Jak pěstovat nehty na rukou

Téměř všechny ženy sní o dlouhých a krásných nehtech, ale jen někteří z nás se mohou pochlubit takovou přírodní krásou. Křehkost, křehkost, slabý růst nehtové ploténky - nejčastější příčiny mnoha žen. Dnes se pokusíme zjistit, jak rychle rostou nehty na rukou a jaká je rychlost tohoto procesu.

Trocha anatomie

Lidské nehty jsou nadržené útvary podobné struktuře vlasů a horní vrstvy kůže. Charakteristickým rysem nehtových destiček je nedostatek krevních cév a nervů. Správný hřebík s jedním koncem jde do kořene a druhý tvoří volný okraj.

Chrání nehtové lůžko a matrici před různými druhy infekcí - kůžičku. Bílá, kulatá formace na základně se nazývá moonula. Hřeb se tedy skládá z následujících prvků: deska, lůžko, kořen (matrice), válečky, dutiny, kutikula, lunula.

Hlavním prvkem je nehtová deska, která se skládá ze sady rohovitých desek s porézní strukturou. Díky této vlastnosti nehtů dochází k výměně vlhkosti, to znamená, že mohou nejen absorbovat vlhkost, ale také ji vylučovat. Ve srovnání s lidskou pokožkou dochází zároveň k výměně vlhkosti v nehtové ploténce 100krát rychleji. Proto se lidem s oslabenými nehty doporučuje používat zvlhčovače a masky. Pokud je osoba často v kontaktu s vodou, nehtová deskačasem začne znatelně zesílit.

Co ovlivňuje růst?

Vytvoření nehtu nastává v matrici. Nehtové lůžko je jeho pokračováním. V této části jsou krevní cévy, které dávají talíři krásnou barvu a intenzivně ji vyživují. Konečná tvorba probíhá v nehtovém lůžku, to znamená, že proces keratinizace končí.

Kořen patří k nejdůležitějším prvkům, které plní funkci tvorby desek. Záleží na matrici, jaký tvar a hustota nehtů bude růst. Záleží také na rychlosti růstu nehtové destičky. Tvar a struktura matice jsou individuální.

Ukončení růstu nehtové ploténky je často spojeno s nesprávnou péčí o ruce a zraněními. Nedostatek nezbytných vitamínů v lidském těle vede k řídnutí hřebenů nehtů, vzniku otřepů, rozvoji zánětlivých procesů. To je plná ohromného růstu nehtů nebo jejich úplné ztráty.

Jak nehty rostou rychle?

Jejich rychlost růstu je přibližně 1 mm za týden nebo 3 mm za měsíc. Deska je kompletně obnovena za půl roku. Intenzivní růst nastává v období adolescence, v období před menstruací, během těhotenství. Jakákoliv činnost, která vede k broušení nehtů (tisk, vyšívání, pletení), urychluje jejich růst. Vysvětlení je zde jednoduché: když se zabýváte výše uvedenými případy, zvyšuje se krevní oběh ve špičkách prstů. To pomáhá zlepšit výživu nehtů a v důsledku toho urychlujejejich výška. Použití přísné diety, přítomnost nemocí spojených s poškozením krevního oběhu a metabolismu, nesprávná péče o ruce - to vše má negativní vliv na růstový proces nehtových destiček.

Zajímavé.

Naši odborníci pro vás shromáždili zajímavá fakta. Nyní budete vědět, že:

  1. Měsíček na dlouhých prstech roste rychleji než na krátkých.
  2. Lidé s pravou rukou mají aktivní proces pěstování nehtů na pravé ruce, zatímco leváci mají aktivní proces na levé straně.
  3. Po akutním infekčním nebo virovém onemocnění začnou nehtové destičky rychleji růst.
  4. Nelvin Fazel Buz (Guinnessova kniha rekordů) je uznáván jako majitel nejdelších nehtů. Jejich celková délka byla 953 cm, aby rostly takové nehty, Nelvin zapomněl na existenci manikúrových nůžek po dobu 25 let.
  5. Ve silné polovině lidstva rostou talíře nehtů mnohem rychleji než u žen.

Doufáme, že náš článek bude pro vás užitečný.