Jak snížit nehty novorozence

Narození dítěte je vzrušující událostí pro každou rodinu. Zvláště pokud jde o prvorozené. Mladí rodiče se snaží co nejpřísněji připravit svůj vzhled v domě: kupují vše, co potřebují, a snaží se dozvědět více o správné péči o dítě. Jak krmit, koupat se, oblékat a tak dále.

Kdy řezat nehty novorozence

Kupodivu, ale otázka nehtů pro děti a způsob jejich stříhání je poměrně složitá. Zdá se, že je to tak složité? Mezitím existuje mnoho názorů a předsudků o načasování stříhání nehtů dítěte.

Například podle recenzí na rodičovských online fórech v některých mateřských domech se nedoporučuje řezat nehty na novorozence během prvních týdnů po narození. To je motivováno skutečností, že při narození nehtová deska pevně přiléhá k pokožce prstů. A stříhání nehtů je poměrně obtížné, aniž by došlo k poškození jemné dětské kůže.

Stejné doporučení uvádí mnoho zahraničních pediatrů. Podobné doporučení existuje například v mateřských nemocnicích Izraele. Při odchodu z domova dostávají mladí rodiče „poznámku“ o péči o novorozence, která během prvního měsíce zakazuje stříhání nehtů. Důvod - potenciální nebezpečí poškození nehtu a kůže. V Itálii a Norsku se také nedoporučuje řezat dětské nehty v prvních týdnech po narození z výše uvedených důvodů.

Je třeba poznamenat, že nehty novorozence jsou velmi tenké a měkké. Azačnou ztvrdnout od druhého měsíce po porodu. To je důvod, proč existuje doporučení, aby se neuskutečnilo k ořezávání nehtů u kojence. Nehty se doporučuje začít stříhat měsíc po porodu, a na nohou - po třech měsících. V prvních šesti měsících nehty dítěte rostou poměrně rychle, takže budou muset být při pěstování ořezány. Toto pravidlo by mělo být prováděno každých 3-5 dní na rukojeti a každý týden na nohách.

Co dělat, když se dítě narodilo s vyrostlými nehty? A to se stává poměrně často. Pohyby malých rukou jsou stále spíše chaotické a dítě se může snadno poškrábat. Kromě toho, pokud strouhanka strčí prsty do úst, může zranit něžnou chuť nebo žvýkačku. A to může být spojeno se zavedením jakékoli infekce, což je velmi nežádoucí.

Některé zkušené maminky vám doporučují nosit v prvním měsíci speciální rukojeti pro textilní rukavice. Jsou vyrobeny z tenkého úpletu nebo jiné přírodní tkaniny. Takže můžete ochránit jemnou pokožku dítěte v té době, dokud nehty nejsou silné nebo je nemůžete oříznout.

Bohužel takové poradenství není vždy účinné. Například, pokud se dítě narodilo v létě, neustálé nošení „škrábanců“ bude vzhledem k vysoké teplotě vzduchu docela nepříjemné. Drobky budou v nich jen horké. Velmi často, během pohybů s rukama, dítě může náhodně sundat takové palčáky jestliže on třel ruku na bříšku nebo zábradlí postýlky. Kromě toho, pokud jsou nehty dost dlouhé, pak v takových palčáky jsoumůže se ohnout nebo zlomit. To může vést k dalším nepohodlím pro dítě.

Proto „škrábance“ nejsou vždy schopny pomoci vyřešit problém toho, co dělat s nehty dítěte. Odpověď je zřejmá: příliš dlouhé nehty je třeba zkrátit. A rodiče by se měli rozhodnout, jak to nejlépe udělat.

Někdy se na rodičovských fórech doporučuje pokusit se prstem odlepit pěstovaný nehet. To může nastat, protože, jak již bylo zmíněno, nehtová deska u novorozence je poměrně tenká. Je nutné jednat velmi opatrně, aby nedošlo k poškození dítěte.

Další tip, jak zkrátit nehty dítěte, pochází z doby našich babiček. Doporučují rodičům kousnout nehty dítěte. Logika spočívá v tom, že jazyk dospělého a rty jsou dostatečně citlivé, a tak je snadné cítit, že je na prstu dítěte příliš mnoho, a kousat jen tu malou část nehtů, která zasahuje.

Pokud se však rodiče rozhodnou obvyklým způsobem snížit nehty novorozence, pak je třeba skladovat speciální nástroje a trpělivost.

Jak zastřihnout nehty dítěte

Hřebíky na rukou jsou řezány v kruhu a na nohách - rovné. To je nutné, aby se zabránilo takovému problému jako zarůstající nehet. Není nutné stříhat nehty příliš krátce - může to také způsobit zarůstání nebo tvorbu otřepů.

Pro dítě je nutné zakoupit speciální nůžky na nehty. Často je lze vidět na odděleních pro zboží pro děti. Obvykle takové nůžky mají zaoblené konce. Tím se zabrání zranění.jemná dětská pokožka při stříhání nehtů. Je pravda, že výrobci často dělají tento nástroj s hrubými lopatkami, což není vždy výhodné. Rodiče proto musí pečlivě přistupovat k volbě. Můžete použít nůžky na nehty, ale hlavní pravidlo: žádné tenké a ostré konce.

Někdy můžete vidět speciální kleště pro řezání dětských nehtů. Doporučuje se začít užívat až po dosažení věku šesti měsíců.

Po zakoupení musí být nářadí omyto mýdlem a teplou vodou, aby se odstranil tuk. Některé matky před prvním použitím sterilizované nůžky: ponořte je na několik minut do vroucí vody. Po každém použití je třeba nůžky umýt nebo vyčistit tamponem namočeným v alkoholu.

Pro řezání nehtů stojí za to si vybrat okamžik, kdy je kočička uvolněná a klidná. Například po koupeli. Důležitá podmínka - nehty musí zaschnout. Takže bude snazší je řezat bez poškození nehtové desky.

Mnozí rodiče stříhají nehty na miminka, když spí. Je důležité, aby dítě spalo zdravě, a rodič se choval opatrně a pomalu, aby se dítě nevzbudilo.

Stává se, že nehty jsou během krmení řezány. V tomto případě, bez pomoci otce nebo babičky nemůže udělat.

Někdy se doporučuje umístit dítě na břicho a v této poloze odříznout nehty. V této poloze je dítě méně pohyblivé a pro rodiče bude snazší odříznout pěstované špičky. Je nutné ohnout nohu v koleni a rukojeť v lokti a začít účes.

A další důležitý bod: jakákoliv metodaRodiče si nevybrali nehty, dítě by se tohoto postupu nemělo bát. Promluvte si se svým dítětem klidným hlasem, jemně a opatrně.