Jak pěstovat nehty

Dlouhé a dobře udržované nehty jsou nedílnou součástí ženského obrazu. Zběsilé tempo života a každodenní práce však mohou významně zkazit "volací kartu" jakékoli módní ženy. Naštěstí, v našich dnech ke zvýšení nehtů není problém, ale ve skutečnosti přírodní vždy byl, je a bude na počest, takže každá žena chce mít přirozenou manikúru. Mezitím, bohužel, ne všichni příroda obdařila silnými nehty, mnozí musí vyzkoušet různé prostředky, aby jejich ruce vypadaly dokonale.

Naučte se správně se starat o nehty!

Nehty potřebují neustálou péči a péči. Pravidelné stříhání a podávání v různých směrech nestačí, potřebují řádnou a zdravou péči. Jak to provést, proveďte následující doporučení:

  1. Správná manikúra.Pokud máte možnost udělat manikúru s profesionálem, použijte ji. Pokud jste samostatně pečovat o nehty, pak nezapomeňte, že aktivní podání v různých směrech a řezání kůžičky do krve neznamená, že je zdravější.
  2. Ochrana.Hřebíky mají porézní strukturu, takže rychle absorbují různé látky, včetně škodlivých, což vede k destrukci a deformaci nehtové desky. Proto, pokud máte co do činění s chemikáliemi, pak nezapomeňte nosit rukavice.
  3. Odpočinek. Naše měsíčky by se měly čas od času opírat o „jedovaté“ laky a nátěry. Navíc jsou zapotřebí nehtykonstantní „top dressing“ s oleji, zpevňujícími prostředky a krémy.
  4. Dodržování základních hygienických předpisů.Dlouhé nehty jsou především zdravé nehty. Nelze však hovořit o zdraví a kráse měsíčků, pokud nejsou dodržena základní pravidla hygieny. Každá žena a dívka by měla mít vlastní sadu na manikúru, která musí být ošetřena dezinfekčními roztoky, a to před a po zákroku.

Jak pěstovat nehty doma?

Dnes existuje mnoho metod, které pomáhají zlepšit vzhled nehtů. A pro to není nutné uchýlit se ke službám profesionálů. Je zcela možné pěstovat nehty doma pomocí masáže, výživy s oleji a krémy, vitaminové terapie. Pokud však chcete mít silné a dlouhé nehty, musíte začít s úpravou výživy.

Jídlo je naše všechno!

Aby byly měsíčky zdravé a silné, musí tělo dostat dostatečné množství vitamínů a stopových prvků, zejména: A, E, skupina B, železo, jod, vápník, křemík. Denní menu by mělo být rozmanité, vyvážené a mělo by obsahovat všechny výše uvedené prvky, protože jsou zodpovědné za zdraví a krásu nehtových destiček.

Masážní procedury

Masáž rukou má příznivý vliv na sílu a růst nehtů. Během zákroku se aktivuje krevní oběh, v důsledku čehož nehtové destičky začnou přijímat více živin, což přispívá k jejich \ tposílit. Věřte mi, že každodenní masáž vám v krátké době umožní pěstovat krásné nehty.

Parafínová terapie

Tento postup má stejný účinek jako masáž: stimuluje krevní oběh, poskytuje kyslík a prospěšné látky. Chcete-li provést relaci, musíte rozpustit kosmetický parafín a aplikovat ho na nehtovou destičku a kůži kolem nehtů.

Nehtové lázně

Úprava vody má příznivý vliv na stav nehtů. V roztocích můžete přidávat mořskou sůl, olivový olej, citronovou šťávu atd. Stačí se ponořit na několik minut (od 5 do 20 minut) špiček prstů v misce s léčivou tekutinou a po dokončení procedury si ruce osušte suchým hadříkem a naneste výživný krém.

Vitaminová terapie

Vitamíny jsou důležitou součástí úspěšné léčby nehtů. Doplnění zásob vitamínů může být za pomoci správné výživy, stejně jako aplikace živin přímo na nehtovou destičku. Kapalný vitamín E si můžete například koupit v lékárně a vmíchat ho do nehtové destičky a kůže kolem něj.

Lze také použít běžný jod. Pomocí štětce naneste na nehty roztok jódu. Doporučuje se postup provést před spaním, takže ráno zmizí žloutnutí jódu.

Kosmetika

Při péči o nehty používejte speciální kosmetiku. Například zpevňující lak dokonale posiluje a chrání nehtovou desku. Také nezapomeňte dát na peravýživné krémy. Mohou být zakoupeny v hotové formě nebo vařit sami.

Domácí recepty, které urychlují růst nehtů

\ t

Je možné pěstovat doma silné a zdravé nehty. Existuje spousta lidových prostředků, které dokázaly prokázat svou účinnost a efektivitu.

Podnosy pro rychlý růst nehtů

\ t

Úprava vody je pro naše nehty velmi užitečná. Vany posílí nehtovou desku a umožní vám růst měsíčku v krátkém čase. K provádění užitečných činností nepotřebujete spoustu času a finančních nákladů: jen 15-20 minut několikrát týdně je více než dost. Našim čtenářům nabízíme následující recepty:

  1. Varná sůl + jod.V půl litru teplé vody se přidá několik lžíce soli a 10 kapek roztoku jodu. Všechny složky důkladně promíchejte a prsty vložte do roztoku. Po 15 minutách stačí jen očistit ruce čistým hadříkem.
  2. Mořská sůl + jod.V 500 ml teplé vody se rozpustí 2 lžíce. sůl a přidají se 4 kapky jodu. Otáčejte knoflíky ve výsledném roztoku po dobu 15 minut.
  3. Soda + jod.Ve sklenici teplé vody přidejte lžíci práškového sodíku a několik kapek roztoku jodu. Vodní událost by měla trvat nejméně čtvrt hodiny. Po dokončení, musíte dát na ruce výživný krém nebo olivový olej.
  4. Rostlinné oleje.​​Pro tento postup můžete použít jakýkoliv rostlinný olej: olivový, ricinový, mandlový atd. V teplé olejové směsipřidejte několik kapek jódu a vložte do něj prsty po dobu 20 minut. Když je hotový, umyjte ho suchým hadříkem.

Masti a krémy

\ t

V arzenálu lidové terapie existuje mnoho receptů na krémy a masti pro rychlý růst nehtů. Zde jsou některé velmi účinné kombinace:

  1. Do včelího vosku (5 g) se předehřeje ve vodní lázni, přidá se měsíční olej (40 g) a šťouchaný žloutek. Směs se zahřívá několik minut ve vodní lázni. Poté vyjměte a nechte vychladnout. Připravená mast by měla být třena každý den před spaním do nehtové desky a kůžičky.
  2. K přípravě budete potřebovat následující složky: 2 lžíce. aloe šťáva, 2 lžíce. smetana, rostlinný olej z měsíčku, rakytníku a lopuchu (po 40 kapkách). Připravený krém musí být promíchán do konečků prstů.

Léčba citronem

Citron je velmi užitečný pro nehty. Obsahuje mnoho vitamínů, které posilují, vyživují a čistí nehty, stejně jako jemně pečují o pokožku rukou.

Nejjednodušší způsob použití citrusů je použití šťávy na nehtové desce. Můžete také připevnit plátky citronu na nehty nebo je ponořit přímo do ovocné drti.