Jak se zbavit zvyku kousání nehtů

V moderní vědě existuje pojem onychofagie. Je známo mnoha lidem jako zvyk kousání nehtů. Příčiny onychophagy leží v emocionálním stavu člověka. Lidé tak reagují na stres, nespokojeni se sebou.

Příčiny a účinky

Nejčastěji děti, které mají vnímavou, citlivou psychiku, kousají nehty. Tento problém je běžný u dospělých, ale v menší míře. Co dělat, když oniofagie vznikla ve věku vědomí? První věc, kterou musíte zjistit, je příčina takového projevu. Psychologové tvrdí, že spouští jsou lidské fobie, komplexy nebo nedostatečné sebevědomí. V některých případech je tento zvyk proměněn v duševní poruchu a vyžaduje vhodnou léčbu.

V moderním světě je vzhled člověka, který kousne nehty, často zmaten. Kromě estetických obtíží vytváří tento zvyk příznivé podmínky pro následnou deformaci nehtových destiček, jakož i tvorbu zánětu v poškozených oblastech.

Způsoby řešení problému

Dosud bylo vyvinuto mnoho způsobů, jak se zbavit zvyku kousání nehtů. Děti a muži budou používat speciální zpevňující lak. Má hořkou a velmi ostrou chuť. To pomáhá mnoha zbavit se zlozvyku. Lak obsahuje vitamíny a stopové prvky. Umožňují nehty rychlejirostou a zotavují se. Tento lak se používá systematicky, každé tři dny, promývá se a aplikuje se nová vrstva. Bez pravidelných aktualizací se podél okrajů nehtové desky tvoří čipy. Jako výsledek, hřebík přestane být hořký, a člověk může znovu začít kousat nehty.

Spravedlivý sex může kontaktovat mistra v salonu krásy a stavět nehty. Umělé materiály jako gel nebo akryl jsou poměrně těžké. Bude proto problematické je kousat. Pokud nechcete pěstovat nehty, můžete jednoduše udělat drahý design přímo na svých přirozených nehtech. Gnawing krása, která strávila spoustu peněz, bude to prostě škoda. Pro zvládnutí otřepů používejte speciální léčivé oleje na bázi výtažků z léčivých bylin. Tyto oleje se aplikují nejméně třikrát denně na kůžičku a třou se masážními pohyby přímo do kořene nehtu. Po několika dnech těchto postupů bude znatelný účinek. Prsty budou dobře upravené, krásné.

Po dosažení úplného uzdravení všech ran kolem kůžičky, stejně jako otřepů, zůstane zachováno ruce v perfektním stavu. K tomu stačí jednou dát olej na ruce. Pokud se vedle zvyku hlodat na nehty, člověk často vyvíjí podrážděnost, zvyšuje únavu, narušuje spánek, snižuje paměť, nebo se vyvíjí obsedantní pocit úzkosti, je vhodné se poradit s lékařem. Konzultace se zkušeným odborníkem pomůže člověku pochopit jejich vnitřní problémy. Často lidékousání nehtů, jako by se o něco trhali. To znamená, že jsou nespokojeni se sebou, obviňují se za něco.

Netradiční metody

Lidové techniky pomohou překonat zvyk kousání nehtů. Zahrnují použití aloe stromu. Šťáva z dužiny takové rostliny maže špičky prstů. Jako výsledek, pokaždé, když se člověk chce kousnout nehty, čeká ho zklamání. Nepříjemná hořkost vám bude připomínat opozici vůči špatnému zvyku. Hlavní věcí je zajistit, aby byly nehty pečlivě zpracovány aloe šťávou po každém mytí rukou. Tato metoda pomůže nejen zapomenout na závislost. Aloe podporuje hojení drobných odřenin a ran, které vznikají, když člověk kousne nehty. Tento nástroj poskytne požadovaný efekt se systematickým používáním a vlastní kontrolou. Po stanovení cíle, hlavní věc není vzdát se, jinak zvyk obnovení.

Kromě aloe, cibulové šťávy, tinktury z pelyňku se silnou hořkostí, jakož i vysoce koncentrovaný roztok připravený z malého množství mýdla a vody pomůže odstranit takovou špatnou tendenci. Tyto nástroje musí systematicky zpracovávat konečky prstů a povrch nehtu.

Sebeovládání a duševní rovnováha

Zvláštní pozornost si zaslouží vlastní kontrola. Koneckonců, jen on pomůže vymýtit špatné sklony. Člověk by se měl na problém soustředit co nejvíce, používat svou vlastní vůli. Ovládáním akcí se můžete vyrovnat s mnohašpatné návyky a kousání nehtů není výjimkou.

Abychom nezapomněli na rozhodnutí o kontrole svých činností, psychologové doporučují použít připomínku. Například, kravatu nějaké světlé vlákno nebo chytlavý náramek na zápěstí. Výsledkem je, že příležitostný pohled na výzdobu nebo konkrétní předmět pomůže vrátit se k rozhodnutí a řídit jejich činnost.

Psychologickou složku problému nelze ignorovat. Normalizace duševní rovnováhy hraje důležitou roli v boji proti špatným návykům. Koneckonců, lidé často začínají hlodat nehty z vnitřních strachů nebo zvýšené nervozity. Takže první věc, kterou musíte odstranit, je příčina výskytu špatného návyku. Koneckonců se zpravidla stává primárním zdrojem problému.

K obnovení duševní rovnováhy a ke snížení úrovně nervozity se používají speciální uklidňující sbírky založené na mateřském květu, máty peprné nebo valeriány. Je vhodné zapojit se do auto-tréninku nebo meditace. Dechová cvičení budou přínosem. Kromě toho, pro stabilizaci duševního pohodlí, plavání a jógy jsou používány. Mají příznivý vliv na celkovou pohodu člověka, normalizují stav nervového systému.

Dodržování výše uvedených doporučení bude přínosem pro každého, kdo má v úmyslu porušit zvyk kousání nehtů, který vypadá neesteticky a může se postupem času stát vážným problémem.