Jak se starat o dětské nehty

Velmi často rodiče nevědí, kdy začít stříhat nehty a jak se o ně v budoucnu postarat. Nicméně, kůže dětských prstů je velmi jemná, a přes ploutve často může dojít k nežádoucím problémům ve formě infekce. Proto je nutné mít k dispozici základní informace, které v praxi umožní dětem nehty vypadat zdravě, a matky budou v klidu o svých dětech.

O štípacích deskách

Nejprve je v našich vlasech a nehtech keratin. Je to právě tato látka bílkovinného původu, která jim umožňuje být silná, trvanlivá a krásná. Kromě keratinu a vody, která zajišťuje jejich pružnost, struktura nehtů obsahuje takové minerální látky: vápník, fosfor, zinek, uhličitany. Všechny poskytují komplexní zdravotní stav a normální vzhled nehtové desky.

Výše ​​uvedené složky jsou ve struktuře dětských měsíčků, které rostou rychle a je třeba je zkrátit. To je nezbytné, aby se děti náhodou nepoškrábaly, protože pohyby rukou po narození jsou chaotické. V dnešní době málokdy už někdo zabalí děti a skryje je. A speciální rukavice na prodej pro děti nejsou cestou ven, protože kůže rukou musí dýchat, a proto by děti neměly být v takovém oblečení po celou dobu.

Pro většinu mladých matek, které mají první dítě, je prvotní zkušenost s řezáním měsíčku lékařského něčímextrémní Pediatri proto poskytují následující tipy:

  1. Po koupání ořízněte nehty dítěte. Pak budou měkčí.
  2. Používejte k tomuto účelu zejména dětské nůžky s tupými konci, a ne matku, ze sady na manikúru. Dbejte na to, aby nedošlo k jejich získání.
  3. Je lepší řezat měsíčky na dolních končetinách, když je dítě v polohovaném postoji s nohama ohnutým na kolenou.
  4. Tento postup může být proveden pro spící dítě, pokud je jeho spánek opravdu dobrý. A můžete to udělat společně, pokud mluvíme o dítěti mladším než jeden rok. Pak by měl jeden dospělý rozptýlit dítě, a druhý by měl rychle, ale opatrně odříznout regrown nechty. Předtím si důkladně umyjte ruce, otřete nůžky alkoholem. Ruka dítěte je vzata v jeho ruce, prsty dítěte jsou drženy palcem a ukazováčkem. Je nutné stisknout trochu na podložku prstu dítěte tak, aby se pohyboval dolů a usnadňoval řezání.
  5. Neřežte hřebík pod kořenem. Je třeba ponechat asi milimetr.
  6. Na prstech vašich rukou musíte zakončit konce měsíčků. Na nohách to není nutné.
  7. Pokud se dítě otočí a poraní kůži, musí se na ránu aplikovat sterilní obvaz. Starší děti by měly ošetřit ránu peroxidem nebo připevnit tampon Levomicolem.

K problémům měsíčeků

\ t

Kromě ořezávání nehtů by rodiče měli být připraveni na problémy, které s nimi často vznikají. Takže, když zarostlé nehty by měly být furatsilinovye koupele. Pro tuto jednu pilulkufuratsilina rozdrcená do stavu prášku a rozpuštěna ve sklenici teplé vařené vody. Je nutné držet prst v něm asi 15 minut, je lepší ukázat dítěti pediatrovi, aby se zabránilo silnému zánětlivému procesu.

Dalším problémem je, že děti často kousají nehty. My, dospělí, chápeme, že tento zvyk je škodlivý, nehygienický. Ale také máma a táta by měli vědět, že to může být první známkou začínající neurózy. Zkontrolujte, kdy si váš syn nebo dcera kousne nehty. To může být dobré jít na schůzku s dětským psychologem, aby se zabránilo problému. V každém případě musíte krátce zkrátit nehty dětí tak, aby neměly co okusovat. A také se doporučuje vzít si něco dětského rukou. Snad to bude pro děti zajímavá pyramida, další hračka.

Nejčastějším problémem jsou snad otřepy. Řez je správně. Udělejte to v dobrém světle, po dezinfekci prstu. A aby se předešlo problémům otřepů, naučte dítě pohybovat kolem prstu dolů.

Často si rodiče všimnou bílých skvrn na měsíčku. U dětí je to vzácně důkaz onemocnění. Jedná se spíše o vzduchové bubliny v nehtové desce. Nevyžadují léčbu, protože nepředstavují nebezpečí.

Křehké nehty - to je znak nedostatku vápníku v těle dítěte. Pokud nemá rád mléčné výrobky bohaté na tento stopový prvek, pak stojí za to se pokusit posílit nehty vitamíny z lékárny.