Jak se trvale zbavit trhlin na patách?

Jak krásně upravené ženské nohy vypadají v sandálech nebo botách s otevřenými prsty, pokud má žena krásnou pedikúru. Ale všechno kouzlo může být zničeno suchou pokožkou nohou a v důsledku toho trhliny na patách. Nečistoty a prach se ucpávají v prasklinách, a dokonce i navenek se nohy nezdají být něžné, krásné, ženské. A na dotek tak obecně se podobají brusnému papíru. Souhlasíte s tím, že takové nohy se pravděpodobně nestanou předmětem chtíče nebo obdivu mužů. Ale bez komplimentů silnějšího sexu se žena přestane cítit jako žena!

Proč je kůže nohou hrubá a na patách se objevují praskliny?

V některých případech, na nohou, se pleť stává drsnou a drsnou, a paty jsou pokryty někdy bolestivými prasklinami, pokud dívka trpí chronickými chorobami. Aby se vyloučila tato varianta výskytu kožního defektu, je nutné včas podstoupit lékařskou prohlídku. Ale nejčastěji se stává, že ne vážné onemocnění se stává příčinou vzniku nepříjemného a bolestivého potažení kůže.

 • Špatná obuv může způsobit trhliny na patách, hrubý a tvrdý povrch nohy. V tomto případě se stačí zbavitnepohodlné boty a zahájit léčbu epidermis.
 • Syntetické punčochové kalhoty, ponožky a punčochy, které dívka pravidelně obléká, také pro pokožku nepřinášejí nic dobrého. Zde se boty mohou měnit tak, jak chcete, pravidelně čistěte nohy hrubých částic kůže, vyživujte podpatky oleji a krémy a z toho bude trochu smysl. Bylo by správné změnit syntetiku nejdříve na přírodní vlákna.
 • Příliš suchá kůže z přírody. Všechno je zde jasné - důvod nebude odstraněn a budeme s ním muset neustále bojovat.
 • Nedostatek vitamínů B v těle. B vitamíny jsou velmi důležité pro kůži žen. Proto se musíte ujistit, že strava obsahuje produkty obohacené o ně.
 • Nesprávný metabolismus. Je těžké přisoudit chronickým onemocněním, avšak bez pomoci medicíny je nepravděpodobné, že se kůže na nohou stane něčím citlivým, jako dítě.
 • Houba na nohou. To je běžná příčina popraskání kůže na patách. Plíseň může vypadat z nekvalitních bot, být přenášena z jiné osoby a také v důsledku nedodržování hygienických norem.
 • Špatná pedikúra. Často děvčata dávají přednost tomuto postupu bez toho, aby odkazovali na pána. V důsledku špatné kvality práce s řeznými nástroji je poraněna kůže na patách, objevují se trhliny.

Jak léčit praskliny paty

\ t

Vzhledem k tomu, že možné příčiny trhlin na patách jsou velmi rozdílné, metody léčby zde také nejsou stejné. Například, z nohy houba jen speciální může pomoci.finanční prostředky prodávané v lékárnách. Nesprávně provedenou pedikúru lze snadno korigovat bez dlouhého terapeutického zásahu. Zvažte více důležitých bodů!

Kosmetický charakter příčin prasklin v nohách může snadno opravit odborník na pedikúru. V mírných případech může být odchod do salonu zrušen, ale v obchodě si můžete koupit speciální oleje a masky na nohy. Pokud je případ opomíjen, kůže na nohách je velmi drsná a praskliny jsou hluboké, pak bude muset mistr projít několik měsíců, aby situaci napravil. Jinak nic.

Nezapomeňte, že krém na nohy by měl být používán denně stejně jako krém na obličej nebo ruce. V tomto případě se trhliny nikdy neobjeví na nohou, vaše nohy budou vypadat a cítit se skvěle, což bude mít nejlepší účinek na vaši procházku a vaši náladu obecně.

Když pedikúru provádí doma amatér, musí být dodrženo několik pravidel:

 • netlačte epidermis příliš tvrdě řeznými předměty;
 • Po ukončení procedury je nutné pokožku masírovat pomocí výživného krému.

Ve ​​stejném případě, pokud nenosíte syntetiku, je celý organismus zdravý a vaše boty jsou pohodlné a vysoce kvalitní, měli byste vyhledat pomoc ne od pedikúry, ale od dermatologa. Pouze tento odborník vám může předepsat správnou léčbu, aby se vaše pokožka vrátila na nohy.atraktivní vzhled.

Způsoby, jak zmírnit nohy lidových prostředků

Kdo nemá rád vyzkoušet časově prověřené lidové prostředky a metody, které vedou k ohromujícímu výsledku, aniž by utratily spoustu peněz? Zde jsou některé účinné možnosti, které můžete použít bez obav z důsledků jejich použití.

Změkčovací lázně

 1. Léčivé byliny (vlak, heřmánek, šalvěj, třezalka) a mořská sůl se nalijí horkou vodou. Nohy klesají do vody po dobu 15-20 minut. Po aplikaci tuku krém.
 2. Jeden článek. lžíce škrobu. Nohy v takové lázni musí držet po dobu asi 20 minut, a pak otřete suché a kartáč s hydratačním krémem.
 3. Semena lnu usínají ve vařených a ještě horkých bramborách, všechno rozdrcují a pokrývají horkou vodou. Po dobu 20 minut v této lázni je třeba snížit nohu, a pak spláchnout zbytky kaše a rozmazat trhliny jódem.

Kompresy a domácí krémy

 1. V olivovém oleji namočte gázu, naneste ji na postiženou oblast chodidla a na vrchol položte plastový sáček. Nechte stlačit 2 hodiny.
 2. Broušení cibule do kaše, připevněte k patám a ponořte na něj ponožky. Nechte na noc obklad a ráno opláchněte nohy teplou vodou.
 3. Namažte hrubou pokožku nohou silnou vrstvou medu, položte na ponožky a na noc nechte obklad. V dopoledních hodinách noha vymaže výživný krém.

Elektrický souborpro nohy

Velvet Smooth Electric Footbath je dnes velmi populární, což dokonale odstraňuje odumřelé kůže z chodidla bez toho, aby nejprve napařila nohy. Pilník na nehty jemně zachází s nohou, aniž by poškodil nebo způsobil bolest. Procedura trvá několik minut týdně a po sobě vyžaduje pouze mazání nohou výživným krémem.