Jak ředit lak na nehty

Jakýkoliv lak nebo sklovina, navzdory své dobré kvalitě, časem zhušťují. A vše je vysvětleno velmi jednoduše: kapalina, která je součástí výrobku, se postupně odpaří z láhve. Kvalitní lak z laciného je odlišný v tom, že zesiluje mnohem pomaleji. Pokud jde o čas začátku zhrubnutí, může to být jeden a půl měsíce a čtyři. Samozřejmě, že po zahuštění nezahoďte svůj oblíbený lak, ale přijměte opatření k jeho oživení.

Obnovili jsme zahuštěný lak

Především si všimneme, že je možné zabránit zhušťování lakového povlaku. K tomu musí být uložen na tmavém, chladném místě. Může to být i vaše lednice.

Pokud se z různých důvodů zesílí, může být ředěn. Jednou z možností je použití speciální kapaliny pro ředění laků a emailů. Takové nástroje jsou v kosmetických odděleních obchodů. Pro ředění přidejte do smaltu /laku několik kapek ředidla a lahvičku protřepejte.

Významnou nevýhodou takového nástroje je, že jeho životnost je jeden měsíc. Po 30 dnech se lak opět zhušťuje.

Další možností ředění je přidání malého množství acetonu do lahvičky. Jedná se o starý způsob reanimace nehtových výrobků, které byly použity během SSSR. Lak se stává tekutější, ale jeho použití již slouží jako hrozba pro nehtové destičky. Nakonec je aceton suší. Pokud se tento nástroj používá neustále, pak nehtyzačne žloutnout a prasknout. Mohou stratifikovat. A „minus“ takového ředění je, že obnovený lak nebude trvat dlouho na nehtech a manikúra bude vypadat drsně a nerovnoměrně.

Často ženy ředí lakem odstraňovačem laku na nehty. To je nejjednodušší způsob, jak je k dispozici všem. Pokud je to kapalina bez acetonu, pak nehty budou trpět méně, když použijete zředěný lak. Když je kapalina levná, s acetonem, pak nehty dostanou více sucha, jejich přirozený zdravý lesk bude ztracen. Proto není nutné kapat takové množství kapaliny do lahvičky s časem zhuštěnými prostředky.

Zvýšit používání laků

Obvykle jsou ve vysoce kvalitních lakových tekutinách kovové koule, které jsou díky třepání, při kterých dochází k rozbití sraženin. To znamená, že takový lak bude skladován déle bez zahuštění.

A aby se prodloužila životnost vašeho oblíbeného laku, měl by být uložen v tmavé zásuvce v tabulce v chladničce. Nevystavujte flakonchiki na parapetu, aby se zabránilo paprsky slunce. Nenechávejte smalt ani lak dlouho otevřený - kapalina z nich se vyparí, nástroj se brzy stane nepoužitelným. Lahvičku udržujte vždy ve svislé poloze. Když je láhev v horizontální poloze, nástroj neustále proudí různými směry, narazí do hrudek.

Prevence negativních účinků laku

\ t

Bez ohledu na to, jak kvalitní je lak, je jeho systematickéPoužití ženy ohrožuje zdraví nehtů. Ztrácejí přirozený lesk a hladkost. Proto by měla být preventivní opatření prováděna takto:

  1. Nechte své nehty odpočinout. Po odstranění staré vrstvy laku dejte hřebíky do pořádku a dejte jim dva dny odpočinku. Nechte je jen "dýchat".
  2. Během odpočinku používejte masáž nehtů s olivovým nebo mandlovým olejem. Tyto dva oleje nejlépe hydratují nehtovou destičku, nasycují je vitamíny, vyrovnávají povrch.
  3. Koupele. Pro preventivní koupel je nutná hluboká mísa, teplá voda a tonikum. K tomuto účelu můžete použít med a mořskou sůl, citronovou šťávu a jód. Držte konečky prstů v lázni asi patnáct minut, nechte přirozeně uschnout, otřete krém na ruce a nehty. Po 2-3 takových procedurách můžete pokračovat na manikúru s lakem na nehty.
  4. Manikérky raději nakupují spíše kvalitní lak než dva laciné laky. Takže vaše nehty budou vypadat krásnější a zdravější.