Jak snížit nehty

Jejich zdraví záleží na tom, jak naše nehty rozřezáme. Čím správněji se o ně staráme a o ně pečujeme, tím zdravěji vypadají a rostou rychleji. Ne každý ví, jak správně nastříhat nehty. Špičky našich prstů jsou dostatečně citlivé a nehty jsou určeny k jejich ochraně. Slouží také k tomu, aby se při práci zabránilo nepříjemným pocitům na dosah ruky.

Nářadí pro péči o nehty

Povrch nehtu, který je ošetřen a ošetřen, sestává ze tří vrstev rohovky. V průměru naše měsíčky rostou o 2 mm měsíčně, pokud jsou zdravé.

Nejprve musíte vybrat správné nástroje pro normální řezání:

  • Soubory . Existuje mnoho typů pilníků na nehty a jeden z nich je písek. Mají lepenkovou základnu a písek. S jejich pomocí můžete zkrátit nehtovou desku o několik milimetrů a udržet délku na určité úrovni. Pískové pilníky se používají pouze pro procedury s přírodními měsíčky a jsou mnohem méně odolné než pilníky na nehty.
  • Pilníky na kovové hřebíky . Často tyto soubory mají patky nebo diamantování. Diamantový nátěr rychle vyleje, ale nepoškozuje nehtovou desku, zatímco pilník na nehty s patkou ho může poškodit, ale vydrží mnohem déle.
  • Keramika . Tyto pilníky na nehty mají velmi malé "zrno", což pomáhá učinit proces řezání méně traumatickým.Keramické pilníky na nehty se často používají při práci s křehkými a tenkými měsíčky.
  • Skleněné pilníky . Tento nástroj má vysokou třídu a je ve srovnání s jinými soubory drahý. To je nejbezpečnější, šetřící volba pro nehty.

Také při provádění manikúry se vyžadují nůžky na nehty. Ideální nůžky, které mají tenký čepel, ostré konce a "měkký" pohyb.

Aby byly nehty zdravé, je nutné se naučit, jak je správně upravit. Za prvé, musíte vědět, jak to udělat správně na rukou a nohou.

Jak řezat nehty na rukou

Aby se nehty na rukou zkrátily, je nutné nástroj připravit a rozhodnout o tvaru řezu. Pak položte ruku na stůl a odřízněte hřebík, ale to by nemělo být prováděno na samém základu, ale o něco výš, takže se můžete vyhnout náhodnému řezu. Při stříhání nehtů je velmi důležité pozorovat ohyb. Pokud jsou na prstech otřepy, měli byste být velmi opatrní, abyste se jich nedotkli náhodně.

Pokud existuje zkušenost, je možné před řezáním ošetřit agiliny roztokem chlorhexidinu, jodu nebo brilantní zeleně, čímž se provede antiseptické ošetření. Po vyříznutí můžete pokračovat v ořezávání nehtu pilníkem, ale měli byste to udělat pouze jedním směrem. Po stříhání vlasů byste měli znovu očistit nehty od nečistot a prachu z nehtů.

Jak řezat nehty

Vystřižení na nohou vyžaduje zvláštní pozornost, protože existuje vysoká pravděpodobnostingrowth s nesprávnou obřízkou.

Nejprve je nutné připravit přístroj, který byl předtím ošetřen antiseptiky, aby se zabránilo vzniku infekcí.

Mezi jemnostmi toho, jak správně stříhat nehty na nohou, byste měli dodržovat tato pravidla: prsty a nehty by měly být dobře omyty mýdlovou vodou, až po použití speciálního kartáčku, který je vyčistí od nečistot. Při řezání neřežte desku příliš blízko základny, abyste se vyhnuli vniknutí. Pokud po stříhání vlasů jsou další rohy, pak musí být pečlivě uloženy.

V současné době bylo vytvořeno mnoho různých postupů péče o nehty, jsou vyleštěné, leštěné, malované, expandované, šelaku atd., Řezání nůžkami se stalo stále vzácnějším jevem, není však nedůležité. Koneckonců, ořezávání nehtů je také nutné pro malé děti, což vyžaduje zvláštní pozornost.