Jak používat "tekutý nůž" pro pedikúru

Pravidelný pemzový kámen neřeší vždy odlupování a keratinu kůže. A aby bylo možné je dát do pořádku, někdy budete muset strávit spoustu času - kouřící, snaží se na křoviny, atd. A pokud problém nedává do řešení doma, je třeba jít do salonu.

Mezi mnoha nástroji pro pedikúru a péči o pleť se objevila další, která se stala velkou poptávkou spotřebitelů v krásné polovině společnosti. Jmenuje se „Liquid Blade“. Řekneme, co to je a jak ji používat.

Co je to tekutý čepel

Nebojte se názvu tohoto nástroje. Nemá to nic společného s oříznutou pedikúrou na patách, když je mrtvá kůže odstraněna ostrým nástrojem - škrabkou. Tento postup přispívá k ještě většímu šíření problémových oblastí, protože poškozuje pokožku.

Ve skutečnosti se jedná o změkčovač pěny, který jemně a účinně odstraňuje odumřelé částice kůže.

Kvalitní pedikúru lze nyní provádět doma pomocí „tekutého nože“

.

„Kapalina Blade“ obsahuje keratolytika - látky, které podporují odlupování odumřelých částic kůže z kůže. Lék je určen propoužití v salonech, to je docela žíravý a moci být škodlivý pro zdraví jestliže neopatrně použitý doma.Před použitím tohoto roztoku na kůži si pečlivě přečtěte návod.

Výrobek se vyrábí v lahvích s rozprašovačem a při aplikaci na povrch nohou se změní na hustou bílou pěnu, která je vhodně rozložena na tvrdých plochách. „Tekutá čepel“ se také nachází v prodeji v podobě jednorázových ubrousků napuštěných přípravkem. Pro stálé používání je výhodnější koupit láhev výrobku a ubrousky jsou vhodné pro zkušební použití nebo pro cestování.

Jak používat expresní aviváž pro pedikúru

Výrobek na pedikúru je k dispozici ve formě spreje nebo speciálních ubrousků

.

Potřebné nástroje a zařízení

\ t

Pro péči o nohy pomocí zařízení Liquid Blade budete potřebovat kromě samotného přípravku:

 • plastové sáčky, návleky na boty nebo potravinové obaly na balení nohou;
 • ochranné rukavice;
 • tyčinky pomerančovníku;
 • mlecí nožní mřížky (přednostně s několika stupni s různou abrazivitou);
 • ubrousky pro pedikúru (mohou být nahrazeny suchými vlhkými ubrousky);
 • dezinfekční přípravky na kůži;
 • koupel nohou;
 • krém na nohy.

Fáze zpracování nohou

 1. Připravte nohy, aby se odstranila odumřelá kůže, a to tak, že je držíte v lázni s teplou, ale ne horkou vodou po dobu nejméně 15 minut.Tvrdé útvary na kůži nohou absorbují vlhkost a budou náchylnější k účinkům léku. Ujistěte se, že nohy nejsou prasklé, poškrábané, vodní kalus.Je přísně zakázáno používat na poškozené kůži pěnovité změkčující změkčovadlo, protože obsahuje kyseliny.

  Před pedikúrou musíte držet nohy v lázni teplé vody po dobu asi 15 minut

  .
 2. Osušte nohy, ošetřete je dezinfekčním prostředkem a chráňte ruce rukavicemi.

 3. Na kůži naneste „tekutý čepel“ a věnujte zvláštní pozornost nadrženým místům. Nejtěžší oblasti - pata, palec a prostor pod prsty zabalit ubrousky. Pak si na nohy položte plastové sáčky, obaly na boty nebo je zabalte filmem.Změkčovač uchovávejte na kůži po dobu 10 až 15 minut, ne více.V tuto chvíli není vhodné chodit po podlaze. Pohodlná volba pro domácnost: položte nohy na židli.

  Celý postup by neměl trvat déle než 10 - 15 minut

  .
 4. Odstraňte sáčky nebo pásku a ošetřete chodidla pedikérem, aniž byste předtím odstranili změkčovací činidlo. Částice mrtvé kůže se budou valit a odpadávat. Pokud máte několik stop různého stupně abrazivity, použijte nejprve hrubší a pak hladší. S pomocí dřevěných tyčinek odstraňte veškerý přebytek z oblastí kolem nehtů.

  Zpočátku se chodidla ošetřují pilíříkem na pedikúru a poté se změkčovadlo vypere

  .
 5. Po zákroku si dobře umyjte nohy teplou vodou.Opět je ošetřete dezinfekčním prostředkem a naneste krém. Kyselina citrónová, která je obsažena v jakémkoliv krémě na nohy, neutralizuje účinek keratolytik.

  Po umytí nohou teplou vodou naneste nejprve dezinfekční prostředek a poté krém

  .

Video: Jak používat kapalné ostří

„Liquid Blade“ je spolehlivým asistentem v boji proti keratinizované kůži nohou. Nástroj používejte v přísném souladu s pokyny a vaše paty nebudou vypadat horší než po péči o salon.