Jak posílit nehty doma

Nehty jsou stejně důležitým prvkem obrazu v životě a kráse moderní ženy, jako jsou vlasy nebo kůže, takže správná péče o ně je prostě nezbytná. Moderní kosmetologie je připravena poskytnout nám celou řadu různých postupů a kurzů, které bohužel ne každý může dovolit, a ne každý má čas a touhu hledat péči v těchto salonech. Proto bude tento materiál plně věnován vlastní péči o nehty, stejně jako podrobný popis hlavních problémů s nimi a jak je řešit doma.

Nejprve se musíme rozhodnout o pojetí toho, co je neht obecně, protože s vědomím toho, že o něm máme více informací, můžeme efektivněji pomoci našim nehtům, aby byly silné a zdravé. Keratin leží na základně nehtové ploténky, v sobě skrývá vrstvu tuku a vrstvu vody - je to správná rovnováha těchto dvou složek, které dávají našim nehtům zdraví. Při nedostatečném množství tuku se tenké a rozbijí, ale pokud budete pracovat hodně s vodou, pak může nehtová deska nabobtnat a prasknout. Hlavním důvodem zhoršení zdraví nehtu jsou mechanické a chemické poškození. Příčinou však může být stav vnitřních orgánů a žláz, které ovlivňují jejich stav.

Posílení hřebu

Aby bylo možné připomenout nemoci nehtů co nejméně, pokuste se omezit kontakt rukou s domácími chemikáliemi, vodou z vodovodu a vodouatd. Používejte rukavice pro mytí nádobí a nezapojujte se do nehtových lázní. Sodové koupele nemají žádný vztah k posílení nehtových destiček, protože pomáhají pouze zarostlým nehtem nebo dezinfikují rány.Více d Pro zpevnění nehtů jsou vhodné tyto prostředky:

  • Při výběru spisu dávejte přednost skleněnému pilníku s abrazivitou nejméně 220 jednotek. Při zpracování neplňte konce nehtu, protože ho bolí a vede k odlupování.
  • Pro správnou péči je nezbytný dobrý zvlhčovač nebo základní olej. Hřebík je derivát epidermis a podobně jako kůže potřebuje výživu. Krémy s dobrým obsahem vitamínu A a E, stejně jako lanolin, jsou velmi vhodné pro výživu nehtové ploténky. Jen nevzdávej olejové masky.
  • Sestavování a šelak trvale způsobují větší poškození nehtu, protože umělá hmota desku tenčí. Postavit měsíček by měl být co nejzdravější, protože neustálá korekce je ředí a vede k delaminaci.
  • Škoda laků je absolutním mýtem, protože kvalitní laky, které neobsahují formaldehyd, dibutylplate a toluen, splňují kategorii big3free - dokonale chrání hřeb před vnějším prostředím. Vysoce kvalitní lak pro posílení nehtů - dobrý nástroj.
  • Hlavními problémy nehtů jsou laminace, jejich křehkost a špatný růst. Níže jsou uvedeny hlavní problémy a způsoby posílenínehty doma.

Položte nehty

Hlavním důvodem je nedostatek kyseliny linolové a jiných mastných kyselin. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte doplnit dietu rostlinnými tuky. Pomůže také postup nazvaný „minerální těsnění“.

Recepty na zpevnění nehtů

\ t
  • Mírně nasáklá mořská sůl se jemně vtírá do nehtů měkkým semišem nebo flanelem. Zbylou sůl se protřepe, pak se utopí malý včelí vosk, přidá se několik kapek oleje z hroznových jader a pupalky. S kouskem, který se třel sůl, jemně třít směs do každého nehtu. Po vysušení je vyleštěte měkkým souborem. Lze opakovat každé dva týdny.
  • Recept 2: V malé misce smíchejte lžíci medu, kokosového oleje a kakaového másla. Výslednou směs rukou namažte a opatrně ji vmasírujte do nehtů. Myme se po 10 minutách, naneseme si bavlněné rukavice a půjdeme do postele.

Zlomené nehty

Křehké nehty jsou obvykle výsledkem hypotyreózy (dysfunkce štítné žlázy), jakož i nízkých hladin hemoglobinu v krvi. Existují lidové prostředky k posílení nehtů trpících tímto problémem. Chcete-li obnovit funkce štítné žlázy, stojí za to se poradit s endokrinologem a možná s nějakou dobou brát vitamíny skupiny B. Pro obnovení hemoglobinu v krvi stojí za to jíst více šťavnatých bylin, zelí, granátového jablka nebo šťávy z granátového jablka,hematogen a doplňky železa.

Balení

Tento postup bude vyžadovat hedvábné nálepky, které lze zakoupit v každém obchodě pro manikúru. Před zákrokem je třeba každý nehet vyleštit, poté kutikulu posunout hůlkou. Každý kus hedvábí je navlhčen v růžové vodě a opatrně zabalte každý nehet. Skart by měl dobře sedět a stát se průhledným.

Receptura pro zpevnění nehtové desky

\ t

Čl. lžíce mořské soli, kapka pepře, citronu a myrhy esenciálního oleje. Aby se směs změkčila, přidejte několik kapek vody. Ponořte prsty do směsi a jemně rozetřete voňavou sůl do každého nehtu. Doporučuje se opakovat několikrát týdně.

Nehty nerostou

Tato porucha může způsobit jak nedostatek bílkovin, tak zánětlivé procesy nebo stres. K řešení tohoto problému je třeba upravit stravu ve směru zvýšení množství proteinových potravin. Je také nutné zvýšit průtok krve do rukou, pro které je nutné kartáče zahřát.

Pokud tyto jednoduché metody péče a obnovy nehtů nezanedbáváte, tato otázka vám nikdy nebude stát se vší naléhavostí a můžete se v jakékoli situaci chlubit celým okolím naplněným životem, lesklými nehty.