pilník s abrazivitou více než 200 zrnek se lépe vyrovná s tenkými nehty a 100 pilinů lze řezat silnými a tlustými pilníky na nehty, ani kovový nástroj jim neublíží. Dodržování těchto funkcí, můžete udělat dobrou manikúru doma.

Plnění by mělo být prováděno podle specifického postupu, pilník musí být veden od okraje ke středu hřebu jedním směrem. Doporučuje se držet nástroj v úhlu 90 stupňů, kolmém na rovinu nehtových destiček. Pokud nastavíte hřeb s chaotickými pohyby v různých směrech a při různých úhlech - je zaručena delaminace. Proto je při vytváření zdravé manikúry nutnédodržovat určitá pravidla. Zvažte také následující body:

  1. Doporučuje se provádět veškeré manipulace s nehty suché. Podávání vlhké stratum corneum může vést k jeho separaci, takže je lepší držet lázeň a páru rukou po nebo několik hodin před řezáním.
  2. Vytvoření formy nehtů, měli byste se zaměřit na hustotu nehtové desky a estetické rysy. Například na tlustých krátkých prstech vypadají dlouhé čtvercové nehty, stejně jako špičaté nehty. V tomto případě bude nejlepší možností mít oválný tvar. Při výběru čtverce je třeba mít na paměti, že takové nehty jsou náchylnější k delaminaci a prasklinám, vyžadují větší péči.
  3. Doporučuje se vkládat hřebíky jednou týdně. Během tohoto období rostou a potřebují korekci. Časté podání ovlivňuje jejich stav není nejlepší způsob.

Při výrobě manikúry doma je nutné zajistit, aby všechny nehty měly stejnou délku a tvar, jinak budou vypadat nedbalé.

Leštění

Leštění nehtů je nezbytné pro kosmetické účely, jakož i v případech, kdy je jejich povrch nerovný, má drsnost nebo žebrování. Tento postup nelze provádět častěji než jednou za měsíc, jinak můžete jen zranit. Hřebík je vyleštěn, aby poskytoval lesk, stejně jako pro hladké nanášení laku. Hlavním nástrojem tohoto postupu je speciální soubor nebo baf, jehož abrazivita přesahuje 400 zrnek. Soubory se dodávají v plastu, křemíku nebokeramika, nadšenci jsou dokonce z semiše.

Leštění nehtové desky je následující: první broušení se provádí stranou brouka s nejmenší abrazivitou, ale ne menší než 400 zrnek. Při lehkých a rychlých pohybech, kolmých k růstu nehtů, se provádí 10 tahů zleva doprava a naopak, bez stisknutí. Další leštění pokračuje měkčím povrchem brusného nástroje, hladicí strana leštiče je dokončena, poté se objeví lesk na talířích nehtů.

Je třeba poznamenat, že pokud jsou špičky tenké a slabé, musí být jednou za 3 měsíce vyleštěny, aniž by se dotýkaly volného okraje, ale leštěny pouze základna. Je možné přidat lesk na silné a husté nehty, i když každý týden, s použitím pouze semišový buff. Před konečnou leštění obnovit a sílu, můžete použít kosmetické oleje, což způsobuje několik kapek na povrchu. Po ukončení procedury se doporučuje aplikovat vitamínový krém a jemně ho rozetřít do každého nehtu lehkými masážními pohyby.

Dodržování všech pravidel, můžete získat krásnou a originální manikúru doma ne horší než salon.