Jak si vybrat manikúru

Není žádným tajemstvím, že dobře udržované ruce s krásnou manikúrou jsou „vizitkou“ každé ženy. Proto téměř všichni z nás ženy mají soubor nástrojů péče o nehty v arzenálu kosmetických přístrojů. Koneckonců, většina žen provádí manikúru sama, doma. Často se však stává, že při pořízení manikúry používáme pouze některé nástroje. Kvalita použitých nástrojů ne vždy splňuje naše očekávání. O tom, jak si vybrat správnou sadu maniků, uvádíme níže.

Pravidla pro výběr sady na manikúru

Výběr kvalitní sady na manikúru věnujte pozornost výrobci. Nejznámějšími výrobci kvalitních nástrojů pro manikúru jsou firmy Mertz, Zinger a Henckels. Tyto firmy jsou vzorem kvality výrobku, protože jejich nástroje jsou vyrobeny z nerezové oceli, jsou trvanlivé a dobře naostřené. Samozřejmě, že profesionální sady manikúry nejsou levné, ale tyto společnosti mají také cenově výhodné možnosti nastavení, které se skládají z několika nejnutnějších přípravků. Chcete-li provést domácí manikúru nemá smysl přeplatit a koupit profesionální set. Zjistěte, jaký druh nehtů, které používáte nejvíce, a bez kterých můžete snadno udělat. Na základě toho bude velmi snadné vytvořit si vlastní individuální sadu.

Pilník na nehty

TotoNástroj musí být přítomen v každé sadě na manikúru, protože s ním můžete vytvořit a opravit dokonalý tvar nehtů. Kromě toho kvalita pilníků závisí na kvalitě nehtů. Proto při výběru tohoto nástroje nezapomeňte zvážit stav vaší nehtové desky. Majitelé tenkých a křehkých nehtů se doporučuje, aby si koupili skleněný pilník, ale písek a pilník na nehty je vhodný pro silné nehty. Kovový pilník na nehty se nedoporučuje používat nikomu, protože je velmi drsný a často vede k poškození nehtové desky a odlupování nehtů.

Nůžky na nehty

Nůžky, které jsou součástí sady pro manikúru, mají dva účely: některé jsou potřebné pro ořezávání nehtů a jiné pro odstranění kůžičky. Pro stříhání nehtů použijte nůžky s rovnými konci. Ale řez kutikuly bude vyžadovat nůžky se zaoblenými tenkými špičkami. Pro normální kutikulu jsou vhodné standardní nůžky na nehty, ale pro majitele tenké kůže je lepší koupit „nůžky-jehly“. Mají tenké a ostré konce a jsou schopny jemně odstranit i nejtenčí kůžičku. Pro drsnou a keratinovou kůži je lepší zvednout nůžky s tlustými břity.

Pokud dáváte přednost neřízené manikúru, pak nůžky pro odstranění kutikuly pro vás nebudou užitečné. Zde byste měli zastavit volbu nástroje pro změkčení kutikuly a špachtle pro přesné odstranění.

Kleště

Tento nástroj je určen k oříznutí těsných nehtů a hrubé kůžičky. Při manipulaci s nůžkami je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože je vysoká pravděpodobnost poranění kůže nehtu.

Oranžová tyčinka

Tento šikovný předmět by měl být v každé sadě na manikúru. S pomocí oranžové tyčinky můžete nehty snadno čistit od nečistot, pohybovat pokožkou a odstranit ji. Také oranžová tyčinka se používá při kreslení vzorů na nehtech.

Výhody tohoto nástroje pro manikúru zahrnují jeho antiseptické vlastnosti. Oranžové tyčinky mohou být různých velikostí: od 9 do 10 cm na délku a od 3 do 5 cm v průměru. Jeden konec hůlky je obvykle plochý a druhý je špičatý. Tam jsou také oranžové tyčinky s barevným nátěrem, pryžová špička (pro práci s tenkou kutikulou). Cena oranžových tyčinek je přijatelná pro každého spotřebitele.

V zásadě jsou zde všechny základní nástroje, které by měly být ve vaší manikuře nastaveny k provádění vysoce kvalitní manikúry. Nyní si můžete vybrat pro sebe nejnutnější nástroje osvědčených výrobců a snadno vytvořit krásnou a elegantní manikúru.

Hodně štěstí s vaší volbou!