Jak pěstovat dlouhé nehty

Všichni zástupci slabšího pohlaví s obavami patří k jejich vlastnímu vzhledu. Samozřejmě, preference týkající se šatníku, vlasů a make-upu se mohou dramaticky lišit. Každá žena však pečlivě sleduje stav nehtů bez ohledu na povolání a věk. V současné době nabízejí kosmetické salony obrovskou škálu služeb v oblasti manikúry. Několik hodin jsou mistři schopni vytvořit jedinečné návrhy, které splňují všechna přání klientů. Aby bylo možné přinést jasné fantazie do života, musíte mít dlouhé krásné nehty. Je však možné urychlit jejich růst doma?

Co určuje rychlost růstu nehtů?

Samozřejmě, nejjednodušším řešením by bylo navštěvovat nehtový salon pro postup rozšíření. Umělé materiály však dávají nehtové desce nepřirozený tvar, který rozhodně nepřispívá k přitažlivosti rukojetí. Než začnete samostatně zlepšovat vzhled prstů, je nutné určit čas. Jak víte, v zimě nemá lidské tělo dostatek vitamínu D. Je to proto, že je velmi těžké pěstovat vlasy nebo měsíčky v chladném počasí. Proto je lepší zahájit léčbu v létě nebo na podzim, kdy rychlost růstu desky je dva milimetry týdně.

Mnoho mladých žen trpí různými problémy. Může se zdát, že dlouhá přírodní manikúra zůstane předmětem snů, protože nehty jsou neustálelámat, zlomit, nedrží formulář. Zdrojem těchto problémů je ve skutečnosti vždy špatná strava. Některé ženy navíc dodržují nejpřísnější dietu, která má extrémně negativní vliv na stav organismu jako celku. Denní menu musí obsahovat vitamíny A, E, C a skupinu B.

První z nich doslova aktivuje růst nehtové ploténky, takže je mnohem silnější a hustší. Proto byste měli dbát na používání takových výrobků, jako je mrkev, játra, rybí olej, máslo. Rovněž se doporučuje pravidelně používat vařené žloutky. Vitamín C se zase nachází v lesních plodech a citrusových plodech. Pomůže zabránit předčasnému stárnutí tkání a dodá zdravým, příjemným barvám měsíčku.

Ale skupina B má pozitivní vliv na růst destičky, takže je nezbytné obohatit stravu o zeleninu, všechny druhy mléčných výrobků. Vitamin E není pro tělo méně užitečný, protože účinně normalizuje krevní oběh. V denním menu by tedy měla být přítomna vejce, maso, ryby a droby.

Nezapomeňte na mikroživiny. Pro rychlejší růst nehtů se doporučuje jíst potraviny obsahující zinek, železo, vápník a fosfor. Tyto minerály zabrání delaminaci destičky, učiní ji mnohem silnější a odolnější vůči vnějším podnětům.

Jaké léčby pomáhají aktivovat růst měsíčku?

Především je nezbytné učinitelegantní manikúru a zvolit optimální tvar horního okraje nehtu. Vyhněte se ostrým rohům a pravidelně používejte speciální pilník na nehty. Tak bude možné vyhnout se nadměrné křehkosti. Kromě toho je vhodné věnovat pozornost speciálním postupům, které pomáhají urychlit růst tkání.

Chcete-li připravit speciální koupel, budete muset zakoupit několik lahví ricinového oleje a zahřát na malém světle. Po tom, měli byste doslova přidat pár kapek jódu a glycerinu do teplé kapaliny. Špičky prstů se spouštějí do směsi po dobu dvaceti minut a pak se otírají papírovým ubrouskem.

Následující nápravný prostředek pomůže urychlit růst nehtů. Je nutné dostat mořskou sůl a rozpustit třicet gramů této složky ve vařené ochlazené vodě. Budete také muset přidat čtyři kapky jódu. Tato lázeň se doporučuje připravovat několikrát týdně, protože má příznivý vliv na stav nejen nehtů, ale i kůže rukojetí.

Nejpůsobivějších výsledků však bude dosaženo s pomocí mnoha nemilovaných citrusů. Musíte si koupit jeden velký čerstvý citron, omyjte ho a rozdělte na dvě části, po které byste měli ponořit špičky prstů do masa a udržet je tam sedm minut. Tento postup může být opakován čtyřikrát týdně - a bude zaručen pozitivní účinek.

V současné době parafínová terapie rychle nabírá na síle. Téměř všechny salóny nabízejí takovou nekomplikovanou službu.krása. Ale proč vyložit velké množství, pokud lze postup provést doma? K tomu budete muset koupit skutečný čistý vosk od včelařů. Malé množství látky musí být zahřáté na kapalnou konzistenci a potom ponořit prsty do ní. Když hmota ztvrdne, je třeba ji omýt jen o několik hodin později, takže se musíte starat o nákup jednorázových rukavic předem. Tyto manipulace mohou být prováděny denně, aby se dosáhlo požadovaného účinku.