Jak se starat o nehty

Nepravidelná péče o nehty velmi často ničí to, co má dívka z přírody, a místo zdravých a krásných přírodních krás nehtů jsou křehké, zažloutlé nebo deformované nehtové desky s bílými skvrnami. Důvody pro takové problémy jsou špatná strava, věk, životní styl, profese, obecné nemoci těla.

Jak léčit nehty

Je nezbytné zahájit zlepšování nehtů v revizi dietní stravy. Koneckonců, stejně jako celé lidské tělo, nehty potřebují správnou výživu. Potraviny by měly obsahovat vitaminy skupiny A, E, B, C, D a stopové prvky: zinek, vápník, železo, jód, draslík. Ve stravě musí být přítomna zelenina, ovoce, mléčné výrobky, maso a droby. Správná výživa je první odpovědí na otázku, jak se starat o nehty. V přírodě rostou lépe v letních měsících, ale nechtějí být pod vlivem agresivních médií: spalujících paprsků slunce, zimních mrazů bez rukavic nebo rukavic, alkalických detergentů.

Hygienické postupy

Zlepšení nehtové desky začíná prováděním hygienických postupů, počínaje nejjednoduššími, jako je mytí rukou mýdlem. Pod nehty se hromadí nečistoty a vyvíjejí se celé kolonie bakterií a virů, které jim způsobují nenapravitelné škody a mohou způsobit různá onemocnění. Nehty by měly být umyty speciálním měkkým kartáčkem a mýdlem, jemně, aby nedošlo k poraněníkůže a nehty. Je nutné, aby bylo provedeno pravidlo, že všechny kuchyňské a úklidové práce provádějí gumové rukavice. Manikůra specialisté, radit před tím, než dělá špinavé práce hřebík hřebíky do kusu mýdla. Mýdlo bude na nehtové desce s ochrannou vrstvou, na konci práce se omyje teplou vodou. Nedoporučuje se stříhat a ukládat nehty ihned po dlouhém pobytu ve vodě, protože deska bobtná a může být snadno vystavena mechanickému poškození.

Péče o nehtovou kůžičku

\ t

Kůžička, stejně jako celá deska, musí být udržována v čistotě. Vodní ošetření, masáž, různé nutriční koupele, to vše se používá k péči o kůžičku. Masáž je prováděna měkkým kartáčkem, který se doporučuje nejprve prát dětským mýdlem, zatímco pokožka prochází lehkým peelingem, který zabraňuje tvorbě hrubé vrstvy a odstraňuje odumřelé kožní vločky z povrchu a zabraňuje vzniku bolestivých prasklin a otřepů.

Dobré výsledky se získají třením nehtů před spaním speciálním olejem na kůžičku nebo krémem na ruce. Krém nebo olej se aplikuje na desku a kůžičku s aktivními masážními pohyby, což vede k aktivaci krevního oběhu v oblasti nehtové ploténky, což má příznivý vliv na její stav jako celek. Po smetaně můžete nehty masírovat kouskem citrónu, který zjemňuje a bělí.

Dalším poměrně nepříjemným a bolestivým problémem je výskyt otřepů, což vede k nedostatečné péči.pro ruce. Změkčení pleti kolem nehtů a zabránění vzniku slz kůže kolem nich pomůže denní koupel teplého olivového oleje. Velmi dobrým výsledkem bude, pokud nechcete otřít nehty po koupeli a dát na bavlněné rukavice na noc a leštění kůže s leštící pilník na nehty v dopoledních hodinách, pro lepší výsledek můžete přidat kapku nebo dva esenciálního oleje do pilníku.

Koupele

Jednou týdně, za účelem získání zdravých a krásných nehtů, je nutné užívat teplé vyživující lázně:

 • koupel s mořskou solí:až 10 g mořské soli přidejte dvě kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje a 100 ml teplé vody, čímž zvýšíte růst nehtů;
 • želatinová lázeň:obsah jednoho sáčku želatiny by měl být naplněn sklenicí strávené chlazené vody a ponechán bobtnat po dobu 30 minut, po zahřátí na přijatelnou teplotu, zvýšení růstu a posílení nehtů;
 • koupel s olivovým olejem,může být nahrazena broskví nebo mandlemi: přidat 100 kapek citronové šťávy, 5 kapek vitamínu A do 100 ml teplého oleje, dokonale zpracovává svazek nehtů;

Nehtové salony nabízejí velmi účinnou službu pro zpevnění nehtů: parafínové koupele a zpevňující laky s kyselinami vápenatými a ovocnými. Parafín má blahodárný vliv na pokožku rukou, zjemňuje, činí ji hladkou a dobře upravenou. Při návštěvě nehtového salonku se můžete zeptat na radu mistra, jak se starat o nehty.

Péče o křehké a exfoliované nehty

\ t

Denní masážtekuté vitamíny A, B, D v nehtové destičce dobře pomáhají zlepšovat křehké a exfoliační nehty. Pozitivním výsledkem jsou koupele s olivovým olejem a citrónovou šťávou a koupelí s fermentovanými mléčnými výrobky, postup se provádí po dobu 10 minut, po koupeli s mléčnými výrobky, ruce se otírají výživným krémem. V lékárně si můžete koupit lék na křehké nehty "Crystal", dobrý výsledek bude, pokud je namazáte a konečky prstů 2-3krát denně. Předpokladem pro získání krásných a dobře udržovaných rukou a nehtů je použití gumových rukavic při provádění různých prací v domácnosti.

Masáže

Nenehty mají zdravý vzhled s nedostatečným krevním oběhem, aby se tento jev odstranil, odborníci navrhují, abyste denně prováděli vlastní masáž. Provádí se několikrát denně po dobu 4 minut. Technika vlastní masáže je následující: položte ruku na libovolný vodorovný povrch a volnou rukou ji pohněte, s kruhovými pohyby, počínaje falangy nehtů. Pak natáhněte ruku rukou, opakujte pro druhou ruku.

Pak sevřou ruce do pěstí, otírají prostřední prstence prstů k sobě a pohybujeme je nahoru a dolů, pak třpeme falangy nehtů stejným způsobem, pak je otřete tam a zpět. Když jsou střední falangy tření, pěsti jsou mírně stlačené, nehty jsou mírně nezahozené. Na konci se otřete kartáčem a dokončete hladění.

Základní pravidla pro péči o nehty doma

Existujeněkolik pravidel péče o nehty, jejichž dodržování umožňuje dlouhodobě udržovat zdraví a krásu nehtů:

 • K čištění nehtů použijte měkký kartáč nebo mýdlovou houbu;
 • odstraňovač laků by měl být používán nejvýše dvakrát týdně;
 • nepoužívejte nástroje pro manikúru, vyrobené z kovu;
 • ořezávání nehtů a podávání se nedoporučuje ihned po vodních procedurách;
 • řezání otřepů speciální pinzetou, musí se nejprve dezinfikovat;
 • nošení gumových rukavic při čištění a domácích pracích;
 • vyrovnat jejich stravu, včetně zeleniny, ovoce, mléčných výrobků a mořských plodů;
 • vezměte komplex vitaminů.

Pravidla péče o nehty nejsou komplikovaná, stačí je dodržovat a každý den půl hodiny věnovat péči o ně.