Jak se přepnout na unedged manikúru

Není tajemstvím, že moderní manikérský průmysl učinil významný krok kupředu, což nám dává příležitost vybudovat nehty jakékoliv délky, zakrýt je odolným lakem, vytvořit na dílech „mistrovské dílo“. Nicméně, provedení čisté manikúry je nemožné bez předchozí péče o kůžičku. Koneckonců, je to regrown kutikula, která se nejčastěji stává viníkem neestetického typu nehtů.

Při provádění klasické manikúry zpravidla řezáme kutikulu a nechtěně provokujeme její růst. Faktem je, že kůžička je určena k ochraně nehtu a jeho lůžka před negativními vlivy vnějších faktorů. Proto bez ohledu na to, jak moc ji odstraníme, bude obnovena a bude mít dvojnásobnou sílu. Kromě toho, jak je položena přírodou, pak při odřezávání keratinizované kůže obnoví naše tělo svou integritu, uzdraví „zranění“. To je důvod, proč se čerstvě upravená kutikula po několika dnech obnoví do své obvyklé velikosti. Ukazuje se, že každé dva nebo tři dny musíme provést korekci kůžičky a provést hygienickou manikúru. Tomuto problému se však lze vyhnout, pokud se neuchováte ke klasice, ale k neodhalené manikúre, o níž se bude diskutovat v naší dnešní publikaci.

Výhody a nevýhody neřízené manikúry

\ t

Manikúra bez kostí je každým dnem stále populárnější, protože je určena k udržení prstů v bezvadném stavupoužití "řezných" nástrojů. V tomto případě trvá unedged manikúra mnohem méně času než klasika a nezpůsobuje řezy. Jedinou nevýhodou tohoto typu manikúry je, že není snadné se na ni přepnout. Faktem je, že během „přechodného“ období kůžička stále roste a nemůže být odříznuta. Ale na druhou stranu - čím méně ji budete rušit, tím méně bude podrážděná a bude reagovat na obřízku s následným růstem. Navíc, pokud přidáte systematickou hydrataci, změkčení a výživu keratinizované kůže vaší manžestě bez podráždění, vaše pera budou vždy vypadat skvěle. To je celý význam neřízené manikúry.

Jak přejít na neřízenou manikúru?

Takže, pokud chcete strávit mnohem méně času na manikúru a nepoškozovat keratinovou kůži nehtového lůžka, pak buďte trpěliví, zakryjte nůžky na nehty a pinzety a získejte potřebné nástroje pro neřezané hrany. Všimněte si, že na první, nedokonalý druh nehtů, s největší pravděpodobností, způsobí vám morální trápení, nutí vás k "odtrhnout" a ještě odříznout kůžičku. Pokud však posloucháte doporučení odborníků a neberete nůžky, pak bude vaše utrpení odměněno. Když přežijete „přechodné období“, v budoucnu se nebudete muset starat o vzhled nehtů, protože během několika minut můžete udělat dokonalou manikúru.

Od této chvíle by se měla sada maniků skládat z takových prostředkůjako:

  • kvalitní odstraňovač pokožky nebo remuver;
  • výživný olej z kůžičky;
  • oranžová tyčinka a pilník na nehty.

Při přechodu z klasické na neřízenou manikúru musí být odstraňovač kůžičky používán denně. Je navržen tak, aby změkčil odumřelé kůže, které pak lze rychle a bezbolestně odstranit. Současně může být aplikován remuver, aniž by se dokonce odstranil povlak na nehtech.

Pokud kutikula příliš nevyrostla, není nutné ji zpracovávat odstraňovačem. Je lepší prostě parní nehty v lázni a jemně pohybovat kůžičku s oranžovou tyčí. Zpočátku, kutikula nevypadá tak dobře upravená jako po ošetření nůžkami, ale v takové manikúre není nic hrozného a neslušného. Kromě toho, pokud denně zvlhčujete kůžičku, bude po prvním týdnu vypadat „živější“: pružný, měkký, tenký, bez sucha a otřepů. Postupem času, po odpočinku od agresivních účinků nůžek na nehty, kutikula se zklidní a zpomalí ochranný zvýšený růst, který vám umožní udržet ji v čisté formě bez použití pinzety a kleště. Dobře upravený vzhled vašich per vám navíc přinese spoustu potěšení.

Shrneme-li dnešní rozhovor, rád bych poznamenal, že není vůbec těžké přejít na nevyzkoušenou manikúru, pokud trpíte trpělivostí a dokonale dodržujete doporučení odborníků. No a odměnou za vaše úsilí bude dokonalý pohled na měsíčku po zbytek života!