Jak si vybrat sterilizátor pro manikúru

Není žádným tajemstvím, že profesionální manikérka s aktivní prací může krásně vytvořit desítky, stovky a dokonce tisíce rukou. Proto musí být práce mistra nejen kvalitní, ale také bezpečná. Co je v manikúre nejdůležitější? Samozřejmě, sterilní nástroje! Koneckonců, nejen kvalita manikúry závisí na tom, co příslušenství používáte, ale také na zdraví svých zákazníků, a proto vaše pověst. Chcete-li si být jisti svou pověstí a zdravím svých zákazníků, musíte tomuto procesu věnovat dostatečnou pozornost jako sterilizaci nástrojů. Jak správně sterilizovat manikúru a jaká zařízení k tomu použít, řekneme dále.

Proces sterilizace zahrnuje čištění nástrojů ze zbytků biologického materiálu za použití speciálních roztoků. Poté, co jsou tato zařízení pro manikúru umístěna do skříně se suchým teplem, ve které je vytvořena vysoká teplota. Nástroje lze také dezinfikovat pomocí autoklávu - speciálního zařízení, které vytváří uvnitř určitého tlaku a tepla. Stále probíhá chemická sterilizace, při které dochází ke zpracování speciálních chemických činidel. K dnešnímu dni jsou však nejoblíbenějšími sterilizátory pro manikúrové přístroje - zařízení, která vytvářejí ozařování pracovního příslušenství pomocí ultrafialového záření, ultrazvuku nebo skleněných perliček.Chceme o takových zařízeních dále mluvit.

Jaké typy sterilizátorů pro nástroje pro manikúru dnes existují?

Sterilizátory určené k dezinfekci pracovního příslušenství pro pěstitele jsou rozděleny do následujících typů:

  • pára nebo vzduch;
  • koule;
  • ultrafialové;
  • lesk;
  • ultrazvuk.

Všechna tato zařízení jsou určena k ničení mikrobů a bakterií, které mohou způsobit takové hrozné choroby, jako je HIV a hepatitida. Zvažte klady a zápory nejoblíbenějších sterilizátorů.

UV sterilizátor

UV sterilizátor - zařízení, které se používá pro zpracování kosmetických, manikúrních, kadeřnických a pedikurních nástrojů. Mezi výhody tohoto zařízení patří skutečnost, že dokonale eliminuje bakteriální a plísňovou flóru, je to možnost rozpočtu, ale nechrání před HIV a hepatitidou, proto je vhodnější pro další zpracování.

Kuličkový sterilizátor

\ t

Na rozdíl od předchozího vybavení umožňuje kuličkový sterilizátor co nejrychleji (až 20 sekund) kompletní dezinfekci všech nástrojů pro manikúru. Tohoto účinku je dosaženo díky přítomnosti speciálního kontejneru ve sterilizátoru, který není naplněn kapalným roztokem, ale malými skleněnými kuličkami, které se rychle zahřejí na určitou teplotu, což nepříznivě ovlivňuje všechny bakterie způsobující onemocnění. Po takovém zpracování nástrojůzůstávají zcela suché, což vylučuje možnost koroze na nich.

Nevýhody tohoto zařízení zahrnují každoroční povinnou výměnu křemenných korálků, vysokou cenu zařízení a schopnost zpracovávat nástroje pouze z tepelně odolných částí kovové slitiny.

Sterilizátor skla

\ t

Analogem kulového zařízení je sterilizátor, který může být kulový nebo křemenný. Toto zařízení se používá pro vysokoteplotní zpracování (až 2500 ° C) po dobu 20-180 sekund. Kvůli krátké době vystavení sterilizovaným kuličkám sterilizovaným sklem je koroze přístrojů prakticky vyloučena.

Ultrazvukový sterilizátor

Tento typ zařízení poskytuje poměrně mírný režim čištění a sanitace a je zcela bezpečný pro všechny typy nástrojů. Ultrazvukový sterilizátor vytváří z čisticí kapaliny množství mikrobublinek, které intenzivně expandují a smršťují se působením ultrazvuku. "Prasknutí", bubliny oddělují bakterie od kontaminovaného objektu a umožňují sterilizovat jakýkoliv nástroj kvalitativně.

Se zaměřením na kvalitu materiálu vašich nástrojů a na cenovou kategorii zařízení si můžete vybrat sterilizátor, který vám nejvíce vyhovuje!